Projekt domu - As III G NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Wojtku, poza sprawą tych nieszczęsnych słupów, do tej pory nie mieliśmy z projektem żadnych problemów. :)
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Hej!
Zgodnie z obietnicą wrzucam fotki niedokończonej więźby. ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wojtku, nie śmiej się, że pytam dopiero teraz. Kupiłeś projekt AS III G NF40 czy AS III NF40? :)
Wojtek100
Majsterkowicz
Posty: 36
Rejestracja: 13 sie 2014, 10:05
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Wojtek100 »

Długo sie zastanawialiśmy i w końcu doszliśmy do wniosku, że wybieramy AS III NF40 a w przyszłości zmajstrujemy sobie z boku wiatę garażową. Ale jako że na forum AS III NF40 nie ma żadnej aktywności to stwierdziłem, że zostaję na tym :D
Wojtek100
Majsterkowicz
Posty: 36
Rejestracja: 13 sie 2014, 10:05
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Wojtek100 »

Radek, wyciągnąłeś dalej dach nad tarasem, czy to tylko takie złudzenie?
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Chyba jako jedyny kupiłem Asa III G NF40. Dziwne, że nikt inny poza mną nie zdecydował się na ten projekt. :shock: Czuję się jak jednorożec, albo jak Maniek z "Epoki Lodowcowej". :lol: Wojtku, nie uległeś złudzeniu. Przedłużyliśmy krokwie likwidując w ten sposób załamanie płaszczyzny dachu nad tarasem. Moim zdaniem jest to bardziej praktyczne, a i też ładniej wygląda. Na ten pomysł wpadłem razem z kierownikiem budowy i ekipą cieśli w trakcie debaty nad słynnymi słupami. :)
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

Radku odnośnie przedłużonego dachu na taras, to możesz napisać jak daleko sięga mniej więcej od ściany i czy nie schodzi za nisko, żeby zabierał światło wpadające do salonu przez drzwi tarasowe? Bo też zastanawiam się nad przedłużeniem krokwi, żeby nie było załamania, zawsze to lepiej będzie ekipie blachodachówkę położyć prawda?
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Femstudio, w tym momencie nie jestem w stanie udzielić Ci tak dokładnej odpowiedzi. Z tego co ustaliłem z kierownikiem budowy, nie powinno być z tym problemu, tym bardziej, że naświetlenie tarasu oraz drzwi tarasowych będzie zmieniało się w zależności od położenia słońca. Zmiana zadaszenia nad tarasem wynika również, z podniesienia ścianki kolankowej o pół pustaka ceramicznego. W projekcie ostatnia warstwa miała składać się z połówek porothermu, natomiast my wymurowaliśmy ją z całego pustaka. W ten sposób, w zasadzie osiągnęliśmy taki sam efekt końcowy nasłonecznienia tarasu jak w projekcie, bez konieczności zmiany geometrii dachu. Pozwala to faktycznie zaoszczędzić czasu oraz kosztów. Dokładniejsze informacje będę mógł podać w przyszłym tygodniu. ;)
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

dzięki
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: jakubc »

radek pisze: Witam!
Nie jest i nie było moją intencją podważanie ani kwestionowanie opinii konstruktorów biura architektonicznego. Nie uważam abym posiadał wiedzę, która by mnie do tego upoważniała. :oops: Jak już pisałem wcześniej w trakcie prac ciesielskich kierownik budowy studiując projekt, zakwestionował przekroje słupów, twierdząc, iż jego zdaniem są one za małe w stosunku do płatwi. Ponieważ mój kierownik budowy to całkiem sensowny chłop, który nie należy do gatunku tych, którzy na każdym kroku starają się wtrącać swoje trzy grosze, zgodziłem się z jego sugestią, aby projekt więźby przeliczył konstruktor. Jakie były jego obliczenia pisałem wyżej, a kierownik stwierdził, że skoro z obliczeń konstruktora wynika taki przekrój słupów to takie należy wstawić, bo w innym wypadku on się pod tym nie podbije w dzienniku budowy. Ponieważ nie mam zielonego pojęcia, który z konstruktorów ma rację, a nie chciałem wstrzymywać prac budowlanych uznałem, że lepiej będzie nie drążyć tematu tylko złożyć zamówienie w tartaku na nowe słupy. :? Opóźnienie na szczęście nie będzie duże, bo zgodnie z obietnicą cieśli więźba ma być gotowa jeszcze przed Nowym Rokiem. ;)
Mi oczywiście też nie chodziło w żadnym razie o kłótnie, po prostu informacja była niepokojąca więc postanowiliśmy ją sprawdzić ;) Ale widzę, że więźba już jest na miejscu i wszystko jest jak należy. Powodzenia z budową!
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

Radku, czy ja dobrze widzę, że nie murowałeś ścianek koło schodów? w ogóle ich nie będzie czy na razie nie murowane po prostu, bo my chcieliśmy zrobić przy wejściu szafkę na buty zaraz po prawej stronie pod schodami.
PONAWIAM PYTANIE, czy może jest ktoś w lubelskim, kto budował już asa?
pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 128 gości