Projekt domu - As III G NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

u mnie ścianę działową dołączyłem do kominka. mam piec akumulacyjny i mogę z całą pewnością takie rozwiązanie wam polecić.
Na górze mam rozprowadzone w stropie salonu kanały do rozprowadzenia ciepła grawitacyjnie, jestem w stanie nagrzać cały dom.
Odnośnie kondensatu, to nie ma czegoś takiego w kominkach, bo przecież należy używać wyłącznie suchego drewna.
Załączniki
IMG_6627.jpg
IMG_6654.jpg
IMG_6636.jpg
IMG_6627.jpg
G.o.s.i.a
Żółtodziób
Posty: 7
Rejestracja: 27 lut 2019, 11:47
Kontakt:

Projekt domu - As III G NF40

Post autor: G.o.s.i.a »

Witam jaki kolor elewacji wybraliscie dla swoich asów :) zdjęcia mile widziane
Lukas
Majsterkowicz
Posty: 34
Rejestracja: 23 lut 2016, 01:48
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Lukas »

U nas elewacja może w przyszłym roku :) Jak przebiega budowa? Jakieś zdjęcia z kolejnych etapów mile widziane :)
gregor1324
Żółtodziób
Posty: 7
Rejestracja: 28 lip 2019, 08:37
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: gregor1324 »

Hydraulik zalecił nam podłączyć ten skraplacz i wyprowadzić rurką w poziomie na zewnątrz budynku bez spadków. Jak pojawi się w nich woda to grawitacyjnie poleci. Człowiek od kominka twierdził że nie trzeba podłączać nic. Kondensatu przy kominkach praktycznie nie ma. Problemem wg mnie są deszcze, a kominek latem nie będzie używany by wygrzać to co do niego wpadnie.

Między docelową zabudową kominka a ścianą działową będę miał około 30cm niewiele ale wystarczy. Nie mam w planie zabudowywać tej wnęki, ewentualnie jakieś drewienka były by ułożone. Natomiast można by się faktycznie zastanowić czy ściany działowej nie skrócić. Dołączyć w jakimś miejscu do zabudowy kominka. We wnęce zrobić jakieś pułki a za nimi dostęp do wyczystki. Jeżeli to kominek okazjonalny to spokojnie raz na sezon czyszczenie wystarczy.
[/quote]

Fachowcy podpowiadają żeby dać rurę do skraplacza właśnie dla samej wody opadowej która się tam dostanie,więc na pewno będzie,a co do tej wyczystki to faktycznie dam ją w pokoju i tak jak piszesz da się jakieś półki do tej wnęki i z głowy,myślałem dać tę wnękę szerszą żeby jakaś szafka tam weszła ale półki chyba lepiej będą tam wyglądać.dzięki
gregor1324
Żółtodziób
Posty: 7
Rejestracja: 28 lip 2019, 08:37
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: gregor1324 »

'femstudio' pytanie do cię gdzie masz wyczystkę w swoim kominku?z której strony?
G.o.s.i.a
Żółtodziób
Posty: 7
Rejestracja: 27 lut 2019, 11:47
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: G.o.s.i.a »

U nas narazie tak wygląda As :)
Załączniki
IMG_20190805_183128.jpg
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

Jeśli chodzi o wyczystke to u mnie komin zaczyna sie od stropu, a wyczystke mam w masie akumulacyjnej wymurowanej na palenisku szamotowym, bo u mnie jest piec akumulacyjny a nie kominek. Palę jedynie suchym drewnem lisciastym, więc nie potrzebuje jej uzywac.
G.o.s.i.a
Żółtodziób
Posty: 7
Rejestracja: 27 lut 2019, 11:47
Kontakt:

Wentylacja

Post autor: G.o.s.i.a »

Jaka wentylację macie w swoich domach? Grawitacyjną czy mechaniczną? U nas w projekcie jest mechaniczna ale ze względu na koszty chcemy zrobić grawitacyjną. Czy powinniśmy robić jakiś projekt jeżeli chcemy zmienić? Moze ktoś mnie oswieci 😉
Z góry dziękuję za odpowiedzi☺️
G.o.s.i.a
Żółtodziób
Posty: 7
Rejestracja: 27 lut 2019, 11:47
Kontakt:

Wentylacja

Post autor: G.o.s.i.a »

A może ktoś mógłby przysłać mi na priv rzut instalacji wentylacji grawitacyjnej ze swojego projektu? Z góry dziękuję :)
gregor1324
Żółtodziób
Posty: 7
Rejestracja: 28 lip 2019, 08:37
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: gregor1324 »

femstudio pisze: 05 sie 2019, 20:15 Jeśli chodzi o wyczystke to u mnie komin zaczyna sie od stropu, a wyczystke mam w masie akumulacyjnej wymurowanej na palenisku szamotowym, bo u mnie jest piec akumulacyjny a nie kominek. Palę jedynie suchym drewnem lisciastym, więc nie potrzebuje jej uzywac.



ok dzięki,faktycznie pisałeś już wcześniej nie skojarzyłem,dzięki za odpowiedz.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości