Projekt domu - As III G NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

Witaj Vanmańku. O który słupek ci chodzi, o ten ze środka salonu czy pomiędzy drzwiami tarasowymi? ja po prostu powiedziałem mojemu projektantowi,że nie chcę mieć zadnego z nich i tyle, a jak on to zrobił to dokładnie nie wiem, bo jeszcze nie oddał mi projektu, bo załatwia sprawy papierkowe z kolizje linii telefonicznej i wjazdu.
vanmaniek1
Domator
Posty: 33
Rejestracja: 22 lut 2015, 13:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: vanmaniek1 »

Witam was serdecznie,
Radku jest mi bardzo miło po tym co piszesz, ale faktycznie masz rację nikt nie pokusił się na As III G NF40 , na pewno jeśli będę miał jakieś pytania to nie zawaham się ich zadać :D . Tak chodziło mi o ten filar pośrodku salonu femstudio, ale pewnie nie dostaniesz projektu przed moim pozwoleniem znając mego pecha, szkoda bo bardzo jestem ciekaw tego rozwiązania czy zwiększył średnicę prętów i uzupełnił siatkę górną, czy rozwiązał to inaczej. Ja natomiast jak każdy chcę też zrobić trochę kosmetyki i oczywiście usunę słupek pomiędzy drzwiami w salonie, jakoś mi nie leży, ale widzę ze nie tylko mi :lol:, rekuperator- nie, za drogi interes i nie wnosi nic konkretnego poza dodatkowymi kosztami eksploatacji filtry itp. Schody przystankowe nie zabiegowe świetny pomysł i skorzystam z niego :D
vanmaniek1
Domator
Posty: 33
Rejestracja: 22 lut 2015, 13:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: vanmaniek1 »

Witam wszystkich, coś cicho się zrobiło na forum, czyżby wszyscy już skończyli ? My już dostaliśmy pozwolenie czekamy tylko na uprawomocnienie, ale to nie przeszkadza w robieniu małych kroków. Takich jak na przykład wywiercenie studni, woda darmowa na budowie to skarb i potem też się nie zmarnuje. Kurcze geodeci wytyczyli mi już osie i muszę przyznać że dom wydaje się być mały, oczywiście nie spodziewałem się zamku, bo zdaje sobie sprawę z projektu który wybraliśmy ale mimo wszystko mam obawy co do przestrzeni na dole, może ktoś mnie podnieść na duchu i napisać czy już po wymurowaniu ścian ,robi się więcej kroków niż jeden z salonu do kuchni i na odwrót :? Mam tylko nadzieję że to złudzenie optyczne :roll: Pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: jakubc »

vanmaniek1 pisze:Witam wszystkich, coś cicho się zrobiło na forum, czyżby wszyscy już skończyli ? My już dostaliśmy pozwolenie czekamy tylko na uprawomocnienie, ale to nie przeszkadza w robieniu małych kroków. Takich jak na przykład wywiercenie studni, woda darmowa na budowie to skarb i potem też się nie zmarnuje. Kurcze geodeci wytyczyli mi już osie i muszę przyznać że dom wydaje się być mały, oczywiście nie spodziewałem się zamku, bo zdaje sobie sprawę z projektu który wybraliśmy ale mimo wszystko mam obawy co do przestrzeni na dole, może ktoś mnie podnieść na duchu i napisać czy już po wymurowaniu ścian ,robi się więcej kroków niż jeden z salonu do kuchni i na odwrót :? Mam tylko nadzieję że to złudzenie optyczne :roll: Pozdrawiam wszystkich
Pamiętam budowę domu jeszcze ze swoich czasów gimnazjalnych - najpierw działka wydawała się wielkości lotniska, a potem zrobili stan surowy i miałem wrażenie, że nic się tam nie zmieści :D
Ostatecznie dom powstał większy, niż bym się spodziewał. Nie wiem, czy to jasne ściany czy meble poprawiają odbiór skali - ale to uczucie jest chyba normalne :)
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Witaj Vanmańku!
Zapewniam Cię, że As III G NF 40 jest bardzo przestronny w środku. Szczególnie widać to na parterze, gdzie salon jest naprawdę duży i przestronny, a w przypadku gabinetu również nie ma się do czego przyczepić. Jedynie kuchnia nie jest zbyt duża. My jeszcze ją pomniejszyliśmy bo zmieniliśmy kuchnię otwartą na półotwartą, ale sumując powierzchnię kuchni razem ze spiżarką to otrzymamy całkiem przyzwoitą wielkość. :) Poza tym założyliśmy, że kuchnia ma służyć jedynie jako miejsce do przygotowywania posiłków, więc nie ma sensu jej powiększać. Na początku po wylaniu fundamentów wydawało się, że będzie to bardzo mały i ciasny domek, ale jest to tylko złudzenie i po zakończeniu SSO zobaczysz, że zapewnia naprawdę komfortową powierzchnię mieszkalną. Nasi znajomi, którzy wizytowali budowę byli bardzo pozytywnie zaskoczeni ilością przestrzeni w środku w stosunku do wymiarów zewnętrznych. :) Myślę, że pokoje na górze mogłyby być trochę większe, ale nie sądzę żeby można o nich powiedzieć, że są bardzo małe. Niestety aby je powiększyć trzeba by zmieniać wymiary zewnętrzne domu, a to moim zdaniem gra niewarta świeczki. W przyszłym tygodniu przyjeżdża ekipa do montażu okien i wtedy wrzucę parę nowych fotek. Pozdrawiam.
vanmaniek1
Domator
Posty: 33
Rejestracja: 22 lut 2015, 13:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: vanmaniek1 »

Witam cześć !!
Dzięki chłopaki, potrzebowałem tego bardzo , można nawet by rzec że wyciągnęliście mnie z dołka :D .
Radku, bardzo jestem ciekaw twoich zdjęć, ponieważ jakby nie było, po części, to tak jakbym patrzył na swój dom, a tego jak będzie wyglądał własny dom, to chyba ciekaw jest każdy :P . Ja już nie mogę się doczekać kiedy wylejemy płytę i polecimy wyżej. Jak tylko tak się stanie, też wrzucę kilka zdjęć, aby był jakiś pogląd na płytę fundamentową tego projektu bo też taką mamy
goya888
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2015, 13:28
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: goya888 »

Witam! Bardzo spodobał nam się projekt domu As III, Jest idealny jesli chodzi o wielkość i rozmieszczenie pomieszczeń wewnątrz, jedyne co mi się nie za bardzo podoba to dach nad garażem. Czy istnieje szansa by zrobić inny kąt nachylenia,jak np w projekcie Alabaster II ? Przepraszam, ale jestem totalnym laikiem...
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Witaj Goya!
Oczywiście wszystko da się zmienić i przeprojektować. Każdy architekt, który będzie Ci robił adaptację projektu będzie w stanie przeprojektować dach nad garażem. Musisz tylko pamiętać, że zamiana dachu garażu na taki, jak w projekcie Alabaster II oznacza likwidację okien w sypiali oraz w łazience i tym samym montaż dodatkowych okien dachowych. Dla mnie to gra niewarta świeczki, bo okna te świetnie doświetlają pomieszczenia, zapewniając piękny widok. Z tego względu nie za bardzo podobają mi się pomieszczenia doświetlone jedynie oknami dachowymi, ale to już rzecz gustu.... :)
goya888
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2015, 13:28
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: goya888 »

Dziękuję za odpowiedź :) Faktycznie to rozwiązanie nie ma większego sensu. Przyznaję ,iż nie dopatrzyłem się w projekcie. Można by się zastanowić ewentualnie nad wzmocnieniem stropu i wygospodarowaniem tarasu, tylko czy ktoś by z niego korzystał ,skoro będzie do dyspozycji piękna weranda? Generalnie chciałbym się przywitać na forum. Witam wszystkich forumowiczów! Prześledziłem z moją przyszłą żoną mnóstwo projektów i ten jak na razie został naszym numerem jeden.W żadnym nie znalazłem tak świetnie zaprojektowanego rozmieszczenia przy tak małym metrażu. A tak naprawdę przede wszystkim zależy nam na funkcjonalności ,dopiero potem bierzemy pod uwagę inne detale. Czekam z niecierpliwością na kolejne zdjęcia. Pozdrawiam!
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Witaj Goya!
Projekt As III G wybrałem dokładnie z takich samych powodów jak Ty. Jeśli prześledzisz mój pierwszy wpis na forum, to zobaczysz, że w zasadzie nasze opinie są identyczne. Uważam, że nie ma innego projektu, który by spełniał praktycznie wszystkie moje wymagania, a jednocześnie był stosunkowo tani w budowie. Mnie zawsze marzył się duży przestronny salon, wygodny gabinet na dole oraz duża wygodna łazienka. Właśnie to wszystko zapewnia projekt AS III G przy stosunkowo niskich kosztach budowy. Ponadto dużym atutem tego projektu jest bardzo mała przestrzeń przeznaczona na komunikację. Jeżeli chodzi o garaż, to chciałem aby nie był on wbudowany w bryłę budynku, tylko stanowił osobną konstrukcję. Wynika to z dwóch powodów. Po pierwsze takie garaże są małe, a po drugie w przypadku ich powiększenia konieczne jest powiększanie całego budynku, a to z kolei wiąże się z przeliczeniem konstrukcji fundamentów, stropu oraz więźby, co oczywiście generuje dodatkowe koszty. Mnie nie zależało na powiększaniu bryły budynku, bo jednym z głównych kryteriów były stosunkowo niskie koszty budowy oraz późniejszej eksploatacji budynku. W naszym przypadku koszty powiększenia garażu były minimalne. Jak już pisałem we wczorajszym poście wszystko da się zmienić i przeprojektować, ale trzeba pamiętać, że inwestor będzie musiał za to wszystko zapłacić, więc chyba lepiej w takim przypadku poszukać innego projektu. Reasumując, każdy projekt jest swego rodzaju kompromisem pomiędzy tym co inwestor chciałby mieć, a tym na co go stać, więc zastanówcie się na czym najbardziej Wam zależy i poszukajcie projektu, który spełnia te oczekiwania. W naszym przypadku tym projektem okazał się właśnie As III G. :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości