Projekt domu - Bławatek

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
anila2005
Domator
Posty: 52
Rejestracja: 20 lut 2010, 11:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: anila2005 »

Salcia----gratuluję:) to chyba pierwszy bławatek z wykuszem....nie katuj brakiem zdjęć:)
u nas skończona instalacja wodna, gazowa i co, czekam na wylewki...pozdrawiam bławatkowiczów i pochwalcie się co u Was:)Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ardea
Żółtodziób
Posty: 12
Rejestracja: 28 mar 2011, 16:33
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: Ardea »

Nasz Bławatek w obecnej chwili ma nadproża i wkrótce szykuje się na zbrojenia stropu.Obrazek

Obrazek
salcia
Domator
Posty: 67
Rejestracja: 24 kwie 2010, 10:35
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: salcia »

Strop nr 1 już jest :D
3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
salcia
Domator
Posty: 67
Rejestracja: 24 kwie 2010, 10:35
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: salcia »

Mam jeden problem. Jak widać w projekcie wc na dole jest tak jakby w salonie. Przedtem się nad tym nie zastanawiałam, ale teraz zaczyna mnie to boleć. A jakie jest wasze zdanie na temat tego wc "w salonie"? Teraz mogłabym jedynie w spiżarce zrobić wc albo w pomieszczeniu gospodarczym. A co wy myślicie?
mumineek83
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 08 sty 2011, 20:27
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: mumineek83 »

Tak to prawda położenie wc nie jest zbytnio odpowiednie.
Temat ten już był wcześniej poruszany, i były propozycje co do rozwiązania tego problemu.
np.likwidacja spiżarni i połączenie jej z wc,gdzie można zainstalować prysznic. Wejście od strony spiżarni.
Umieszczenie w pomieszczeniu gospodarczym...jak dla mnie szkoda likwidować przejście do garażu.
Można też spiżarnię przenieść do wc zamiast kabiny prysznica.
Załączniki
tak na szybko poglądowo
tak na szybko poglądowo
anila2005
Domator
Posty: 52
Rejestracja: 20 lut 2010, 11:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: anila2005 »

Salcia---przede wszystkim uroczy Bławatek Ci ,,rośnie" :) jeżeli chodzi o wc, o - miałam takie samo wrażenie jak Ty. Ja co widać na ostatniej mojej fotce- tam gdzie w oryginale są drzwi do wc- zrobiłam na przestrzał przejście do kuchni , a wc do końca ściany, w miejsce spiżarni, którą zrobię w pomieszczeniu gospodarczym. Jestem z takiego rozwiązania zadowolona, dodatkowy plus- do kuchni nie muszę biegać przez salon i jadalnie,,na okrągło" .No tak jest u mnie-....:)
Ardea
Żółtodziób
Posty: 12
Rejestracja: 28 mar 2011, 16:33
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: Ardea »

WC w salonie to rzeczywiście nie najszczęśliwsze rozwiązanie. Jednak ja nie chcę, aby pierwsze napotkane drzwi prowadziły do WC ;) ,tym bardziej, że u nas spiżarnia będzie pełniła rolę szafki, a zamiast pomieszczenia gospodarczego mamy hall z prawdziwego zdarzenia (z szafą, siedziskiem itp.) Drzwi od toalety znajdują się naprzeciwko klatki schodowej i tak rozwiążemy to aranżacyjnie,że WC będzie odbierane jako część przedpokoju. Cudownie, że nasze Bławatki będą takie różne, jak widać projekt nieindywidualny, może być indywidualny :D Salcia musisz wybrać jaka opcja pasuje do Ciebie i Twojej rodziny...
Ostatnio zmieniony 16 cze 2011, 09:08 przez Ardea, łącznie zmieniany 1 raz.
btmk
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 31 mar 2011, 19:41
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: btmk »

Witam
Domy rosną jak na drożdżach , aż miło patrzeć , my jeszcze czekamy na pozwolenie , ale na początku lipca już powinno być . Jesteśmy już po pierwszych rozmowach z przyszłymi wykonawcami , jeżeli możecie powiedzieć ile wyniosła was robocizna - fundamenty , mury i dach - tak orientacyjnie, będę wdzięczna . Oczywiście wiem ,że cena zależy też od regionu w którym się buduje. Nam jeden z wykonawców wycenił robociznę na ok 64 tys.
Pozdrawiam
Ardea
Żółtodziób
Posty: 12
Rejestracja: 28 mar 2011, 16:33
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: Ardea »

U nas wyceny wahały się od 36tys. do 49tys. za całość (mury+dach)- ceny z przełomu 2010/2011 woj.łódzkie
btmk
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 31 mar 2011, 19:41
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: btmk »

Witam
Dziękuję za odpowiedź w sprawie wyceny. Jeżeli chodzi o wc na dole , to my likwidujemy spiżarkę , w tym miejscu robimy przejście do kuchni , żeby nie chodzić z zakupami przez salon. Spiżarkę robimy w pomieszczeniu gospodarczym , a drzwi od wc nie dajemy na ścianie na wprost schodów , tylko w tym przypadku na tej ściance , która miała dzielić wc od spiżarki. Tak przynajmniej zakładamy na ten moment .
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości