Projekt domu - As III G NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
ela
Domator
Posty: 19
Rejestracja: 10 sie 2014, 22:09
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: ela »

Cześć Radek,
jak postęp prac? My też kupiliśmy projekt AsIII (wersja bez garażu) i czekamy na pozwolenie na budowę. Budujemy w Bielsku :)
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cześć Elu!
Bardzo się cieszę, że w końcu spotkałem kogoś kto kupił projekt As III. Moja radość jest tym większa, że będziemy budować prawie "po sąsiedzku" (pod warunkiem, że budujecie w Bielsku-Białej, a nie w Bielsku Podlaskim). :lol: W pewnym momencie straciłem już wiarę, że ktokolwiek kupił jeszcze ten projekt, a tu niespodzianka! :D
Odpowiadając na pytanie, to jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem startujemy w przyszłym tygodniu. Wynika to z tego, że po uprawomocnieniu się pozwolenia na budowę, trzeba zgłosić w starostwie powiatowym rozpoczęcie robót budowlanych i dopiero po siedmiu dniach można rozpocząć budowę. Mam nadzieję, że wymiana doświadczeń z budowy podsunie nam wiele ciekawych pomysłów i ułatwi realizację planów. Jak zacznę od razu dam znać.
Pozdrawiam!
P.S.
Czy wprowadziliście lub macie zamiar wprowadzić jakieś zmiany do projektu?
ela
Domator
Posty: 19
Rejestracja: 10 sie 2014, 22:09
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: ela »

Fajnie że budujemy po sąsiedzku, my zaczniemy może dopiero w październiku. Mam nadzieje, że wymiana doświadczeń pozwoli łatwiej przebrnąć przez "budowę". Co do zmian w projekcie to ze względu na położenie działki i strony świata budujemy w odbiciu lustrzanym. Do projektu nie wprowadziliśmy znaczących zmian. Zmieniliśmy wielkość okna w kotłowni i drzwi balkonowych (teraz wszystkie mają szer. 120), okno narożne w jadalni przenieśliśmy na przeciwległy róg. Zastanawiamy się nad zmianą drzwi w salonie i gabinecie.
W następnym tyg. życzę słonecznej pogody, powodzenia :)
Wojtek100
Majsterkowicz
Posty: 36
Rejestracja: 13 sie 2014, 10:05
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Wojtek100 »

Instalowaliście kominek z DGP?
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Jak ja "kocham" polskie przepisy budowlane!!! :evil: Wczoraj pełen optymizmu poszedłem do starostwa powiatowego uprawomocnić pozwolenie na budowę, a tam stanąłem jak wryty! Zostałem poinformowany, że postanowienie staje się prawomocne nie po 14 dniach od wydania decyzji, lecz po 14 dniach od doręczenia zawiadomienia ostatniej ze stron! :shock: Mam nadzieję, że zwrotne potwierdzenia odbioru są już w drodze powrotnej do starostwa i w przyszłym tygodniu będę mógł uprawomocnić pozwolenie. Jeżeli się mylę, a któryś z moich nowych sąsiadów jest aktualnie na urlopie, to prace budowlane rozpocznę najwcześniej we wrześniu... :(

Do Wojtka 100: Nie będę instalował kominka z dystrybucją gorącego powietrza, będzie kominek kumulacyjny działający na zasadzie pieca kaflowego.
Pozdrawiam!
Wojtek100
Majsterkowicz
Posty: 36
Rejestracja: 13 sie 2014, 10:05
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Wojtek100 »

W Polsce nic nigdy nie jest tak jak myślisz :D Mam jeszcze jedno pytanie, ponieważ mocno się zastanawiamy nad kupnem tego projektu, czy nie obawiacie się, że zaprojektowana kuchnia ( w przypadku pozostawienia spiżarki) jest trochę nieustawna i ociupinę za mała? A nie skłamałem, mam dwa pytania :D Nie zastanawialiście się nad podniesieniem ścianki kolankowej?
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Odpowiadając na pytanie dotyczące kuchni, to również mieliśmy podobne dylematy i po konsultacji z panią architekt, doradziła nam ona parę drobnych zmian, które rozwiały nasze wątpliwości i pozwoliły na funkcjonalne urządzenie kuchni. Po pierwsze spiżarka pozostała, gdyż pozwala na składowanie wielu produktów, których przechowywanie w kuchni nie jest wskazane (jarzyny, owoce, przetwory w słoikach itp.). Spiżarka będzie jednak trochę pomniejszona, gdyż od strony wejścia do kuchni wygospodarowana zostanie wnęka na lodówkę. Poza tym zabudowując spiżarkę regałami z półkami, niewielkim nakładem finansowym zyskujemy dużo miejsca na różne przedmioty i sprzęty kuchenne, na które w kuchni nie było by miejsca. W ten sposób oszczędzamy miejsce na wszystko, to co jest w kuchni niezbędne, a miejsce pod schodami jest wręcz stworzone na urządzenie spiżarki. Zmniejszyliśmy również okno w kuchni ze 180 cm na 150 cm szerokości, co pozwoli uzyskać około 140 cm wolnej przestrzeni od ściany do okna (w sam raz na dwie wiszące szafki o szerokości 60cm). Po dokonaniu zmian w kuchni pozostaje wystarczająco dużo miejsca na urządzenie w marę przestronnej i funkcjonalnej kuchni "na wymiar". :)
Jeśli chodzi o podwyższenie ścianki kolankowej to zastanawialiśmy się nad tym, ale okazało się, że AS III G jest na tyle wysoki, że po podniesieniu ścianki kolankowej przekroczylibyśmy dozwoloną przez miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego wysokość budynku. Na szczęście po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że ściana kolankowa jest na tyle wysoka, iż podwyższenie jej nie jest aż tak bardzo potrzebne. ;)
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 14 sie 2014, 21:25 przez radek, łącznie zmieniany 3 razy.
Wojtek100
Majsterkowicz
Posty: 36
Rejestracja: 13 sie 2014, 10:05
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Wojtek100 »

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Dokładnie to samo rozwiązanie mi przyszło do głowy dla zlokalizowania lodówki, na pomysł z oknem nie wpadłem a to faktycznie świetny sposób na zmieszczenie dodatkowych szafek. Dziękuję za rozwianie naszych wątpliwości, bo bardzo nam zależało na zachowaniu spiżarki dokładnie z tych powodów, o których wspomniałeś :D Co do ścianki to nasz mpzp pozwalałby na jej podniesienie ale prawdą jest, że nie jest to konieczne.
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Mam nadzieję Wojtku, że rozwiałem trochę Twoich wątpliwości, a proponowane rozwiązania pomogą Ci w podjęciu decyzji. Nie chcę jednak nikogo przekonywać na siłę do tego projektu. Dla mnie jest on najlepszym kompromisem pomiędzy wielkością, przestronnością wnętrza, a kosztami finansowymi, ale każdy z nas jest inny i ma różne potrzeby... ;) Mam również nadzieję, że wszystkie nasze pomysły zostaną już wkrótce poddane weryfikacji na placu budowy! :)
Wojtek100
Majsterkowicz
Posty: 36
Rejestracja: 13 sie 2014, 10:05
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Wojtek100 »

Miejmy nadzieję, bo z tego co widzę to dojście do momentu rozpoczęcia budowy to droga przez mękę :D ale trzeba przez to przebrnąć. A co do projektu to nie trzeba mnie do niego specjalnie przekonywać bo widziałem ich mnóstwo i naprawdę niewiele domów do tego stopnia pasowało by mi układem. Teraz tylko trzeba się odważyć i kupić :D a Twoje wskazówki napewno nam pomogą w podjęciu decyzji
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości