Projekt domu - As III G NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Lukas
Majsterkowicz
Posty: 34
Rejestracja: 23 lut 2016, 01:48
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Lukas »

...
Załączniki
IMG_20171024_135721.jpg
IMG_20171024_141910.jpg
IMG_20171025_161223.jpg
IMG_20171026_113332.jpg
IMG_20171026_143132.jpg
IMG_20171026_145605.jpg
Lukas
Majsterkowicz
Posty: 34
Rejestracja: 23 lut 2016, 01:48
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Lukas »

Witam, czy ktoś mi odpowie w jakim celu stosuje się komin systemowy z wentylacją, mając w projekcie wentylację mechaniczną? Według nas jedno i drugie się wzajemnie wyklucza.
broda333
Żółtodziób
Posty: 18
Rejestracja: 07 lis 2017, 10:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: broda333 »

Witam,

Jestem na etapie adaptacji projektu przez architekta i mam dylemat ponieważ, chcę budować z Yotng i strop terriva, a w projekcie jest budowa z pustaka ceramicznego i strop monolityczny.
Czy projektant musi nanieść te zmiany przy adaptacji czy wystarczy, że kierownik budowy zatwierdzi zmianę materiału budowy ?
Bardzo proszę o odpowiedź.
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: jakubc »

broda333 pisze:Witam,

Jestem na etapie adaptacji projektu przez architekta i mam dylemat ponieważ, chcę budować z Yotng i strop terriva, a w projekcie jest budowa z pustaka ceramicznego i strop monolityczny.
Czy projektant musi nanieść te zmiany przy adaptacji czy wystarczy, że kierownik budowy zatwierdzi zmianę materiału budowy ?
Bardzo proszę o odpowiedź.
Starczy na budowie :) Byle każdy materiał miał tę samą lub lepszą klasę wytrzymałości (klasy są opisane w proj. konstrukcji)

[EDIT]
Aha, odnośnie Terrivy - tam już potrzebny jest projekt. Zwłaszcza, że do tego projektu niezbędne są dodatkowe wylewki stropu.
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
Edyta233k
Domator
Posty: 4
Rejestracja: 28 gru 2017, 13:55
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Edyta233k »

My mamy strop terriva☺
A to najnowsze zdjęcie naszego asa😁😁😁
Załączniki
received_1728537680566280.jpeg
Iwona
Domator
Posty: 15
Rejestracja: 14 lip 2015, 20:12
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Iwona »

Piękna kuchnia i jadalnia, brawo! Wrzuć proszę więcej szczegółowych fotek kuchni i salonu.
My dopiero na etapie gładzi, także jestem bardzo ciekawa jak wyglądają inne Asy:)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

Witam wszystkich przyszłych, obecnych inwestorów, Jak sie trochę ogarniemy z przeprowadzką, to także wrzucimy trochę fotek. pozdrawiam
Ewa i Marcin
Domator
Posty: 30
Rejestracja: 29 paź 2017, 18:35
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Ewa i Marcin »

Femstudio ja się nie mogę doczekać Twoich zdjęć ;) jestem bardzo Ciekawa jak wyszła realizacji pomysłu z siedzeniami przy wykuszu :) pozdrawiam
Lukas
Majsterkowicz
Posty: 34
Rejestracja: 23 lut 2016, 01:48
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Lukas »

Jak długie macie okapy w swoich ASach? W projekcie widzimy że nawet 120cm (bez ocieplenia). Natomiast od wszystkich słyszymy, że już powyżej 100cm bez podparcia to za dużo. Krokwie za długie i może dochodzić do ugięć?(około 160cm krokwi poza mur) Kogo słuchać trzymać się projektu czy skracać okap? Zależało nam na większym okapie z racji 25cm ocieplenia.
Jak sytuacja ma się u was?

Druga sprawa orientuje się ktoś dlaczego w projekcie jest zawarta informacja w danych konstrukcyjno-budowlanych w części o oknach 4.17. "Należy stosować okna wyposażone w nawiewniki, spełniające wymagania dotyczące wentylacji pomieszczeń" chociaż projekt ma wentylacje mechaniczną? Od firm mamy informacje że nie powinniśmy mieć nigdzie nawiewników, a w projekcie że mamy mieć?
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: jakubc »

Lukas pisze: 15 cze 2018, 10:38 Jak długie macie okapy w swoich ASach? W projekcie widzimy że nawet 120cm (bez ocieplenia). Natomiast od wszystkich słyszymy, że już powyżej 100cm bez podparcia to za dużo. Krokwie za długie i może dochodzić do ugięć?(około 160cm krokwi poza mur) Kogo słuchać trzymać się projektu czy skracać okap? Zależało nam na większym okapie z racji 25cm ocieplenia.
Jak sytuacja ma się u was?
160 cm krokwi poza mur? W Asie IIIG ? :) W którym miejscu?
Druga sprawa orientuje się ktoś dlaczego w projekcie jest zawarta informacja w danych konstrukcyjno-budowlanych w części o oknach 4.17. "Należy stosować okna wyposażone w nawiewniki, spełniające wymagania dotyczące wentylacji pomieszczeń" chociaż projekt ma wentylacje mechaniczną? Od firm mamy informacje że nie powinniśmy mieć nigdzie nawiewników, a w projekcie że mamy mieć?
To faktycznie jest zaszłość - widocznie skopiował się stary opis z tabelki (nawiewniki są potrzebne przy szczelnym budynku, gyd mamy wentylację grawitacyjną). Można nie robić. Oczywiście nawiewniki nie powinny też w niczym przeszkadzać, bo zwykle są zamykane :)
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: JeffreyWadef i 135 gości