Projekt domu - Bławatek

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Iwonka07SR
Żółtodziób
Posty: 21
Rejestracja: 20 lut 2010, 19:01
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: Iwonka07SR »

Nasz bławatek ma już okna :D
Załączniki
Obraz(2);;;.jpg
Obrazhh.jpg
Obraz(1).jpg
goska_mikolow
Domator
Posty: 8
Rejestracja: 02 lut 2011, 10:37
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: goska_mikolow »

W oczekiwaniu na dachówkę.. pierwszo-kwietniowy śnieg ;) Obrazek
salcia
Domator
Posty: 67
Rejestracja: 24 kwie 2010, 10:35
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: salcia »

Bławatek - zwyciężył w konkursie "Wybierz Projekt Roku" Dobry domek :)
asia763
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 07 kwie 2012, 20:52
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: asia763 »

Witam wszystkich bławatkowiczów,
jestem posiadaczką Bławatka , mam już stan "prawie zamknięty"- brakuje drzwi i bramy garażowej. Zlikwidowałam podobnie jak Anila 2005 spiżarnię i w jej miejsce będzie WC- tylko te drzwi otwierane na salon! :shock:Anila 2005- masz dość ciekawe rozwiązanie ze ścianką oddzielającą WC od salonu, tylko, czy nie zmniejszyła się optycznie powierzchnia salonu? Mam prośbę, mogłabyś umieścić kilka zdjęć i pokazać jak to wygląda?
Pozdrawiam
Asia763
frytka001
Żółtodziób
Posty: 12
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:06
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: frytka001 »

Witam,
U mnie powolutku rzez zime szlo, ze wzgledu na brak prądu.
Na poddaszu jest ociepleie, plyty i gładzie pod malowanie.
Przedpokoj i kawalek łazienki:
Obrazek
sypialnia i kawalek łazienki:
Obrazek
pokój i kawalek przedpokoju:
Obrazek
zwrócilam uwage na strasznie duze roznice w oswietleniu pomieszczen w swietle dziennym:
Obrazek

pozdrawiam Bławatkowiczów
anila2005
Domator
Posty: 52
Rejestracja: 20 lut 2010, 11:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: anila2005 »

Witam. Dłuuuugo mnie tu nie było, a tu widzę pytanie do mnie:) Asiu- jeżeli chodzi o powierzchnię salonu, to bez zmian, przedłużyłam wc o spiżarnię, ale lazienkę skrócilam , żeby wygospodarować właśnie ten korytarzyk, jest to bardzo dobre dla nas rozwiązanie, do kuchni nie trzeba chodzić ,,na około" a w przedłużonej łazience w jednej linii zmieścił się prysznic, wc i mała umywalka. Postaram się zrobić zdjęcia.Pozdrawiam:)))
markos103
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 24 kwie 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: markos103 »

Witajcie bławatkowicze, buduję w Lubuskim.
Bardzo proszę o wstawienie zdjęć dotyczących wieźby dachowej. Interesuje mnie osadzenie słupów na stropie terriwa, budowa lukarn.
Mile widziane zdjęcia całości wieźby od środka budynku. pozdrawiam wszystkich i życzę owocnej pracy. Święta Bożego Narodzenia w ciasnym ale własnym domku.
rademenes
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2012, 10:42
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: rademenes »

Cześć bławatkowicze!
Na samym początku chcę podziękować tym, którzy pomogli mi ze schodami.
Jestesmy po zalniu pierwszego stropu i teraz zastanawiamy sie nad dachem, a w szczególności dachówka ceramiczna czy blachodachówka. Oba rozwiązania mają swoich zwolenników i przeciwników. Chcemy wprowadzic się w tym roku i boimy sie że po założeniu dachówki ceramicznej będa peknięcia (ciężar), tak słyszeliśmy. Czy ktos miał podobne dylematy i jak to wygląda u tych bławatków które maja juz dachy?
Pozdrawiam
frytka001
Żółtodziób
Posty: 12
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:06
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: frytka001 »

hej Rademenes,
hmmm... z dachem to jest temat bardzo rozległy. Obciązenia jętek i krokwi w kolejnych etapach budowy stają się duże. praktycznie wszystko przybijasz do krokwii/jętek. Zobaczysz w trakcie budowy :D Dojdą Wam napewno dodatkowe obciązenia (nie uwzglednione w obliczeniach w projekcie). U mnie doszła grubsza płyta kartonowo-gipsowa, dłuzsze haczyki metalowe (strasznie ich dużo), cięzar dodatkowej wełny 5cm (wszedzie gdzie w projekcie masz 20cm, jest 25cm), cięzar mat welny nieuwzglednionych w projekcie do ocieplenia CAŁEGO szczytu, grubsza płyta pilsniowa na szczycie jako podłoga, a poźniej "składzik" na szczycie, bo beda tam leżakować rzeczy niepotrzebne, lub te które wydaja nam się potrzebne :-) wszystko to ma swój ogromy metraż kwadratowy, wiec dodatkowy ciężar...
- no i teraz pytanie do Was...jakie Wy zamierzacie dodatkowe obciązenia zafundować Bławatkowi, a poźniej pytanie do Kierownika Budowy/fachowca który doradzi i poprzelicza Wam to, a nie na oko powie ze dodatki to nic:-)

Mamy blachodachówkę, narazie bylo jedno pęknięcie na całej wysokości ściany pod wpływem ciężaru (po ułożeniu sufitu na szczycie. Zauważ, że była już blachodachówka założona).
pękniecie juz zrobione:

Obrazek

Projekt Bławatka uwzglednia dachówke ceramiczną, nie blachodachówkę, wiec zaprojektowany dom powinien byc bardzo wytrzymały, ale z uwagi na to ze zycie zawsze lubi zrobic jakis psikus woleliśmy być ostrozni i nie ryzykować :-)
bławatek
Domator
Posty: 12
Rejestracja: 31 paź 2011, 14:04
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: bławatek »

ale wszyscy zapracowani, nikt nic nie pisze, u mnie tak jak pisałam murarze mieli być w kwietniu no i byli ale mają teraz przerwę, strop zalewany był 4 maja, dalsze prace ruszają podobno :-) 2 czerwca
Pozdrawiam wszystkich szczęśliwych bławatkowiczów :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości