Projekt domu - As III G NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Lukas
Majsterkowicz
Posty: 34
Rejestracja: 23 lut 2016, 01:48
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Lukas »

My za miesiąc mamy mieć montowaną SBR ZBS 6C - Wobet. Wode mamy wysoko do tego glina... prawdopodobnie będziemy robić lekki nasyp. Jak to wyjdzie pokażą najbliższe lata.
broda333
Żółtodziób
Posty: 18
Rejestracja: 07 lis 2017, 10:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: broda333 »

Witam,

dawno nie miałem czasu ale dzisiaj wrzucę kilka zdjęć z postępów naszych działań.
Ze zmian jakie na chwilę obecną zastosowaliśmy to:

- witryna duża jak u kolegi - femstudio
- rezygnacja z pralni na piętrze na rzecz dużej łazienki (pralnie zrobimy w kotłowni na dole)
- przestawienie komina i zrobienia większej łazienki na dole
- przy wylewaniu schodów wprowadziliśmy rurki do ogrzewania - schody będą granitowe
- ociepliłem wnęki okien styrodurem 3cm (wcześniej z ekipą ustaliliśmy tą zmianę aby okna zostały takie jak w projekcie)
- zrezygnowaliśmy z okna w szczycie w łazience u góry
- w łazience robimy zsyp przez strop ciuchów do pralni - kotłowni

Czekam na wasze opinie na temat tych zmian.
Pozdrawiam
Załączniki
IMG_20190627_115518.jpg
broda333
Żółtodziób
Posty: 18
Rejestracja: 07 lis 2017, 10:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: broda333 »

:D Zdjęcia
Załączniki
IMG_20190702_192239.jpg
IMG_20190702_192131.jpg
IMG_20190702_192131.jpg
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

Fajnie, że postępy prac widać. jak znajdę chwilę, to wrzucę kilka fotek z ukończonej pergoli na tarasie.
broda333
Żółtodziób
Posty: 18
Rejestracja: 07 lis 2017, 10:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: broda333 »

Witam,
dzisiaj zauważyłem że na piętrze zostały usadowione cztery drewniane słupy podporowe. Są one w miejscu scianek. Nurtuje mnie pytanie jak je obrobić tzn. czy można je będzie otynkować czy jakiś inny sposób. Dzięki za odpowiedż.
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

ja mam otynkowane, dana siatka i zatynkowane
mogą być pęknięcia, ale to normalne, bo więźba chodzi
gregor1324
Żółtodziób
Posty: 7
Rejestracja: 28 lip 2019, 08:37
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: gregor1324 »

Witam rozpocząłem budowę w woj. Pomorskim jestem na etapie szalowania stropu mam pytanie odnośnie komina w salonie gdzie daliście wyczystkę
Lukas
Majsterkowicz
Posty: 34
Rejestracja: 23 lut 2016, 01:48
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Lukas »

Obecnie mam od frontu, ale raczej człowiek od kominka mi przerobi i będzie "za kominkiem" od tyłu. Będzie dość wąskie dojście ale tam nie trzeba regularnie wchodzić. Pytanie czy podłączaliście odpływ (kondensatu/wody) z komina do kanalizacji lub poza budynek, czy zaślepiliście?
gregor1324
Żółtodziób
Posty: 7
Rejestracja: 28 lip 2019, 08:37
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: gregor1324 »

O kurcze mówimy o skraplaczu lepiej go zaślepić?właśnie się dziś zastanawiałem jak będzie kapać czy nie będzie smierdzieć na tą chwilę nic nie mam zrobione z tym,a wyczystkę od razu dałem za kominkiem tyle że zastanawiałem się jak tam dojść jak zabuduje kominek a obok będą szły jakieś szafki czy coś w tym stylu.Jestem na etapie że mogę jeszcze ścianę dzieląca z pokojem przesunąć do komina i dać wyczystkę w pokoju,trochę lipa ale zawsze można ją czymś zastawić.
Lukas
Majsterkowicz
Posty: 34
Rejestracja: 23 lut 2016, 01:48
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Lukas »

Hydraulik zalecił nam podłączyć ten skraplacz i wyprowadzić rurką w poziomie na zewnątrz budynku bez spadków. Jak pojawi się w nich woda to grawitacyjnie poleci. Człowiek od kominka twierdził że nie trzeba podłączać nic. Kondensatu przy kominkach praktycznie nie ma. Problemem wg mnie są deszcze, a kominek latem nie będzie używany by wygrzać to co do niego wpadnie.

Między docelową zabudową kominka a ścianą działową będę miał około 30cm niewiele ale wystarczy. Nie mam w planie zabudowywać tej wnęki, ewentualnie jakieś drewienka były by ułożone. Natomiast można by się faktycznie zastanowić czy ściany działowej nie skrócić. Dołączyć w jakimś miejscu do zabudowy kominka. We wnęce zrobić jakieś pułki a za nimi dostęp do wyczystki. Jeżeli to kominek okazjonalny to spokojnie raz na sezon czyszczenie wystarczy.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości