Projekt domu - Bławatek

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Bob
Majsterkowicz
Posty: 27
Rejestracja: 02 sie 2010, 19:21
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: Bob »

hunter841 napisał:
My zamówiliśmy dom bez elewacji i ze szkieletem ścianek działowych na parterze, na piętrze zostawiona była jedna wielka otwarta przestrzeń. Czy zdradziliby Państwo koszty domku do takiego etapu?

A ekipę budowlaną mieliśmy świetną, bardzo kompetentną i wszystko poszło bardzo dobrze. Czy mogą Państwo podać namiary na tą ekipę ;) ? Warto wiedzieć o ekipach wartych polecenia ;)

DOMEK PREZENTUJE SIĘ WSPANIALE - GRATULUJĘ!

TEMPO PRAC IMPONUJĄCE - nic tylko zazdrościc pięknego domu!
Alina
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 02 paź 2012, 20:49
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: Alina »

Witam wszystkich forumowiczów oraz fanów projektu BŁAWATEK oraz BŁAWATEK 2 :D
Aktualnie jesteśmy z żoną na etapie finalizacji wyboru projektu, jak na razie jeden słuszny i naszym zdaniem właściwy to Bławatek 2 Jednak projekt papierowy to jedno a rzeczywistość do drugie, więc bardzo byśmy chcieli zobaczyć taki dom w realu chodzi nam o rozkład oraz wielkość pomieszczeń Jesteśmy z województwa lubelskiego więc możemy śmiało pojechać i taki dom zobaczyć (najlepiej gdyby było on w lubelskim) do 150km od Lublina. Jeśli któryś z forumowiczów zaprosił by nas do swojego domu (nie koniecznie wykończonego) byli byśmy wdzięczni Kontakt z nami tel 79333665 lub fhu.-adam@wp.pl DZIĘKUJEMY 8-)
hunter841
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 17 gru 2011, 22:23
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: hunter841 »

Dziękuję za wszystkie miłe słowa na temat naszego Bławatka:)

Bob, trudno mi odpowiedzieć ile domek nas kosztował do tego momentu, bo wszystko działo się niemal jednocześnie. Jak ekipa budująca dom od nas wyjeżdżała to my już mieliśmy popłacone i zamówione kolejne materiały ( nawet panele na podłogę) a w domku szalała już ekipa hydraulików.

Na nasz dom wydaliśmy 165 000 zł - w tej kwocie dom jest gotowy do zamieszkania. Tzn. są wszystkie instalacje ( woda, gaz, prąd, alarm), gotowe wszytkie pokoje ( pomalowane ściany i położone panele), gotowe wszystkie łazienki ( płytki, wanny, prysznice i toalety), kupiony piec grzewczy. Wszystko, co potrzebne do zamieszkania. Oczywiście dopiero zaczynamy wykończeniówkę, ale mamy już wszystko kupione, dlatego mówię, że to już niejako wszystko jest, bo mieści się w tej kwocie. Z wydatków przed zamieszkaniem czeka nas już tylko zakup mebli kuchennych i opłacenie hydraulika, który zamontuje nam piec.
No, ale meble to już inna historia.

Do budowy domu w systemie kanadyjskim przekonały nas przede wszystkim dwie rzeczy: po pierwsze krótki czas realizacji. Nie ma tu konieczności czekania aż coś wyschnie, stwardnieje, odparuje itp, itd...
A druga sprawa to niskie koszty utrzymania takiego domu. Dowiadywaliśmy się z trzech niezależnych źródeł, jaki jest koszt ogrzania takiego domu. Podkreślam, że osoby, które pytaliśmy nie znają się ze sobą i są to niezależne opinie. Wszyscy niezależnie pytani o koszt odpowiedzieli, że za gaz, którym ogrzewali dom, wodę i na którym gotowali za cały rok płacą około 2000 zł. Pokładamy wieeelką nadzieję w tym, że i u nas tak będzie:) Że to faktycznie taki ekonomiczny i ekologiczny dom.

Nasz wykonawca długie lata najpierw budował takie domy w USA - tam się tego "u źródeł" nauczył, a teraz ma własną firmę działającą na terenie kraju. Myślę, że dlatego poszło mu to tak sprawnie. Jego wielką też zaletą jest to, że faktycznie szanuje pieniądze klienta - dba o jak najlepsze i mądre wykorzystanie materiału, który ma dostarczony na budowę. To też obniża koszt. A widziałam też na innej budowie zupełnie inne podejście, koszty też od razu były inne:/ Podaję namiary na naszego wykonawcę: Robert Marszałek 602 61 41 02 - jakby co w rozmowie z nim powołajcie się na Grzegorza Adamczyka, po znajomości zawsze lepiej ( my też byliśmy z polecenie):) Poza tym to wyjaśni skąd macie jego prywatną komórkę ;)

Oczywiście raz jeszcze muszę podkreślić, że bardzo dużo na budowie zrobiliśmy sami, stąd taki koszt budowy. Ale naprawdę się da:) Jeśli bardzo ważne jest dokładne podliczenie takiego podstawowego kosztu budowy, to poproszę męża, aby to zrobił w niedzielę ( obecnie to jedyny czas wytchnienia) . Mam nadzieję, że jakoś już pomogłam wstępnie.
Pozdrawiam Wszystkich!
Marta
gunia27
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 02 paź 2011, 21:05
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: gunia27 »

Moi drodzy,

bardzo zależy mi, aby ktoś napisał mi czy posiadacie informację na temat oryginalnego koloru elewacji (tzn. taki jaki występuję na zdjęciach. Interesuje mnie również kolor okien i podbitki dachowej. Proszę o nazwę producenta i koloru.

Z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam
mania
Domator
Posty: 50
Rejestracja: 20 sty 2013, 21:40
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: mania »

Do hunter841! Gratuluję Wam serdecznie pięknego Bławatka! Kochani bardzo proszę o kilka informacji:mam projekt Bławatka ale murowanego, czy ten projekt nadaje się na budowe systemem kanadyjskim? Jakie macie ogrzewanie domu? Czy budowa takim systemem jest tańsza? Mam jeszcze jedną prośbę, czy istnieje nożliwość odwiedzenia Was i porozmawiania i obejrzenia domku? Mój mail mczar@o2.pl. Bardzo proszę o kontakt. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki! Mariola
Hikieloss
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2013, 11:46
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: Hikieloss »

Mam pytanie w sprawie wersji szkieletowej. Do jakiego etapu prace wykonywała firma? Kwota 165tyś za dom gotowy do zamieszkania nie licząc mebli to bardzo dobra cena i zastanawiam się ile w tym zasługi inwestorów więc prosiłbym o jak najwięcej szczegółów. Skoro góra była cała pusta to znaczy, że wszystkie instalacje (prąd, woda itd) wykonywaliście na własną rękę? W miarę możliwości poproszę o wrzucenie jeszcze kilku zdjęć :)

Pozdrawiam!
makrja
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 28 sty 2013, 13:01
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: makrja »

Witam
Śledzę wpisy już od jakiegoś czasu ale nie mogę się zdecydować na projekt zależy mi w miarę dużym salonie przy małym domku, rozważam projekt Marcepan 2 z firmy ARCHAND też jest prosty i po małych zmianach na dole bardzo funkcjonalny, powiedzcie czy ustawny jest salon w Bławatku i jak z powierzchnią w kuchni jak to realnie wygląda?
gunia27
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 02 paź 2011, 21:05
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: gunia27 »

Do makrja- my z mezem jestesmy fanami blawatka od poczatku, ale wlasnie z racji funkcjonalnosci salonu, toalety i kilku innych powodow zdecydowalismy sie na Dom w tamaryszkach archonu po zmianach firmy pib-optima. Polecam dla porownania :)
makrja
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 28 sty 2013, 13:01
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: makrja »

dzięki za odpowiedź ja też kiedyś oglądałam ten projekt ale wydawał mi się zbyt duży dla mojej 3 osobo wej rodziny noi oczywiście koszty większe możesz coś powiedzieć na ten temat?
gunia27
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 02 paź 2011, 21:05
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: gunia27 »

Nie wiem co chcesz wiedziec, ale my blawatka chcielismy odrobine powiekszyc( zrezygnowac z podcienia, zrobicwykusz w jadalni i poszerzyc garaz) a tamaryszek po zmianach naszej firmy juz to wszystko ma. Poza tym bardzo obawialismy sie w blawatku mostka termicznego przy dwoch lukarnach. Ostatecznie przekonala nas plaszczyzna dachu, ktora w tamaryszku daje mozliwosc zamontowania solarow na naszej lokalizacji dzialki. Moja rodzinka to 4os:-) Powodzenia przy wyborze projektu, to najtrudniejsze, pozniej juz wszystko z gorki.nstartujemy na wiosne teraz dokumentacja.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 127 gości