Projekt domu - As III G NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Iwona
Domator
Posty: 15
Rejestracja: 14 lip 2015, 20:12
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Iwona »

Dziękuję Radku za taką szybką odpowiedź:)

Mam jeszcze pytanko odnośnie przedpokoju na górze. My zastanawiamy się nad świetlikiem tunelowym, dachowym
aby było troszkę widniej, bo jednak przedpokój u góry nie posiada żadnego okna.
Jak to się u Ciebie prezentuje?
Czy jak pozamykasz wszystkie drzwi do pokoi jest ok?

Dzieki:)
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cześć.
Niestety jeszcze nie mam drzwi wewnętrznych, wiec nie mogę Ci odpowiedzieć na to pytanie, a ze świetlika tunelowego zrezygnowałem bo jest on dodatkowym mostkiem termicznym. Nasi znajomi zainstalowali świetliki tunelowe i teraz żałują.
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

A ja mam takie pytanko. czy jest ktoś na forum, kto zaczął budowę w lubelskim, mazowieckim, żeby z okolic Lublina podjechać "zobaczyć na żywo"
biper78
Domator
Posty: 52
Rejestracja: 11 lip 2015, 23:27
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: biper78 »

Witam,
Dzis otrzymałem projekt i juz zaczynam działać z projektantem. Mam pytanie
- odnośnie izolacji na dachu ile radek dałeś wełny? Pisałes że zmniejszysz jej grubość -rzeczywiście przesadzili w projekcie :)
- czy dach nad tarasem przedłużałeś -jeżeli tak to o ile?
- czy sa takie duże okna tarasowe o wymiarach 300cm na 2350 cm

Janusz
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cześć.
Jeszcze nie mam ocieplonego poddasza (zaczniemy w drugiej połowie sierpnia), ale przewiduję, że warstwa wełny będzie wynosić 30 cm (15 cm pomiędzy krokwie i 15 cm krycia). Może to się jeszcze zmienić bo kierownik budowy cały czas jeszcze analizuje temat. :) Dachu nad tarasem nie przedłużałem. Podniesienie ściany kolankowej o pół pustaka ceramicznego pozwoliło na zlikwidowanie załamania płaszczyzny dachu przy niezmienionej geometrii. Jeśli chodzi o drzwi tarasowe, to firma oknoplus, w której je zamówiłem nie produkuje drzwi o wymiarach 3000cm x 2350 cm. Można takie zamówić pod warunkiem, że zdecydujemy się na dodanie poziomego słupka wzmacniającego na wysokości około 100 cm od dolnej krawędzi. Ponieważ chcieliśmy zachować jak największą powierzchnię przeszkleń i naszym zdaniem słupek ten oszpecał drzwi zdecydowaliśmy się na kupno drzwi o wymiarach 2700cm x 2370 cm.
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

W tym tygodniu zaczęliśmy prace przy ociepleniu ścian zewnętrznych naszego Asa. :D

Obrazek
biper78
Domator
Posty: 52
Rejestracja: 11 lip 2015, 23:27
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: biper78 »

Cześć
Radek i femstudio mam do Was pytanie odnośnie kosztu stropu.
Radek ile kosztował Ciebie strop monolityczny ?
Femstudio ile kosztował Ciebie strop teriva?

Jestem ciekaw jak duża jest róznica ( materiały + robocizna)
Janusz
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

Ja dopiero szykuję się do ławy fundamentowej, więc nie jestem w stanie odpowiedzieć ci Ile będzie mnie kosztował strop. jeśli chodzi o robociznę to mi odleci około 50zł za m2 bo będę robił sam.
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cześć.
Biper niestety nie jestem w stanie udzielić Ci odpowiedzi odnośnie wysokości kosztów stropu monolitycznego. Stal oraz deski były kupowane na początku budowy z przeznaczeniem zarówno na fundamenty, jak i na stop. Nie jestem więc w stanie określić nawet ich szacunkowego rozkładu. Jeśli będzie to pomocne to mogę jedynie podać, że stemple kosztowały 1400 zł., natomiast beton kosztował 4000 zł. Jeśli chodzi o koszty robocizny to również nie mogę podać jaka ich część dotyczyła stropu, gdyż umówiłem się z wykonawcą na kwotę 50 000 zł. za robociznę SSO.
vanmaniek1
Domator
Posty: 33
Rejestracja: 22 lut 2015, 13:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: vanmaniek1 »

Witam wszystkich!
Dawno mnie nie było, ale totalnie brak mi czasu. Postęp na budowie jest zadowalający, strop został już wylany, przygotowujemy się do montażu więźby. Jeśli chodzi o pytanie na temat kosztów stropu monolitycznego, to coś wiem na ten temat, choć ceny betonu oraz materiałów budowlanych na terenie całej Polski są różne, więc nie koniecznie moja kalkulacja musi się zgadzać w waszym rejonie,
a zatem:
- zbrojenie na strop - koszt ok. 5 500 zł
- wypożyczenie szalunków - 4 500 zł na ok 3,5 tyg, ponieważ strop musi odstać swoje po betonowaniu
- koszt betonu - 5 000zł
- jeśli chodzi o robociznę, to wyszło ok 4 000 zł.
Podsumowując, strop monolityczny jest dosyć drogi, ale nie zastąpi jego trwałości i oczywiście rewelacyjnej akustyki.

Wrzucam jeszcze kilka fotek z postępu prac.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 126 gości