Projekt domu - Ganimedes NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
pastelos
Domator
Posty: 65
Rejestracja: 29 sie 2014, 22:10
Kontakt:

Re: Projekt domu - Ganimedes NF40

Post autor: pastelos »

straszna cisza......
pastelos
Domator
Posty: 65
Rejestracja: 29 sie 2014, 22:10
Kontakt:

Re: Projekt domu - Ganimedes NF40

Post autor: pastelos »

no trudno, moze za jakis czas ktos sie odezwie.
Mamy juz wszystkie pozwolenia wiec teraz tylko pozostalo czekac az ekipa zjawi sie u bram :)
rabia35
Domator
Posty: 8
Rejestracja: 25 paź 2014, 21:37
Kontakt:

Re: Projekt domu - Ganimedes NF40

Post autor: rabia35 »

Witamy z powrotem,

trochę to trwało zanim wróciliśmy na nowo do naszej budowy. Dach już założony, okna też. Dom nabiera coraz ładniejszych kształtów. Obecnie działa w nim elektryk. Mamy nadzieję, że o niczym nie zapomnieliśmy ... Na zdjęciach obecny stan Ganimedesa :) Wkrótce będą montowane również rolety.
Pozdrawiamy
Obrazek

Obrazek

Obrazek
stefannakiel
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 05 mar 2015, 06:23
Kontakt:

Re: Projekt domu - Ganimedes NF40

Post autor: stefannakiel »

jestem pod wrażeniem ogromnego tarasu :) a środek też fajnie zrobiliście
pastelos
Domator
Posty: 65
Rejestracja: 29 sie 2014, 22:10
Kontakt:

Re: Projekt domu - Ganimedes NF40

Post autor: pastelos »

rabia35 na jakiej kwocie zamknal sie wam stan zamkniety ? my zaczynamy za 3 tygodnie
pastelos
Domator
Posty: 65
Rejestracja: 29 sie 2014, 22:10
Kontakt:

Re: Projekt domu - Ganimedes NF40

Post autor: pastelos »

nadszedl czas i na nas. jutro geodeta, w poniedzialek wykopy itd.. niedlugo i ja zagoszcze ze zdjeciami
rabia35
Domator
Posty: 8
Rejestracja: 25 paź 2014, 21:37
Kontakt:

Re: Projekt domu - Ganimedes NF40

Post autor: rabia35 »

Witaj!
Przepraszam, że nie zaglądałam na forum. Postaram się to zmienić. Obiecuję :)
Jeśli chodzi o koszt budowy domu Ganimedes w stanie surowym otwartym to w naszym przypadku była to kwota ok 150 000 (łącznie z dokumentacją). Obecnie po założeniu okien z roletami, wykonaniu posadzek, tynków wewnętrznych, hydrauliki, elektryki ta kwota zbliżyła się do 250 000. Przed nami wykończenie domu, docieplenie dachu i ścian zew., elewacje, zakup drzwi wewnętrznych i zewnętrznych itd. To są niewyobrażalne koszty. Przypuszczamy, że stan surowy zamknięty wyniesie ok 380 000. Do zamieszkania bez żadnych wielkich luksusów potrzeba nam będzie 450 tys zł. Jeśli porównasz kosztorys przedstawiony na stronie "domowe klimaty" zauważysz, że trzecia kolumna to faktyczny koszt budowy tego domu w systemie gospodarczym.
Komin wentylacyjny został dostawiony a jeśli chodzi o okna dachowe w pokojach to według mnie to niepotrzebne dziury w dachu. Uważam, że pokoje te są i bez okien dachowych dobrze doświetlone. Jedynie możesz zastanowić się nad oknem dachowym w łazience. My zrezygnowaliśmy z niego po tym jak zrobiliśmy dodatkową wentylację. Ja jestem zadowolona. Zobaczymy jak będzie po zamieszkaniu ale obecnie też nie mam okna w łazience i jest mi z tym dobrze. :) W każdym razie co do tego opinie są podzielone. Każdy przecież buduje według własnego uznania.
Zdjęcia jakieś mamy ale nie wrzucę ich teraz bo zostały zrobione telefonem komórkowym mojego męża. Jak wróci z pracy, coś dla Ciebie wybierzemy. Głowa do góry! Przed Wami wiele zmagań ale na pewno będziecie zadowoleni z efektu :) Trzymamy kciuki. Pozdrawiam !
pastelos
Domator
Posty: 65
Rejestracja: 29 sie 2014, 22:10
Kontakt:

Re: Projekt domu - Ganimedes NF40

Post autor: pastelos »

Obrazek

Obrazek

Fundamenty juz sie robia, po srodku male pomieszczenie pod garazem
pastelos
Domator
Posty: 65
Rejestracja: 29 sie 2014, 22:10
Kontakt:

Re: Projekt domu - Ganimedes NF40

Post autor: pastelos »

Zobaczymy jeszcze co z tymi oknami w pokojach, z lazienkowego na pewno nie zrezygnuje bo nie wyobrazam sobie lazienki bez okna, ale tak jak mowilas kazdy buduje wg swoich upodoban :)

Ciesze sie ze sie odezwalas, sadzilam ze juz nikt tutaj nie zaglada :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości