Projekt domu - As III G NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
rafal
Domator
Posty: 13
Rejestracja: 23 wrz 2015, 20:03
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: rafal »

Dokladnie Radku :D rady innych sa bardzo cenne, miedzy innymi dlatego rowniez my mamy zamiar zostawic wneke na lodowke w kuchni (swietny pomysl :D ). Mam pytanie dotyczace schodow ze spocznikiem czy moglbys podeslac troche wieksze zdjecie gdyz na tamtych nie widac wymiarow? mocno zatanawiam sie nad ich zmiana, poniewaz sadze ze ze spocznikiem bede o wiele wygodniejsze. Czy ktos sie zastanawial nad rezygnacja ze slupa w kuchi dzielacgo okno i wstawieniu okna naroznego? jakby to wygladalo konstrukcyjnie i czy wogole jest taka mozliwosc? Pozdrawiam ;)
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cześć.
Jesteś kolejną osobą, która pyta i prosi o ten projekt, ale niestety nie mogę spełnić Twojej prośby, gdyż gdzieś mi go wcięło. Nie był on częścią adaptacji projektu, bo nie wymagają tego przepisy i miałem go na osobnych kartkach, w dwóch egzemplarzach. Jeden dla wykonawcy, a drugi dla mnie. Niestety pomimo tego, iż przetrząsnąłem całe mieszkanie nie znalazłem go. :( Natomiast co do okna narożnego w kuchni to uważam, że powinieneś o to zapytać kierownika budowy. Słup pomiędzy oknami w kuchni prawdopodobnie jest elementem konstrukcyjnym budynku, więc ostateczną decyzję w tej kwestii będzie musiała podjąć osoba z uprawnieniami konstruktora.
Teraz ja mam pytanie: w jakim regionie kraju budujesz? :)
biper78
Domator
Posty: 52
Rejestracja: 11 lip 2015, 23:27
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: biper78 »

Hej
Rafale czy ocieplales fundamenty?Tak sie przygladam zdjeciom i nie widze styropianu... Moj majster twierdzi ze niepotrzebnie ocieplac je od wewnatrz. Czuje ze bedzie z nim bitwa ponieważ ocieplajac usune mostek. Co o tym myślicie ?
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cześć Biper. :)
Moim zdaniem fundamenty warto ocieplić z obu stron.
rafal
Domator
Posty: 13
Rejestracja: 23 wrz 2015, 20:03
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: rafal »

spoko Radku,cos tam pewnie wykombinujemy z moim majstrem z tymi schodami,zreszta mam jeszcze pare miesiecy przemyslen jesli o to chodzi. Natomiast co do slupa, to fakt, bede sie konsulowal z moim kierownikiem, jednakze myslalem ze nie tylko ja (a w zasadzie moja zona) milalem taki pomysl:), wiec wszysto jest do przedyskutowania :D. a jesli chodzi o lokalizacje to budujemy sie na podkarpaciu, wiec kawalek od Ciebie. mimo to dzieki za zainteresowanie, bo widze ze jestes najintejsywniejszym :) uczestnikiem forum i chcialbym wiedziec czy myslales juz nad wykonczeniem wnetrza np kuchni i czy ma tam racja bytu wyspa, czy juz kompletnie nie ma na nia miejsca? niestety nie mam az tak duzej wyobrazni przestrzennej i nie daje rady wyobrazic sobie jej na tych paru metrach :? a bardzo nam zalezy na dodatkowych paru metrach blatu roboczego czy tez stolu ktorego, tak naprwde nie ma gdzie w kuchni postwic :oops: pozdrawiam wszystkich :)
rafal
Domator
Posty: 13
Rejestracja: 23 wrz 2015, 20:03
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: rafal »

hej Biper!
No fakt fundamenty nie zostaly jeszcze ocieplone, ale to tylko ze wzgledu na brak czasu, jednakze bedzie to zrobione przed zima, przynajmniej mysle ze dam rade :oops: zwiazane jest to z faktem, iz jako pierwszy postanowilem postawic budynek gospodarczo-garazowy i cala moja uwagaa zwrocila sie w tym kierunku.
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Witaj Rafale. :)
Mamy już wstępny pomysł na kuchnię, choć na razie nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji. Nie zastanawiałem się natomiast nad wyspą, gdyż nie braliśmy tego rozwiązania pod uwagę. Ponadto nie wyobrażam sobie w jaki sposób można ją "zainstalować" na tak małej powierzchni i przy takim usytuowaniu okien. Nie wykluczam jednak, że ktoś bardziej kreatywny, posiadający większą wyobraźnię przestrzenną nie jest w stanie tego zrobić. :) Mój pomysł na kuchnię jest następujący: Aby zwiększyć powierzchnię zabudowy, a tym samym długość blatu roboczego postanowiłem dobudować ściankę oddzielającą kuchnię od salonu. Odbyło się kosztem zamiany kuchni otwartej na półotwartą oraz kosztem powierzchni podłogi, ale założyliśmy, że kuchnia ma służyć jedynie jako miejsce do przygotowywania posiłków, a 135 cm odległości pomiędzy blatami wystarczy w zupełności na swobodne poruszanie się po kuchni. Aby zaprezentować Ci naszą wizję kuchni, wrzucam parę rysunków. :idea:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na załączonych rysunkach, po lewej stronie lodówki brakuje ścianki działowej oraz drzwi do spiżarki, ale na pewno tam się znajdą. :D
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

Witaj, Rafale. my budujemy W lubelskim 25 kilometrów od Lublina w twoim kierunku. jeśli chodzi o schody przystankowe to postaram się zeskanować schody albo poprosić projektanta żeby wysłał mi rysunek, tylko daj mi maila swojego bo na forum to tylko małe rozmiary zdjęć wsie wrzuca. jeśli chodzi o wymiary schodów to projektanci maja swój program do przeliczania wysokości. wpisują liczbę stopni, rodzaj9 czy przystankowe czy zabiegowe) i sam program im wszystko wylicza.
rafal
Domator
Posty: 13
Rejestracja: 23 wrz 2015, 20:03
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: rafal »

Witaj Femstudio,
to faktycznie niedaleko siebie beda nasze asy,ja buduje jakies 20 km od bilgoraja :)
bylbym wdzieczny za rysunek schodow, daloby mi to jakis podglad na to jak ma to wygladac, oto moj email rafalszabat@interia.pl :) Z gory DZIEKUJE
Dzieki Radku za projekt kuchni, calkiem niezle to wyglada i faktycznie nie ma juz miejsca na wyspe, co prawda moja kuchnia bedzie dluzsza o jakies 1,5m wiec zyskam troche miejsca :) My rowniez zrezygnowalismy z otwartej kuchni, tak naprawde pomimo ze jest to obecnie modne rozwiazanie to zupelnie niepraktyczne. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

kolego PawełW. możesz mi powiedzieć ile mniej więcej sztuk betonu komórkowego zuzyłeś? robiłeś na klej to widzę tyko na pióro wpust czy spoinę pionowa?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości