Projekt domu - As III G NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
michal.zel
Domator
Posty: 19
Rejestracja: 28 gru 2016, 22:48
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: michal.zel »

Kilka zdjęć zeszłotygodniowych z montażu okien.
W tym momencie montujemy dach więc może mi się uda niebawem wrzucić zdjęcia już zamkniętego stanu surowego.
Załączniki
Message_1509453311232.jpg
Message_1509447564102.jpg
Message_1509447532017.jpg
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

kolego broda333 ja zamknąłem budynek w 110 tys z tego co pamiętam, ale budowałem systemem gospodarczym i dużo zaoszczędziłem sam, ale też koszty obejmowały wszystkie sprawy papierkowe, łącznie z geodetą, kierownikiem budowy itd. oraz potrzebne narzędzia, nawet szpadel.

polecam przeczytać ten wątek dokładnie, na stronie 36 oraz 38 są kosztorysy SSO mój i Bippera.
michal.zel
Domator
Posty: 19
Rejestracja: 28 gru 2016, 22:48
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: michal.zel »

Kilka pytań do tych, którzy macie to już za sobą:

1.
Docieplenie poddasza i strychu.
Na strychu, który chcę docieplić chcę dać: 10 cm wełny + 15 cm wełny + folia paroizolacyjna (?) + płyty g-k lub OSB
Na poddaszu chcę dać: 10 cm wełny + 20 cm wełny (moze więcej) + folia paroizolacyjna (?) + płyty g-k

I teraz pytanie: jaki koszt robocizny za wykonanie tych dociepleń? Wiem, że to się będzie różnić w zależności od województwa, regionu, majstra i pogody :) ale powiedzcie, ile płaciliście.

2.
Tynkować, nie tynkować? :)
Robię rozeznanie: tynki c-w, gipsowe i inne wynalazki.

Dotarłem do takiego pomysłu, który, przyznaję, do mnie przemawia:
budynek jest z Thermobetu - gruntuję, kładę klej, zatapiam siatkę, na to kładę gładź gipsową. Co myślicie?

Jaki, Waszym zdaniem, mógłby być koszt robocizny taką metodą?

Dlaczego do mnie przemawia? Siatka i klej są trwalsze niż tynk gipsowy. a na tynk c-w chciałbym położyć gładź więc koszt byłby podwójny.
agapolonis
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2017, 19:22
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: agapolonis »

Witam,zastanawiamy się z mężem tzn on jeszcze o tym nie wie :D nad projektem As III z garażem.Czy mógłby ktoś wypowiedzieć się jakie są koszty wykonczonego domu,już z łazienkami,u nas wycena wstępna to ok 50 000 za postawienie domu.Nie chodzi mi o jakieś mega drogie wykończenie,raczej o taki sredni standard bez złotych klamek.Co byście zmienili po tym czasie uzytkowania,ktory juz tam mieszkacie itd.Pozdrawiam Aga
michal.zel
Domator
Posty: 19
Rejestracja: 28 gru 2016, 22:48
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: michal.zel »

50 tys to sama robocizna, jak rozumiem, do stanu zamkniętego?

Dużo zależy od tego jakie zastosujesz materiały przy samej budowie, czy dachówka czy blacha, jaka dachówka albo jaka blacha , jakie okna, czy wentylację mechaniczną itd.

U nas (podkarpacie) robocizna też wyszła ok 50 tys. Ale z materiałami, równaniem działki i innymi mniej - lub bardziej nieprzewidzianymi wydatkami, oknami (ale tu poszaleliśmy, przyznaję) oraz z rekuperacją (Zehnder) osiągamy stan surowy zamknięty z kwotą bliską 180 tys. A gdzie tu do końca:)
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

kolego michał zel, jeśli chodzi o tynki, to ja mam cementowo-wapienne na kwarcu. Jak chcesz to zapraszam, nie widzę potrzeby kładzenia na to gładzi, bo są zrobione super. tynk jest zdrowszy niż gładź.
poniżej 2 zdjęcia z tynków, wcześniej było więcej.
Załączniki
DSCF8875.JPG
DSCF8858.JPG
Ostatnio zmieniony 20 gru 2017, 20:44 przez femstudio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

agapolonis, ja mam zamiar zmieścić się w 350 tys, ale większość sam zrobiłem
Edyta233k
Domator
Posty: 4
Rejestracja: 28 gru 2017, 13:55
Kontakt:

Re: nasz asik - As III G NF40

Post autor: Edyta233k »

:D
Załączniki
received_1547036938716356.jpeg
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

witamy
Ewa i Marcin
Domator
Posty: 30
Rejestracja: 29 paź 2017, 18:35
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Ewa i Marcin »

Witamy wszystkich. Na wiosnę ruszamy z budową Asa co prawda AS V ale jest bardzo podobny układ.

Femstudio bardzo spodobał mi się Twój pomysł z siedzącym parapetem i mam pytanie : czy masz może jakiś projekt , wizualizację jak to będzie wyglądało w ASie ? Będę bardzo wdzięczna za informacje :)
Drugie pytanie czy projekty łazienek kuchni itd robicie u projektanta czy sami w jakimś programie? Jeśli w programie to w jakim?

Dziekuje
Pozdrawiam
Ewa
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 123 gości