Projekt domu - As III G NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

i witamy kolejnego inwestora w trakcie budowy. widzę, że laliście taki niby stropodach nad poddaszem? jaki strop nad parterem robiliście, bo jakoś inaczej wygląda na zdjęciu? zachęcam do prac w zimie, wystarczy jakąś kozę wstawić do salonu i jest naprawdę ciepło na budynku. dam przez zimę stawiałem ścianki działowe i robiłem elektrykę, ale miałem ocieplone pianą i wybudowany kominek- piec akumulacyjny. Dzięki temu podgoniłem robotę bez względu na pogodę.
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: jakubc »

femstudio pisze: widzę, że laliście taki niby stropodach nad poddaszem?
Też mnie zaciekawiło to rozwiązanie, wygląda interesująco. Może jakieś dodatkowe informacje, na czym on się opiera wewnątrz budynku etc? :)
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
michal.zel
Domator
Posty: 19
Rejestracja: 28 gru 2016, 22:48
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: michal.zel »

Witam:)
Forum podglądam odkąd kupiliśmy projekt zimą ubiegłego roku. Po kilku zdjęciach w marcu zajęliśmy się robotami i dopiero teraz kilka chwil znalazłem, żeby zamieścić trochę zdjęć:)


Mam ekipę "wirtuozów betonu" i faktycznie wylewaliśmy wszystko, co się dało wylać.
Stropy zostały poprzeliczane i oparły się na ścianach wewnątrz, do tego zbrojenie w dwóch kierunkach i odwrócona belka - podciąg w salonie - choć nie wiem czy do końca wszystko dobrze nazywam.

Zastanawialiśmy się nad wylaniem skosów, ale w sumie dobrze wyszło, że ich nie wylaliśmy bo teraz, zdecydowaliśmy o zrobieniu pokoju w łazience na górze i dołożyliśmy tam okno dachowe, a nie dałoby się tego zrobić, przy betonowych skosach.

A stropodach opiera się belkami na ścianach... Nie ma słupów... Nie wiem czy to do końca komfortowe rozwiązanie.
Zamieszczam poniżej rzut z zaznaczonymi belkami - nie wiem czy rysunek jest pomocny. Szukam jeszcze rysunku z zaznaczonym zbrojeniem.

Widziałem, że ktoś (femstudio?) pytał o wejście do garderoby z przedpokoju - nie było z tym żadnego problemu. drzwi się zmieściły, kanały wentylacji odwróciliśmy. A nie wiem (nie pamiętam) czy nawet nie pójdą na drugą stronę (wewnątrz, ale po lewej od drzwi) bo ekipa od rekuperacji nie patrzyła w ogóle na projekt tylko zaplanowała to po swojemu.
Załączniki
Bez tytułu.jpg
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: jakubc »

michal.zel pisze:A stropodach opiera się belkami na ścianach... Nie ma słupów... Nie wiem czy to do końca komfortowe rozwiązanie.
Zamieszczam poniżej rzut z zaznaczonymi belkami - nie wiem czy rysunek jest pomocny. Szukam jeszcze rysunku z zaznaczonym zbrojeniem.
Komfortowe w użytkowaniu pewnie tak, bo nie ma słupów ani innych mieczy na poddaszu.
Tych belek nie widzę na zdjęciach, rozumiem że są gęsto zazbrojone w grubości stropu? :) No i jeszcze nie wytrzymam jak nie spytam - zastanawia mnie, czy ten betonowy strop na poddaszu to dla lepszego usztywnienia, czy żeby zrobić jakąś posadzkę tam na górze?
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
michal.zel
Domator
Posty: 19
Rejestracja: 28 gru 2016, 22:48
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: michal.zel »

Tak, w użytkowaniu tak, ale jeśli chodzi np. o dowolność w kształtowaniu ścian - gdybym zechciał kiedyś coś zmienić... Nie wiem. Ale... już stoi więc nie ma co "gdybać".

Strop betonowy - dla lepszego usztywnienia, dla lepszej izolacyjności - głównie przed upałami(choć najlepsza byłaby gdyby były wylane skosy). Zastanawialiśmy się też czy nie zrobić tam wylewki jakiejś minimalnej, ale póki co zostanie tak, jak jest. Strych wychodzi bardzo wygodny.

Tak, belki są "ukryte" w zbrojeniu.
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: jakubc »

michal.zel pisze:Tak, w użytkowaniu tak, ale jeśli chodzi np. o dowolność w kształtowaniu ścian - gdybym zechciał kiedyś coś zmienić... Nie wiem. Ale... już stoi więc nie ma co "gdybać".

Strop betonowy - dla lepszego usztywnienia, dla lepszej izolacyjności - głównie przed upałami(choć najlepsza byłaby gdyby były wylane skosy). Zastanawialiśmy się też czy nie zrobić tam wylewki jakiejś minimalnej, ale póki co zostanie tak, jak jest. Strych wychodzi bardzo wygodny.

Tak, belki są "ukryte" w zbrojeniu.
Fajne rozwiązanie, dzięki za informację :)
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
michal.zel
Domator
Posty: 19
Rejestracja: 28 gru 2016, 22:48
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: michal.zel »

Kilka nowych zdjęć. Łatowanie zaczęte wczoraj, dziś skończone.

Czekamy na klinkier na kominach i blachę na dach.

Okna czekają na nas:)
Załączniki
Pokój powstający w miejscu łazienki
Pokój powstający w miejscu łazienki
20171020_155607.jpg
20171020_160144.jpg
20171020_160239.jpg
20171020_160423.jpg
20171020_160427.jpg
asd12
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 25 paź 2017, 20:00
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: asd12 »

sliczny! :)
broda333
Żółtodziób
Posty: 18
Rejestracja: 07 lis 2017, 10:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: broda333 »

Witam,

mam pytanie do osób które już zrealizowały ten projekt do stanu surowego zamkniętego, a chodzi mi o realne koszty jakie zostały poniesione przez inwestorów, ponieważ szykuję się do realizacji tego projektu i wolałbym o opnie na temat kosztów od osób które wykonały ten projekt.
Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.
michal.zel
Domator
Posty: 19
Rejestracja: 28 gru 2016, 22:48
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: michal.zel »

@broda333

wychodzi mi ok 120-150 tys. Dokładnie podsumuję końcem tygodnia bo będę miał gotowy dach.
Tylko że w naszym przypadku dom jest o nieco innej konstrukcji (betonowy strop), bez wykusza, bez garażu przy domu... Choć z drugiej strony, koszty uwzględniają garaż wolnostojący o pow. ok 35 m2 i okno HST, które trochę podniosło koszt całości.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 143 gości