Projekt domu - As III G NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

mam takie pytanie do ogółu. jakie rozwiązania stosujecie jeśli chodzi o pozyskiwanie energii na ogrzanie wody. Kolektory czy może inne rozwiązania( tu czytaj fotovoltanika)/ co zamierzacie zastosować w swoich asach oraz czy już na początku budowy należy podjąć jakieś kroki? papierologia i takie tam oraz przy stanie surowym montaż rur do kolektorów " na zaś". ciekawy jestem jak to u was będzie rozwiązane.
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cześć.
Vanmańku gratuluję postępów na budowie! Naprawdę fajnie to już wygląda, tylko patrzeć a za chwilę będziesz miał SSO za sobą. :) Czekam z niecierpliwością na kolejne zdjęcia. :)
Femstudio u nas energia służąca do podgrzewania wody w instalacji centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej będzie pochodziła z gazu. Zrezygnowałem z odnawialnych źródeł energii, gdyż z moich obliczeń przeprowadzonych w zeszłym roku wynikało, że przy ówczesnych cenach gazu i zamontowaniu dobrego pieca kondensacyjnego jest to nieopłacalne. Jeśli jednak ktoś ma dostęp do tanich kolektorów i kupuje je za gotówkę, to nie wykluczam, że obecnie może być inaczej. ;) Ponieważ, nie zajmowałem się tą kwestią, nie jestem w stanie udzielić Ci informacji co do kwestii technicznej oraz wymaganej dokumentacji. Myślę jednak, że każdy instalator zajmujący się montażem centralnego ogrzewania udzieli Ci szczegółowej i wyczerpującej odpowiedzi. :)
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

dzięki bardzo, u nas jeszcze gazu nie ma i pewnie przez najbliższe 15 lat nie będzie, ale też słyszałem, że najtańsze ogrzewanie wychodzi gazowe.
biper78
Domator
Posty: 52
Rejestracja: 11 lip 2015, 23:27
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: biper78 »

Witam,
Widzę żę koszty szalunków są ogromne ( oczywiście przy wypożyczeniu). Ja bedę chciał kupic deski -powinno wyjśc taniej :) - mam nadzieję

Co do ogrzewania to niestety u mnie Gazownia odpisała że ze wzgledów ekonomicznych nie zostaną podłączony. Zostaje mi albo miejski cieplik lub ogrzewanie na ekogroszek. Jeżeli wybiorę węgiel to niestety kotłownia będzie musiała powstac w tylnej części garażu ( trzeba będzie ją powiększyc).

Ogólnie na razie utknąłem w urzędach z papierologia :(

Janusz
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cześć biper.
W przypadku kotła na paliwo stałe, kotłownia w tylnej części garażu, jest moim zdaniem najrozsądniejszym rozwiązaniem. Przejście z garażu do wiatrołapu przez kotłownię z piecem na węgiel, spowoduje rozniesienie brudu po całym domu. Tak więc, jak słusznie zauważyłeś nie będziesz miał innego wyjścia. W takim przypadku, rozważyłbym pomysł poszerzenia i wydłużenia garażu. :idea:
Wojtek100
Majsterkowicz
Posty: 36
Rejestracja: 13 sie 2014, 10:05
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Wojtek100 »

Cześć
A takie pytanie mam do Was. Ile kładziecie styro na stropie nad parterem? Projektanta trochę poniosło bo wpakował tam 12 cm.
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cześć Wojtku! :)
Gdzie się podziewałeś tyle czasu? Przez tak długi czas nic nie pisałeś, że byłem przekonany o Twojej rezygnacji z projektu lub budowy domu. Na jakim etapie budowy teraz jesteś? A odpowiadając na Twoje pytanie, to u nas ocieplenie stropu jest dokładnie takie, jak w projekcie czyli 12 cm. Wynika to z tego, że zmieniając grubość ocieplenia musielibyśmy przerabiać schody, albo pogodzić się z różną wysokością stopni. Oczywiście można to było również wyrównać grubszą warstwą posadzki, ale moim zdaniem lepiej było ocieplić i wygłuszyć strop. :)
madmenda
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:52
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: madmenda »

12 cm styropianu wynika z zastosowania w projekcie wentylacji mechanicznej. Przewody wentylacji układane w warstwie styropianu mają 11 cm grubości. Stąd te 12 cm.
Wojtek100
Majsterkowicz
Posty: 36
Rejestracja: 13 sie 2014, 10:05
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Wojtek100 »

Dzięki Radek i madmenda. No dokładnie to samo nam odpowiedziały mailowo "domowe klimaty". Zrezygnowałem z reku. i dlatego zupełnie zapomniałem, że tam projektowo były przewidziane przewody do wentylacji.

Pozdrawiam
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cześć.
My podobnie, jak Wojtek zrezygnowaliśmy z wentylacji mechanicznej, ale nie zwróciliśmy uwagi na to, że faktycznie przewody wentylacji są ułożone w warstwie styropianu. Schody przeprojektowaliśmy na przestankowe, zachowując jednak podane w projekcie wymiary. Tak więc aby ich nie przerabiać musieliśmy pozostać przy 12 cm warstwie styropianu. Wojtku napisz na jakim etapie budowy obecnie jesteś. ;)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości