Projekt domu - Bławatek

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
kacper__28
Majsterkowicz
Posty: 30
Rejestracja: 23 lip 2012, 18:54
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: kacper__28 »

Witam

Teodorki można poprosić o jakieś fotki podasza??
AHJ
Domator
Posty: 16
Rejestracja: 05 lut 2012, 14:55
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: AHJ »

Witam,

Teodorki Wasz Bławatek prezentuje sie wysmienicie. My również zrezygnowaliśmy z balkonu w łazience i zastosowalismy takie samo okno i powiem że naprawdę ładnie to wyglada w rzeczywistości chociaż sie troche obwaiałam. My jesteśmy na etapie zalewania stropu myślałam że szybciej to wszytsko ruszy ale zawsze coś.
Proszę o informacje czy zmniejszaliscie okno w kuchni jakie ono ma wymiary? Zastanawiamy sie nad zmniejszeniem okna w kuchni oraz w jadalni. Na obecnym etapie mam wrażenie że bedzie problem z rozmieszczeniem mebli kuchennych. Poza tym jak zobaczyłam Waszą spiżarnie to z chęcią zmieniłabym tak u siebie. Jutro czeka mnie rozmowa z budowlańcami:)

Czekamy na Wasze opinie oraz kolejne zdjecia.

Pozdrawiamy.
Teodorki
Domator
Posty: 27
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: Teodorki »

Witamy :)
do Kacper: niestety nie mamy zdjęć poddasza....dopiero na wiosnę będziemy kłaść wełnę także tam jeszcze sporo pracy

do AHJ: dziękujemy za miłe słowa. My trochę żałujemy, że dach z tyłu ma taką przerwę a nie jest połączony ale trudno....Faktycznie balkon w łazience nam się wydawał bez sensu. Co do okien na dole to pozostały zgodnie z projektem, nic nie zmniejszaliśmy. Są bardzo duże i nisko mają parapety ale akurat nam to pasuje. Co do mebli w kuchni to też mnie martwi czy damy radę tam wszystko zmieścić ale skoro w innych Bławatkach to się udało to i my damy radę:-))


pozdrowienia
Teodorki
mania
Domator
Posty: 50
Rejestracja: 20 sty 2013, 21:40
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: mania »

Teodorki! Tylko pozazdrościć, marzę o tym aby mój Bławatek juz tak pieknie wyglądał. Szczególnie ciekawią mnie wasze okna: jaka cena za całość z dachowymi, jaki kolor i firma? Mam nadzieję, że bedziecie zaglądać na forum mimo zakończenia na tę chwilę budowy. Pozdrawiam!
mania
Domator
Posty: 50
Rejestracja: 20 sty 2013, 21:40
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: mania »

Do Teodorki! Zawracam Wam głowę ale mam jeszcze jedno pytanie. Wasz Bławatek ma pieknie zrobione kolumny a poczatkowo były chude- wylane z betonu. Jak Wasz majster je wykończył? Czy styropianem, czy może cegłą? Pytam, bo mój majster coś kręci odnośnie tych nóg. Bardzo proszę o podpiwiedź. Pozdrawiam! ;)
Teodorki
Domator
Posty: 27
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: Teodorki »

Witamy :)
Mania już Ci odpowiadamy. Jeśli chodzi o okna to dachowe mamy z firmy Fakro i za 5 szt zapłaciliśmy 6.030,00 (w tym 3 okna uchylno-obrotowe a te są sporo droższe), natomiast reszta okien jest z firmy Drutex i kosztowały 12.500,00 razem z montażem. Kolor okien to Winchester.
Co do kolumn to faktycznie były pogrubiane styropianem i zrobili to nam panowie od elewacji. Z tym, że przednia kolumna jest pogrubiona z trzech stron (od domu nie), natomiast tylna czterostronnie.

Pewnie, że będziemy zaglądać. Interesują nas Bławatki ;) i podglądamy z ciekawością inne budowy i postępy. Każdy bławatek jest troszkę inny i to jest fajne.

Pozdrawiamy

mamy pytanie: czy zmniejszaliście drzwi do salonu bo otwór jest sporo większy niż normalny (110)???
korpol
Domator
Posty: 28
Rejestracja: 11 kwie 2011, 18:40
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: korpol »

Witam! Mam pytanie natury technicznej, jaki styropian daliście na podłogę na parterze, bo w projekcie jest 10 i obawiam się czy to nie za mało?
Teodorki my będziemy obniżać (narazie ekipa zrobiła jak w projekcie ale docelowo będę obniżać), tak samo jak drzwi wejściowe i tylne drzwi od kotłowni...
mania
Domator
Posty: 50
Rejestracja: 20 sty 2013, 21:40
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: mania »

Teodorki bardzo Wam dziękuję za odpowiedź. Właśnie sobie uświadomiłam, że przepłaciłam za okna dachowe. Napewno sprawdzę firmę Drutex. Pozdrawiam serdecznie!
Teodorki
Domator
Posty: 27
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: Teodorki »

Cześć Bławatkowicze:-)
do Korpol: my na parterze daliśmy styropian 15 ale pod kominek i w garażu 5 styropianu sztywnego.

pozdrawiamy
Teodorki
mania
Domator
Posty: 50
Rejestracja: 20 sty 2013, 21:40
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: mania »

Bławatek nabiera kształtów.
Załączniki
DSC01629.JPG
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 44 gości