Projekt domu - Ganimedes NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Edyta G.
Żółtodziób
Posty: 17
Rejestracja: 07 wrz 2014, 19:56
Kontakt:

Re: Projekt domu - Ganimedes NF40

Post autor: Edyta G. »

Witam ponownie! Bardzo się cieszę że tak fajnym domkiem interesuje się coraz więcej osób. U mnie montują schody. Jeżeli chodzi o ogrzewanie to wybraliśmy piec na ecogroszek firmy DEFRO. Kotłowni nie ruszaliśmy, wybudowaliśmy taką jak w projekcie. Salon ma ponad 30m2 i mi wystarczy. Dom z zewnątrz wygląda mały, natomiast każdy kto wchodzi do środka jest mile zaskoczony.
Jeżeli macie jakieś pytanie chętnie odpowiem.
pastelos
Domator
Posty: 65
Rejestracja: 29 sie 2014, 22:10
Kontakt:

Re: Projekt domu - Ganimedes NF40

Post autor: pastelos »

super. Pytan jak zawsze duzo tym bardziej ze klamka zapadla i na wiosne budujemy :)
moze w przyszlym roku moglibysmy przyjechac i zobaczyc Was domek na zywo ?
ale to moooze, i na pewno nie w tym roku.


okno w spizarce jest dosyc spore, jaka temperature udaje Ci sie tam utrzymywac ?
czy nie byloby lepiej go zmniejszyc ? jakie macie wrazenia ?
Edyta G.
Żółtodziób
Posty: 17
Rejestracja: 07 wrz 2014, 19:56
Kontakt:

Re: Projekt domu - Ganimedes NF40

Post autor: Edyta G. »

Szczerze to my jeszcze nie grzejemy, wszystko zależy od okien, my wybraliśmy okna z firmy OKNOPLAST, trzyszybowe, zainwestowaliśmy w dobre drzwi, zrezygnowaliśmy z przejścia do garażu no i w spiżarni zamontowalismy mały kaloryfer. Jeżeli chodzi o przyjazd to jak najbardziej zapraszam. Jeszcze jedno nie sugerujcie się kosztorysem, jaki jest zrobiony dla Ganimedesa, ale również dla innych projektów, ponieważ mało co sie zgadza. My według kosztorysu mieliśmy mieć zrobione wszystko a nie mamy ani ogrodzenia ani polbruku.
Edyta G.
Żółtodziób
Posty: 17
Rejestracja: 07 wrz 2014, 19:56
Kontakt:

Re: Projekt domu - Ganimedes NF40

Post autor: Edyta G. »

To okno w spiżarni ma taką samą wysokość jak okno kuchenne, więc wygląda to estetycznie.
Edyta G.
Żółtodziób
Posty: 17
Rejestracja: 07 wrz 2014, 19:56
Kontakt:

Re: Projekt domu - Ganimedes NF40

Post autor: Edyta G. »

Jeszcze jedno, zwróćcie uwagę na zdjęcie Ganimedesa-podglądowe, a na zdjęcie dodane przeze mnie z przedniej elewacji(pierwsze po łazience gornej). Na podglądowym widać okno w spiżarni , natomiast w rzeczywistości jest tam wnęka i okno jest z jednego punktu wcale niewidoczne, jest kilka takich rzeczy, które wyglądają w projekcie inaczej.
Ja jestem bardzo zadowolona w wybranego przez nas projektu. w tej chwili mamy w domu w granicach 22 stopni, co w zupełności mnie satysfakcjonuje.
pastelos
Domator
Posty: 65
Rejestracja: 29 sie 2014, 22:10
Kontakt:

Re: Projekt domu - Ganimedes NF40

Post autor: pastelos »

oo rzeczywiscie. A budowaliscie dokladnie na standard NF 40
czy zdecydowaliscie sie na tansze rozwiazanie ?
pastelos
Domator
Posty: 65
Rejestracja: 29 sie 2014, 22:10
Kontakt:

Re: Projekt domu - Ganimedes NF40

Post autor: pastelos »

Tes sadze ze bedziemy zadowoleni z projektu i juz nie moge sie doczekac kiedy mury pojda w gore..
No i ciekawa jestem ile bedzie to kosztowac w rzeczywistosci...
W tabeli juz pojawily sie pierwsze koszta wiec czas pokaze.
Co do ogrodzenia to jego koszt przeraza mnie chyba najbardziej bo mamy spora dzialke.
pastelos
Domator
Posty: 65
Rejestracja: 29 sie 2014, 22:10
Kontakt:

Re: Projekt domu - Ganimedes NF40

Post autor: pastelos »

caly czas ogladam zdjecia ktore podeslalas
kuchnia na projekcie wydawala mi sie mala, ale widze ze jest wystarczajaco duzo miejsca
jedno czego nie jestem pewna to czy zmieszcze tam szersza lodowke z zamrazarka.
Czy opanowaliscie jakos zapachy z gotowania ? Okap radzi sobie z tym problemem ?
Edyta G.
Żółtodziób
Posty: 17
Rejestracja: 07 wrz 2014, 19:56
Kontakt:

Re: Projekt domu - Ganimedes NF40

Post autor: Edyta G. »

No okap chodzi na maksa, jakoś sobie radzi, dlatego wybrałam 90 a nie 60, ale ryby nie odważyłam się jeszcze smażyć, niedługo sprawdzę.
pastelos
Domator
Posty: 65
Rejestracja: 29 sie 2014, 22:10
Kontakt:

Re: Projekt domu - Ganimedes NF40

Post autor: pastelos »

pastelos pisze:oo rzeczywiscie. A budowaliscie dokladnie na standard NF 40
czy zdecydowaliscie sie na tansze rozwiazanie ?
podbijam.

dokladnie pewnie nie, ale powiedz mi czy sugerowaliscie sie projektem w duzym stopniu czy w ogole ?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 128 gości