Projekt domu - As III G NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

Pytanie do już mieszkających. Co byście zmienili teraz po jakimś czasie użytkowania asika? układ poszczególnych mebli, elektryki, rozmieszczenie świateł? takie opinie mogą być bardzo przydatne. osobom, które są w trakcie wykańczania.
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cześć. :)
Patrząc z perspektywy czasu stwierdzam, że w zasadzie nie mamy powodów do przeprowadzenia zmian, o których piszesz. Są to już bardzo indywidualne kwestie i każdy podchodzi do nich według własnych gustów i upodobań. W naszym przypadku zmiany, które miały wpływ na urządzenie wnętrz (ustawienie mebli), zostały wprowadzone już na etapie stanu surowego. Postaram się wymienić najważniejsze z nich:
salon - potrójne drzwi tarasowe zamiast dwóch podwójnych i przesunięcie ich bliżej ściany z kominkiem, co pozwoliło wygospodarować miejsce na witrynę przy ścianie za narożnikiem
kuchnia - pomniejszenie spiżarki kosztem wnęki na lodówkę, wymurowanie ściany działowej od strony salonu, która częściowo zabudowała kuchnię, dzięki czemu mogliśmy zamontować dwie dodatkowe szafki wiszące
kotłownia - pomniejszenie jej powierzchni kosztem kabiny prysznicowej w łazience oraz wnęki na szafę pod zabudowę w wiatrołapie
wiatrołap - przesunięcie w lewo drzwi prowadzących na korytarz, co pozwoliło wygospodarować po prawej stronie (od strony schodów) miejsce na garderobę
pokoje przy schodach - zmiana przebiegu ściany działowej czyli pomniejszenie większego pokoju o wnękę na szafę pod zabudowę o wymiarach 200 cm szerokości i 70 cm głębokości, na rzecz mniejszego pokoju.
Ponieważ mamy dokładnie to, co chcieliśmy i sprawdza się to w praktyce, nie widzimy powodów do zmian. :D Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

ile KW macie piece c.o.??
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cześć. :)
Immergas Victrix Zeus 26
moc dla co: 3÷24 kW
moc dla cwu: 3÷26 kW
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

kolego ruski, na stronie 47 jest parę zdjęć mojego pieca,aktualne muszę zrobić ,ale zbytnio nie odbiega od tamtych, jest jedynie już pociągnięta płyta do sufitu i zaciągnięte klejem i siatka., ale wszystko na razie czeka na dalsze prace jak uwinę się z murowaniem garażu u sąsiada i robieniem elektryki u siebie.
anka85
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2017, 08:54
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: anka85 »

Witam,
Czy jest ktoś na forum z okolic Bielska Białej/ Żywca, kto buduje/mieszka w ASie?? Czy jest możliwość zobaczenia na żywo domu?? Z mężem jesteśmy na etapie wyboru projektu domu i takie "oględziny" z pewnością ułatwiłyby nam wybór :) Za odpowiedź z góry dziękuję

Ania
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Witam. :)
Nasz Asik jest wybudowany w Ustroniu. Mieszkamy w nim od roku, ale nie wszystko mamy jeszcze zrobione. Jeżeli macie ochotę zobaczyć dom zapraszamy. Szczegóły ustalimy na priv. Pozdrawiam.
anka85
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2017, 08:54
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: anka85 »

Witaj Radek :) super się składa bo mąż ma akurat 2 tyg urlop i będziemy z dzieciakami w Ustroniu w Leśnym Parku :D więc jeżeli nie ma problemu dla Was to z przyjemnością zobaczylibyśmy Wasz dom :) napisz proszę na priv jaki termin byłby odpowiedni a my się dostosujemy :) pozdrawiam
michal.zel
Domator
Posty: 19
Rejestracja: 28 gru 2016, 22:48
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: michal.zel »

No to się zaczęło:)

"Wyrównaliśmy" teren - cudzysłów, co widać na zdjęciach, mówi sam za siebie. Dokumenty się uprawomocniły.

W tartaku, w którym byłem po słupki i deski do tyczenia przeżyłem niemały szok - długa historia, ale dość wspomnieć, że moje wyobrażenia o poukładanych równiutko słupkach, równych deskach, przygotowaniu tego wszystkiego do zabrania... były zbyt "marketowe". Wszystko musiałem wydobyć z różnych miejsc rozległego tartaku, przenieść w jeszcze inne miejsce, później donieść do jakiejś piły, a później znów załadować na przyczepkę... w sumie przełożyłem te paliki i deski chyba z sześć razy :) "Policzyli mnie" typowo po tartacznemu - wyszedłem z poczuciem orżnięcia.

Dzisiejszych geodetów, którzy mieli tyczyć dom i garaż odwołałem bo miało padać. Dziś po trzech dniach deszczu jest akurat ciepło i sucho. Cóż... jesteśmy umówieni na "po weekendzie majowym". Podobnie z ekipą budowlaną.

Nie mogę się doczekać kiedy to wszystko nabierze tempa, bo już czas... już czas.
Przesyłam kilka zdjęć:)
Załączniki
IMG_20170329_185642.jpg
IMG_20170331_181730.jpg
IMG_20170331_181706.jpg
IMG_20170329_185608.jpg
IMG_20170329_161128.jpg
IMG_20170329_100656.jpg
IMG_20170329_092500.jpg
IMG_20170329_091706.jpg
Tak było jeszcze w marcu
Tak było jeszcze w marcu
Lukas
Majsterkowicz
Posty: 34
Rejestracja: 23 lut 2016, 01:48
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Lukas »

Dlaczego w projekcie szerokość otworów na okna i drzwi jest równa szerokości proponowanej stolarki. Wyjdzie na to, że trzymając się wymiarów wszystkie drzwi zostaną pomniejszone o 10cm

Druga sprawa w jaki sposób zamaskowaliście podczas wykączania belki stojące na stropie trzymające dach usytuowane pomiędzy ściankami działowymi?

Trzecia sprawa, czy orientuje się ktoś jeżeli w miejscowym planie zagospodarowania wymagane są dachy dwu i wielospadowe... czy przejdzie ten budynek skoro nad częścią garażową jest jednospadowy.. problemy urzędowe punkty widzenia.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości