Projekt domu - As III G NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
pokoda

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: pokoda »

Kiedy zdjęcia z budowy?
Wojtek100
Majsterkowicz
Posty: 36
Rejestracja: 13 sie 2014, 10:05
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Wojtek100 »

Radek, a jeszcze takie pytanko. Jaki tam jest spadek na dachu garażu? Bo na wizualizacjach wygląda to trochę tak, że w zimie trzeba będzie śnieg łopatą ściągać (zwłaszcza jeśli jeszcze dodatkowo się poszerzy garaż). I czy ten spadek jest wystarczający żeby przykryć garaż dachówką?
Z góry dzięki za odpowiedź
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Witam Wojtku!
Szczerze mówiąc, to temat ten uciekł mi przy adaptacji projektu. Zorientowałem się dopiero kiedy czekałem na pozwolenie na budowę, a cała dokumentacja była już w wydziale budownictwa starostwa powiatowego. :roll: Według projektu kąt nachylenia dachu garażu wynosi 10 stopni ale myślę, że w porozumieniu z kierownikiem budowy dokonamy jego zmiany na etapie realizacji, tak aby można było położyć na nim dachówkę. ;)
P.S. Niestety pesymistyczny wariant się sprawdził, prace budowlane zacznę dopiero w drugim tygodniu września. :cry:
Wojtek100
Majsterkowicz
Posty: 36
Rejestracja: 13 sie 2014, 10:05
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Wojtek100 »

Dziękuję za info. Czyli jednak sąsiedzi na urlopach :D
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Witam!
Po długim czasie oczekiwania nareszcie mogłem ruszyć z budową. W zeszłym tygodniu geodeci wytyczyli budynek, natomiast dzisiaj rozpoczęły się tak długo wyczekiwane prace budowlane. Mam nadzieję, że słoneczna pogoda utrzyma się dłużej, co pozwoli chociaż trochę nadrobić stracony czas. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cześć!
Po dwutygodniowej przerwie wrzucam parę fotek z placu budowy. Pogoda nie zawsze sprzyjała, ale w końcu udało nam się ruszyć do przodu. :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pastelos
Domator
Posty: 65
Rejestracja: 29 sie 2014, 22:10
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: pastelos »

witam, z jakich materialow, jakim systemem budujecie ?
Trzymacie sie standardu nf 40 ?
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Do tej pory ściśle trzymamy się projektu. Na grunt wylaliśmy warstwę chudego betonu, ławy fundamentowe są wykonane ze zbrojonego betonu B25, natomiast ściany fundamentowe, wymurowaliśmy z bloczków betonowych. Ściany zewnętrzne, jak również ściany działowe będą wymurowane z Porothermu 25 P+W. Strop monolityczny żelbetowy, natomiast dach pokryty zostanie dachówką ceramiczną. Co do standardu NF 40 to zostaną wprowadzone pewne zmiany, gdyż moim zdaniem nakłady finansowe na etapie budowy w standardzie NF 40 są zbyt duże w stosunku do przyszłych korzyści. I tak: pionowa izolacja fundamentów zostanie wykonana od wewnętrznej i zewnętrznej strony ze styropianu Austrotherm Expert 10 cm (styropian hydrofobowy do fundamentów), izolacja pozioma fundamentów styropian o grubości 20 cm. Na ściany zostanie położony styropian o grubości 15 cm, grafitowy o zwiększonej izolacyjności termicznej. Co do dachu to jeszcze nie zdecydowałem jaka będzie grubość wełny mineralnej, ale na pewno zostanie zmniejszona, bo projekt przewiduje warstwę o grubości 58 cm! :shock: Tak więc, budynek na pewno nie będzie spełniał standardu NF 40, ale jego termoizolacyjność będzie powyżej średniej dla tego typu budynków. Oprócz wymienionych zmian zrezygnowałem z wentylacji mechanicznej na rzecz grawitacyjnej (o przyczynach tej zmiany pisałem już wcześniej) ;)
Obrazek

Obrazek
pastelos
Domator
Posty: 65
Rejestracja: 29 sie 2014, 22:10
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: pastelos »

tak tak czytalam :) widze ze jestes bardzoz temacie, my dopiero sie wdrazamy :)
ruszamy z budowa na wiosne.
Dzis zamawiam projekt (ganimedes nf40, ktory jest w sumie bardzo podobny do ASa).
Napewno bede tu zagladac i podpytywac o szczegoly
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Trzymam kciuki i życzę spokoju oraz stalowych nerwów! ;) Na etapie adaptacji projektu oraz pozwolenia na budowę czeka Was bieg z przeszkodami w gąszczu przepisów. Potem będziecie mieli już z górki, bo najtrudniej jest zacząć... Co do porad to nie czuję się ekspertem w dziedzinie budownictwa, dzielę się jedynie pomysłami oraz przedstawiam argumenty, które zdecydowały o ich realizacji. Zapraszam na forum, jeżeli będę mógł chętnie pomogę. :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości