Projekt domu - Bławatek

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
naszalilia
Żółtodziób
Posty: 24
Rejestracja: 24 lis 2010, 18:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: naszalilia »

Gosiu, tylko nas utwierdziłaś w słuszności takich zmian :). Zadaszenie tarasu podpatrzyliśmy wczoraj u sąsiadów, którzy właśnie są na etapie więźby. Czyli osadzone w murłacie, nacięte belki i założone, a na końcu tarasu 2 słupy drewniane. Pokrycie taką dachówką, jak dach. To taki daszek prosty ze spadem. Taras około 3m szeroki i 6m długi. Dokładnie nie wiem, jak tam wyszło.
Pozdrawiam :ugeek:
agatka2011
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2011, 18:35
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: agatka2011 »

Witam wszystkich
Przymierzamy się do zakupu tego projektu. Mam pytanie czy jest możliwe poogladać na "żywo" jak powstaje(nawet lepiej jak powstał) taki bławatek!!!! Mieszakmy na ślasku i chętnie przyjedziemy poogladać każdą budowę. Z góry dziękuje za każde zaproszenie.
Ostatnio zmieniony 08 lut 2011, 14:00 przez agatka2011, łącznie zmieniany 1 raz.
anila2005
Domator
Posty: 52
Rejestracja: 20 lut 2010, 11:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: anila2005 »

bilka---- Miluś to bardzo fajny projekt :)))pozdrawiam
3przemo3
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 14 sty 2011, 15:24
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: 3przemo3 »

przyszedł czas, że i ja się znalazłem na forum... :)
Bławatek nas tak zauroczył, że jak oglądaliśmy różne projekty to wszystkie porównywaliśmy z nim!:) Po czasie okazało się, że chyba już nie ma sensu szukać czegoś innego.
Teraz oglądamy jak postępują Wasze prace. Anila2005, amos, Gonia - nic tylko zazdrościć!:)

Analizując dom, zastanawiamy się nad przedłużeniem go o 1metr od strony szczytowej przy kuchni i jadalni. Pokoje na piętrze będą nieco większe i jadalnia też. Na wielkości kuchni nam aż tak bardzo nie zależy, ale trochę miejsca zawsze się przyda :)

Pozdrawiam!
sebutza
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:13
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: sebutza »

Widzę, iż większość z Was ma już pokryte Bławatki dachem. To może teraz odpowiecie na dręczące mnie nadal sprawy dotyczące wymiarów, czekam już kilka miesięcy na jakąkolwiek pomoc w tej sprawie - jakie są wymiary kozłów, ich długość, szerokość oraz ile ich potrzeba na Bławatka. Ile potrzeba łatek, kozłów, podciągów, jętek oraz murłat. A także mamy pytanie ile m2 desek potrzeba na cały dach? Czekam na pomoc, z góry dziękuję. Będę bardzo wdzięczny jak ktoś wreszcie mi pomoże.
naszalilia
Żółtodziób
Posty: 24
Rejestracja: 24 lis 2010, 18:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: naszalilia »

Witajcie Bławatkowicze :) .Dlaczego tak tu cicho, taka piękna pogoda dzisiaj,czy nikt nic nie robi na budowie? Mama pytanko; czy ktoś prowadzi dziennik budowy naszego BŁAWATKA ? Chciałabym poczytać o kosztach, jakichś rozwiązaniach itp... Lubię czytać dzienniki, to zaglądam do podobnych wielkością. Teraz czekamy na pozwolenie ale bloczki już są przywiezione :lol: szukamy teraz taniej koparki. Pozdrawiam i czekam na odzew.
amos
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: 23 wrz 2010, 21:55
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: amos »

sebutza pisze:Widzę, iż większość z Was ma już pokryte Bławatki dachem. To może teraz odpowiecie na dręczące mnie nadal sprawy dotyczące wymiarów, czekam już kilka miesięcy na jakąkolwiek pomoc w tej sprawie - jakie są wymiary kozłów, ich długość, szerokość oraz ile ich potrzeba na Bławatka. Ile potrzeba łatek, kozłów, podciągów, jętek oraz murłat. A także mamy pytanie ile m2 desek potrzeba na cały dach? Czekam na pomoc, z góry dziękuję. Będę bardzo wdzięczny jak ktoś wreszcie mi pomoże.
A wiec w projekcie pisze tak


Obrazek

Ile potrzeba desek to nie wiem bo nie robiliśmy pełnego deskowania
sebutza
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:13
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: sebutza »

Ohh "amos" dzięki Ci wielkie! Bardzo dziękuję! Jakby ktoś z pozostałych "budowniczych" wiedział ile użył desek na dach to będę wdzięczny jak podzieli się tą informacją na forum. Dziękuję.
anila2005
Domator
Posty: 52
Rejestracja: 20 lut 2010, 11:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: anila2005 »

sebutza--- mimo, że dach u mnie skończony, nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie, przyszła ekipa i zrobiła... ja wylewałam drugi strop, więc na więźbę poszło mi mniej drewna, a na deskowanie po niego(strop) to nie wiem dokładnie, bo deski były dobierane w trakcie- chyba ze 4-5 kubików.pzdr:)
Gonia
Majsterkowicz
Posty: 27
Rejestracja: 19 sty 2010, 17:39
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: Gonia »

Hej Sebutza!
Niestety też Ci nie potrafię pomóc. My mamy wykonawcę, z którym ustaliliśmy ogólną kwotę za stan deweloperski i to on sprawdza co jest potrzebne, sam kupuje i przywozi materiały (nie mamy możliwośći być na miejscu budowy cały czas). Nic poza informacjami z projektu, o których pisał Amos, nie jestem w stanie Ci przedstawić:(
Naszalilia, u nas pomalutku zaczynają stawiać ścianki działowe. Za jakiś czas wybierzemy się na budowę, to może cyknę kilka nowych fotek ;) Dziennika budowy nie prowadzę (chyba, że masz na myśli ten, który jest w posiadaniu kierownika budowy ;)

A tak przy okazji, pytanie do amosa i anili2005 - czy zastanawialiście się lub dowiadywaliście się może coś o kominku? Jego usytuowanie jest dosyć niestandardowe. Ciekawe czy nie będzie problemów z jego zainstalowaniem? Chodzi mi o to, że wlot do komina jest na lewo od kominka (z tego co czytałam, to raczej kominek ustawia się tuż pod wejściem kominowym). Narazie jeszcze nie dowiadywałam się u specjalistów. Czy na tym etapie macie już może doprowadzone powietrze do kominka?
I pytanie nr 2, czy macie zaplanowane ogrzewanie gazowe? Jeśli tak, to czy macie może jakiegoś faworyta ad. kotła? ;)

Pozdrawiam,
Gosia
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 17 gości