Projekt domu - As III G NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

Witam szanownego kolejnego inwestora. poczytaj forum, ja oraz ktoś jeszcze wrzucaliśmy dokładne zestawienie kosztów SSO, nie pamiętam niestety na której dokładnie stronie. ale na pewno gdzieś to jest. ja za robotę nie płaciłem, bo stawiałem sam także wersję bez garażu odbicie Lustrzane. A gdzie stawiasz?
Bettomas
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2017, 10:50
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Bettomas »

Ok jak znajdę tylko więcej czasu przejrzę całe dokładnie. Woj wielkopolskie nieopodal jarocina
michal.zel
Domator
Posty: 19
Rejestracja: 28 gru 2016, 22:48
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: michal.zel »

Witam,
Projekt zamówiony, jedzie kurierem!
W tym tygodniu robimy adaptację:)

Chciałem zapytać, czy podnosiliście ścianę kolankową na poddaszu?
Na rysunkach jest ona na wys. 98 cm - chciałbym podnieść do ok 120-150 cm, tylko obawiam się, że "skrzywdzę" bryłę domu.
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

Kolego Michał, noto jest już kilku Michalów budujących Asa. Witamy w gronie inwestorów. jeśli chodzi o ścianę kolankowa, to u nas jest 5 szycht betonu plus wieniec więc jakieś 140 cm i jestem bardzo zadowolony, ponieważ pokoje bardzo si powiększyły i nie będzie problemu z przysunięciem łóżek lub jakieś szafki do ściany kolankowej. jeśli chodzi o bryłę, to popatrz moje posty tam sa zdjęcia z zewnątrz więc ocenisz sam. według mnie dzięki temu nie jest z niego taki grzybek tylko fajny domek. gdzie budujesz?
michal.zel
Domator
Posty: 19
Rejestracja: 28 gru 2016, 22:48
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: michal.zel »

femstudio. Patrzyłem na Twoje zdjęcia. Faktycznie jest OK.

Zastanawiałem się, czy nad oknem kuchennym, gdzie ten dach jest krótszy, dom nie będzie taki wysoki, czy nie będzie tam "łyso".

My będziemy budować w Krośnie, na podkarpaciu. Jak tylko uporamy się z papierami, bo okropnie tego dużo.
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cześć. :)
W naszym Asie ściana kolankowa ma 125 cm wysokości. Oczywiście podaję wysokość ściany wykończonego domu tj. po ociepleniu stropu styropianem, wylaniu posadzek, położeniu paneli oraz ociepleniu poddasza wełną i zabudowaniu płytami gipsowo-kartonowymi. Moim zdaniem 125 cm w zupełności wystarcza, żeby wygodnie korzystać z tych pomieszczeń. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

ja mam dokładnie takie same wymiary dachu z przodu i tyłu domu. Symetrycznie z każdej strony. Nie zauważyłem, aby było jakoś za bardzo łyso. zawsze możesz dodać jeszcze trochę.
michal.zel
Domator
Posty: 19
Rejestracja: 28 gru 2016, 22:48
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: michal.zel »

Fajnie, dzięki.
Ja dzisiaj zanoszę projekt do adaptacji.
Lukas
Majsterkowicz
Posty: 34
Rejestracja: 23 lut 2016, 01:48
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Lukas »

Pytanie do mieszkających, ile energii (kWh lub m3) idzie wam na ogrzewanie budynku? Ciekawi nas w jakich kosztach na ogrzewanie idzie się zamknąć przy tym budynku.
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cześć. :)
W naszym przypadku (mieszkamy na Podbeskidziu, więc temperatury są trochę niższe) roczne rachunki za gaz wahają się w granicach 2500 - 3000 zł. W tym przedziale cenowym mieści się całkowite zużycie gazu tzn. ogrzewanie domu, ciepła woda użytkowa i gotowanie na kuchence gazowej.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości