Projekt domu - As III G NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
admin
Administrator
Posty: 519
Rejestracja: 08 gru 2009, 15:27
Kontakt:

Projekt domu - As III G NF40

Post autor: admin »

radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Witam!
Miesiąc temu kupiłem projekt domu As III G NF40 i jestem na etapie starania się o pozwolenie na budowę. Czy ktoś z Was również kupił ten projekt? Moim zdaniem jest świetny pod względem funkcjonalności i przestronności wnętrza w stosunku do wymiarów zewnętrznych. Pozdrawiam i proszę innych szczęśliwych nabywców o odpowiedź!
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Witam!
Czy ktoś z Was kupił projekt As III G NF 40 i jest na etapie realizacji? Jak już pisałem wcześniej, aktualnie załatwiam pozwolenie na budowę i chciałbym skorzystać z doświadczeń osób, które budują ten dom. Wspólnie z architektem wprowadziliśmy kilka zmian na etapie adaptacji projektu i jestem ciekawy, czy i jakie zmiany wprowadzili inni nabywcy projektu. W przypadku pytań chętnie podzielę się z innymi własnymi doświadczeniami (mam nadzieję, że już niedługo również z placu budowy). ;) Pozdrawiam!!!
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Witam!
Wprawdzie do tej pory nie doczekałem się żadnej odpowiedzi, ale jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że poza mną znalazł się jeszcze ktoś kto buduje lub będzie budował Asa III G. W oczekiwaniu na pozwolenie na budowę wrzucam parę fotek. ;)

To tu (mam nadzieję, że już niedługo) :D powstanie nasz dom.

Obrazek

Obrazek
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Nareszcie!!!
Dzisiaj otrzymałem tak długo oczekiwane pozwolenie na budowę! :D Wprawdzie muszę jeszcze czekać 14 dni na uprawomocnienie się decyzji, ale myślę, że teraz pójdzie już z górki ;) W stosunku do oryginalnego projektu wprowadziliśmy parę zmian:

1. Likwidacja balkonu nad wykuszem i przykrycie go dwuspadowym daszkiem.
2. Likwidacja drzwi balkonowych i wstawienie w pokojach okien o szerokości 90 cm i 150 cm wysokości.
3. Dodanie w obu tych pokojach po jednym oknie dachowym.
4. Poszerzenie garażu do 400 cm szerokości oraz bramy garażowej do 300 cm.
5. Likwidacja drzwi balkonowych w gabinecie na parterze, zostaje okno o szerokości 180 cm wysokości i 150 cm wysokości.
6. Zamiast dwóch podwójnych drzwi tarasowych w salonie jedno potrójne o szerokości 300 cm.
7. Zmniejszenie okna w kotłowni do 90 cm.
8. Zamiana schodów zabiegowych na wygodniejsze przestankowe.

W trakcie oczekiwania na pozwolenie na budowę wybudowaliśmy wewnętrzną drogę dojazdową (wjazd na posesję będzie właśnie z tej drogi, poza tym była konieczna jako droga dojazdowa dla ciężkiego sprzętu budowlanego).

Obrazek

Obrazek

Uff!! Tyle na razie. Jak tylko ruszymy z budową dam znać. ;)

P.S. Czy naprawdę nikt oprócz nas nie kupił tego projektu??? :shock:
Bob
Majsterkowicz
Posty: 27
Rejestracja: 02 sie 2010, 19:21
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Bob »

Poproszę o "przepis" na drogę ;) Wyglada bardzo profesjonalnie! Z czego? Jaka technologia? Jakie koszty? Z góry dzięki za podpowiedzi.
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Witaj Bob!!!
Drogę robiłem wspólnie z poprzednim właścicielem działki, który ma jeszcze dwie inne położone za moją. W sumie droga zapewni dojazd do trzech działek. Jeśli chodzi o technologię budowy, to wybraliśmy koparką około 30 cm ziemi, na miejsce której jako podbudowę wysypaliśmy gruby żwir oraz twardy gruz (cegły, pustaki i płytki ceramiczne). Następnie ubiliśmy i rozwalcowaliśmy podbudowę walcem drogowym, po czym wysypaliśmy kamień drogowy (tzw. kliniec). Na spód poszedł gruby kamień, natomiast na górę wysypaliśmy drobny kamień z mączką cementową, po czym ponownie utwardziliśmy walcem. Droga ma 40 metrów i jeżeli chodzi o koszty to były one następujące:
- koparka 400 zł.
- żwir i gruz 300 zł.
- walec 100 zł.
- kamień i walec 1500 zł.
Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem. ;)
Bob
Majsterkowicz
Posty: 27
Rejestracja: 02 sie 2010, 19:21
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Bob »

Dzięki! - pomogłeś i to bardzo. W sierpniu też nas czeka "budowa" drogi. Co prawda jest już utwardzona nawiezionym gruzem przez byłego właściciela działek, ale jeszcze dużo pracy przed nami. Całe szczęście jest nas trochę więcej - w sumie 5 rodzin.. Nasza droga ma 5m szerokości i ok 120m długości. Ostatnią warstwę planujemy usupać frezowiną o ile uda się ją nam załtwić. Twoja droga wygląda świetnie, mam nadzieję, że uda się nam osiagnąć choć przybliżony efekt.

Pozdr.
Aga100
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 02 sie 2014, 21:24
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Aga100 »

Witaj Radku . Rozważam zakupienie "Asa" tylko w wersji bez garażu. W jakiej kwocie planujesz się zamknąć z budową (stan tzw deweloperski)? Koszt budowy podany na stronie nie uwzględnia np rekuperacji a to przecież dom energooszczędny. Nie wiem na co się nastawiać. Jakie planujesz ogrzewanie? Ja gaz i podłogówkę. A na razie czekam na finalizację zakupu działki u notariusza. A gdzie się budujesz? Ja jestem z Przemyśla.
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Witaj Ago!
Odpowiadając na Twoje pierwsze pytanie to planuję zamknąć budżet budowy w kwocie 300.000 zł. pod klucz, natomiast jeśli chodzi o wentylację mechaniczną to z niej zrezygnowałem na rzecz wentylacji grawitacyjnej. Pomimo tego, że jest ona szeroko zachwalana i reklamowana w pismach branżowych to nie jestem jej zwolennikiem. Wynika to z tego, że zgodnie z wyliczeniami na wentylacji mechanicznej można zaoszczędzić maksymalnie 1600 zł, natomiast koszt samego rekuperatora (bez instalacji) to około 10.000. W przypadku ogrzewania kondensacyjnym kotłem gazowym oszczędności będą dużo mniejsze, a do kosztów należy doliczyć jeszcze koszt zakupu droższych okien. Tak więc w przypadku ogrzewania gazowego okres zwrotu inwestycji to minimum 10-15 lat pod warunkiem, że nie finansujemy jej z kredytu bo wtedy do kosztów należy doliczyć jeszcze odsetki. Podsumowując jestem przekonany, że żaden rekuperator nie wytrzyma tak długiego okresu eksploatacji i na pewno będzie go trzeba wymienić zanim inwestycja się zwróci (nie liczę ewentualnych napraw urządzenia, a na to również trzeba być przygotowanym). Jeżeli chodzi o centralne ogrzewanie to na dole będzie ogrzewanie podłogowe (oprócz garażu), natomiast na górze będą grzejniki (poza łazienką i pralnią, gdzie również będzie podłogówka). Odpowiadając na Twoje ostatnie pytanie to buduję w okolicach Bielska-Białej.
Mam nadzieję, że zdecydujesz się na ten projekt bo mimo, iż jest on trochę niedoceniany przez forumowiczów, to wewnątrz zapewnia dużą wygodę i komfort. 8-)
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości