Projekt domu - Bławatek

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
anila2005
Domator
Posty: 52
Rejestracja: 20 lut 2010, 11:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: anila2005 »

Goniu-- jeżeli chodzi o kominek to mam zrobiony komin- wykonawca nic mi nie mówił o problemach z nim związanych, ja mam komin powiększany , bo wywiew do pieca na drewno dorabialiśmy i rurę doprowadzającą powietrze do kominka też mam--- chyba wystarczy zrobić rurę od powietrza na równo z wylotem do komina i wylot będzie na równo??? Nie wgłębiam się w ten temat , bo póki co kominka nie planuję.....Kocioł gazowy też chcę zainstalować, ale faworyta nie mam ...inne sprawy mnie teraz zajmują:) Pozdrawiam
asia
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 20 sty 2011, 08:11
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: asia »

Witam
Jestem zainteresowana zakupem projektu bławatek. Chętnie zobaczyłabym budowę na żywo w woj.DOLNOŚLĄSKIM. Za zaproszenie będę bardzo wdzięczna. Mój adres e-mail joannat@o2.pl. Pozdrawiam
hunter
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2011, 21:27
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: hunter »

Witam wszystkich,
już od dawna śledzimy z żoną forum bławatkowiczów. Gratuluje wszystkim wspaniałych bławatków. My z żoną też będziemy budować ten dom. Dziękuję, za wszystkie informacje i zdjęcia, którymi się dzielicie na forum. Są bardzo pomocne.
Ostatnio na forum rozpoczął się temat kominów i kominków - postanowiłem więc, że czas zacząć włączyć się do dyskusji, bo teraz ja będę się mógł odwdzięczyć Wam za informacje swoją wiedzą i radą:)
Jestem inżynierem i siedzę w temacie kominów, kominków i wentylacji. Na razie nie kupiliśmy jeszcze projektu. Zrobimy to dopiero na wiosnę. Dlatego nie znam szczegółów, co do tego, jak w projekcie wyglądają te rozwiązania. Sprawa przesyniętego kominka w stosunku do komina jest łatwa do rozwiązania, pod warunkiem, że to przesunięcie nie jest zbyt duże. Ponieważ na stronie rzuty są mało szczegółówe nie jestem w stanie określić, jaka ta odległość jest. Oczywiście znacznie lepiej jest, gdy kominek znajduje się bezpośrednio pod przyłączem do komina. Jeśli ktoś chciałby, abym się konkretnie mógł wypowiedzieć i coś doradzić, to proszę wrzućcie na forum ten fragment projektu, gdzie zwymiarowany jest komin i kominek, pomocne też będą zdjęcia tych miejsc. Podaję też swojego maila: gadamczyk@interia.pl
Dla osób, które same chcą poszperać na ten temat w internecie, podaję stronę internetową firmy, która produkuje elementy kominowe i wentylacyjne: www.darco.com.pl
Jeśli chodzi o doprowadzenie świeżego powietrze pod kominek , to jest ono konieczne i może być wykonane przed wykonaniem wylewek. Można to zrobić kanałem ocynkowanym o wymiarach 50 x 150 mm.
Jeśli ktoś ma jakiekolwiek pytanie dotyczące kominów, kominków i wentylacji - chętnie odpowiem.
Pozdrawiam wszystkich,
Grzesiek
daniel_sm
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2011, 22:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: daniel_sm »

Witam wszystkich bławatkowiczów !!! :)
Jestem na etapie kupna projektu Bławatka, tylko przed ostateczną decyzją chciał bym zobaczyć gotowy domek, ewentualnie w surowym stanie. Czy ktoś z Was ma taki domek już skończony w woj Śląskim lub Małopolskim?
Zdjęcia na meila też mile widziane :) Muszę się upewnić czy to bedzie trafny wybór.
pozdrawiam
daniel sm
daniel_sm
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2011, 22:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: daniel_sm »

goska_mikolow
Domator
Posty: 8
Rejestracja: 02 lut 2011, 10:37
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: goska_mikolow »

Witam wszystkich!
Razem z mężem od początku czytamy forum Bławatka - jest to nasz numer jeden wśród projektów. Załatwiamy teraz media i chcemy kupić projekt. Bardzo chcielibyśmy zobaczyć jak Bławatek wygląda w rzeczywistości. Chętnie zobaczymy budowę w śląskim, opolskim, małopolskim i okolicy. Z góry dziękuję za zaproszenie.
Pozdrawiam.
naszalilia
Żółtodziób
Posty: 24
Rejestracja: 24 lis 2010, 18:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: naszalilia »

WITAJCIE BŁAWATKOWICZE ;)
Wczoraj oficjalnie dołączyliśmy do grona bławatkowiczów.
DOSTALIŚMY POZWOLENIE NA BUDOWĘ :D
salcia
Domator
Posty: 67
Rejestracja: 24 kwie 2010, 10:35
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: salcia »

Coś tu ostatnio bardzo cicho :) Ale niedługo wiosna to temat znowu ruszy. Byle do wiosny Bławatkowicze :D Nasze domki zaczną piąć się w górę. Pozdrowionka dla wszystkich
Aneta
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 06 mar 2011, 10:16
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: Aneta »

Witam!
Jestem zainteresowana projektem domu Bławatek. Poszukuję osób które budują ten domek w okolicy Poznania, Gniezna , Konina. Chciałabym zobaczyć go w rzeczywistości. Będę wdzięczna za pomoc.
Moj adres anepiontek@wp.pl
Pozdrawiam
goska_mikolow
Domator
Posty: 8
Rejestracja: 02 lut 2011, 10:37
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: goska_mikolow »

Bławatka nie udało nam się zobaczyć w realu, ale kupiliśmy projekt. Czeka nas adaptacja. Chcemy poszerzyć garaż o 0,5 metra, podnieść ściankę kolankową i powiększyć okna w pokojach nad kuchnią i jadalnią.
Mam pytanie do anila2005 - jaki masz wymiar okien w tych pokojach? Zastanawiam się czy nie bedzie zbyt ciemno jeśli zrezygnujemy z okien połaciowych.
A jakie macie okno w kuchni? Czy zostawiając takie jak w projekcie wystarczy miejsca przy oknie na lodówkę szer. 60cm? Nie chciałabym by wychodziła na okno - jak u Was to wyszło?
Czy ktoś robił balkony na łącznikach termicznych typu HIT które są w projekcie? Co o tym sądzicie?
Mam jeszcze pytanie dotyczące wentylacji - grawitacyjna czy mechaniczna z rekuperacją? Jak będzie u Was? My zastanawiamy się nad kosztami - co będzie bardziej opłacalne patrząc na użytkowanie i cenę wyjściową.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości