Projekt domu - As III G NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cześć. :)
Niestety nie wiem dlaczego nie możesz opublikować zdjęć. Zapytaj admina może on zna odpowiedź, chociaż wcale nie jestem tego taki pewny. Od czasu wprowadzenia zmian na forum, to jest jakaś masakra. Poginęły posty, które miały zostać przywrócone, a od tego czasu minął już miesiąc i postów, jak nie było, tak nie ma. Nie wiem jakie jest zdanie innych użytkowników forum na temat wprowadzonych zmian, ale ja na razie oceniam je nie najlepiej.
Odpowiadając na pytanie dotyczące miejsca w salonie, to jest go naprawdę sporo. Salon jest duży i przestronny, stół z krzesłami mieści się bez problemu, więc możesz spać spokojnie. ;) Jeśli chcesz zobaczyć, jak to wygląda u nas, polecam zdjęcia opublikowane w poście z 28 czerwca 2016 r. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów na budowie. :)
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

Dzięki Radku za odpowiedź. Jakby ktoś był chętny obejrzeć zdjęcia to zapraszam na profil na fb

https://www.facebook.com/Majster-majste ... 234/photos

tutaj wrzuciłem kilka albo mogę też wysłać na maila.
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: jakubc »

femstudio pisze: Nie mogę wstawić zdjęć, ktoś się orientuje dlaczego????
Problem powinien już być naprawiony, jeżeli dalej coś nie gra, proszę o info!
radek pisze: Od czasu wprowadzenia zmian na forum, to jest jakaś masakra. Poginęły posty, które miały zostać przywrócone, a od tego czasu minął już miesiąc i postów, jak nie było, tak nie ma. Nie wiem jakie jest zdanie innych użytkowników forum na temat wprowadzonych zmian, ale ja na razie oceniam je nie najlepiej.
Niestety, informatycy zajmujący się forum wciąż pracują nad przywróceniem brakującej zawartości, jednak prognozy nie są optymistyczne. Część zdjęć, których brakuje jest uszkodzonych, najpewniej nieodwracalnie. Co gorsza - nie wynika to z samego przejścia na nowe forum, bo uszkodzone są również pliki backupów sprzed zmiany.
Dajemy sobie jeszcze parę dni na rozwikłanie tego problemu, ale najprawdopodobniej pozostanie nam przeprosić i zapewnić, że dokładamy wszelkich starań by uniknąć podobnego problemu w przyszłości.
Przejście na nowy silnik forum było niestety koniecznością - stare coraz trudniej było dostosować do współczesności i pod względem standardów użytkowych, i standardów bezpieczeństwa a nawet dostosowania do zmieniających się przeglądarek internetowych :) Dlatego też prosimy o dalsze informowanie nas o wszelkich błędach/niedogodnościach w działaniu - nie ma lepszego sposobu, by je wyeliminować.
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

może ktoś z już mieszkających wrzucić jakieś zdjęcia tarasu ? muszę zagospodarować trochę gruzu i bloczków fundamentowych i do tego zamierzam ich użyć.
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cześć. :)
Widzę, że oprócz mnie i Femstudio nikt już tu nie publikuje i nie zagląda. :( Niestety nie mogę pomóc w temacie tarasu, bo w tym roku nie damy rady go już zrobić. Mamy zrobiony jedynie fundament z bloczków betonowych, który do połowy zasypaliśmy kamieniami, potłuczonymi dachówkami, płytkami ceramicznymi, porothermem oraz żwirem. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

no właśnie ja też mam zamiar wszelki materiał nie nadający się do dalszego wykorzystania wrzucić pod taras. U nas będzie najprawdopodobniej z kostki.My czekamy na cieśli od dachu i potem kominy i ściany szczytowe i potem pokrycie. Zdecydowaliśmy się na blachodachówke firmy Budmat wzór murano.
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

U nas taras też będzie z kostki podobnie, jak chodniki, mały taras przed głównym wejściem i opaska wokół domu.
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

Rafale a jak tam u ciebie postępy? wrzuć parę fotek. Może wybiorę się do ciebie w odwiedziny, bo z tego co pamiętam, to budujesz w okolicy Biłgoraja tak?
Lukas
Majsterkowicz
Posty: 34
Rejestracja: 23 lut 2016, 01:48
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Lukas »

Jak widzicie zmianę powiększenia salonu i kuchni (oraz pokojów na piętrze) o przesunięcie całej ściany o ~90cm tak by zrównał się z wykuszem? Tak powiększony budynek bardzo by nam pasował. I jest to największa zmiana na jakiej by nam zależało, reszta jest mniej istotna.

Przy okazji zastanawiam się nad zmniejszeniem kotłowni tak by front budynku również się zrównał z resztą. Tylko czy taka zmiana ma sens, czy nie zmniejszy za bardzo pomieszczenia.

Ktoś na forum wspominał o przeniesieniu kotłowni do garażu, jak wygląda taki zabieg. Pewnie sporo zmian. Zaletą obecnej wersji krótka droga do obu łazienek. Jednak przeniesienie do części garażu pozwala inaczej zagospodarować to pomieszczenie, powiększyć łazienkę itp.

Powiększenie garażu do około 5,7m szerokości w tej wersji nie powinno stanowić problemu?

Jest ktoś może ze śląska? miło było by zobaczyć budynek chociaż by z zewnątrz :)
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

kolego Lukas jeśli chodzi o mnie to mogę podpowiedzieć wyłącznie w kwestii powiększenia salonu, bo moja wersja Asa jest bez garażu. Fajny pomysł, ale i tak według mnie będzie wystarczająco dużo miejsca w salonie itd bez powiększania.
Wnękę na wykusz zagospodaruję stołem jadalnianym oraz parapetem, który będzie od razu siedziskiem, ponadto nad tym wszystkim jest balkon, który tez się czasem przyda.
Wiem , ze Radek stawiał się gdzieś w okolicach Krakowa, to do niego miałbyś chyba najbliżej, .
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości