Projekt domu - As III G NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cześć. :)
Nie jestem w stanie dokładnie odpowiedzieć ile zapłaciłem za centralne ogrzewanie, bo kosztorys wykonawcy obejmował instalację wod-kan i CO. W sumie zapłaciłem 23.000 brutto. W tej cenie miałem robociznę wraz z materiałami, kotłem oraz grzejnikami. Kocioł, który mam zamontowany to kondensacyjny kocioł gazowy Immergaz Vitrix Zeus 26, natomiast grzejniki są firmy Perfekt.
Jeśli chodzi o instalację centralnego ogrzewania chciałbym dodać, że ogrzewanie podłogowe mam nie tylko na parterze. ;) Na poddaszu podłogówka jest zainstalowana na korytarzu, pralni oraz łazience. Grzejniki mam w sypialni, garderobie, pokojach dzieci oraz na dole w garażu.
Proponuję jeszcze raz przemyśleć kwestię podłogówki w pomieszczeniach, gdzie będziecie spać, gdyż podłogówka nie jest do nich zalecana. Ma ona dużą bezwładność tzn. wolno się nagrzewa, ale też długo oddaje ciepło. W ten sposób pozbawisz się możliwości szybkiej korekty temperatury w tych pomieszczeniach. No chyba, że będziesz instalował w każdym pomieszczeniu sterownik, ale to już znacznie podnosi koszty, a poza tym sterownik bardziej pozwoli utrzymać stałą temperaturę w pomieszczeniu niż ją szybko korygować. W przypadku grzejników nie ma z tym problemu, gdyż całą sprawę załatwia termostat na głowicy grzejnika. Moim zdaniem kolejnym argumentem przemawiającym za instalowaniem grzejników w sypialniach jest to, że jeśli położysz na posadzkę panele, to niezależnie od tego co twierdzą ich producenci, słabo współpracują z ogrzewaniem podłogowym. Mój znajomy zdecydował się na takie rozwiązanie i w sezonie grzewczym na poddaszu ma temperaturę niższą o 2 stopnie w porównaniu z parterem. Oczywiście można ustawić wyższą temperaturę na górny obieg, ale wiąże się to też z większym zużyciem gazu. Teraz mówi, że żałuje i gdyby jeszcze raz budował, to w sypialniach zamontowałby grzejniki. Pamiętaj też, że instalatorzy polecają montaż podłogówki w całym domu, gdyż zarabiają na tym dużo więcej niż na grzejnikach. Pozdrawiam.
Lukas
Majsterkowicz
Posty: 34
Rejestracja: 23 lut 2016, 01:48
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Lukas »

Witam, czy ktoś buduje ASa z garażem na dwa stanowiska? Jeżeli tak jak rozwiązano projekt dachu nad garażem? Szkoda, że nie ma takiej wersji gotowej.

Druga sprawa, czy lepiej zakupić projekt z garażem i przerabiać czy bez garażu i dołożyć cały garaż podczas adaptacji? (dwustanowiskowy)

Tak się teraz zastanawiam czy nie sensowniej kupić wersję bez garażu, zlecić projekt garażu do bryły budynku bez ocieplenia?
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Oba projekty As IIIG i As III są w tej samej cenie, więc bardziej opłaca się kupić ten pierwszy. Za adaptację zapłacisz mniej niż za zupełnie nowy projekt garażu. ;) Pozdrawiam.
TOMEK87
Domator
Posty: 10
Rejestracja: 02 gru 2016, 21:40
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: TOMEK87 »

Hej Radku. dziękuję za rade i pozdrawiam
Lukas
Majsterkowicz
Posty: 34
Rejestracja: 23 lut 2016, 01:48
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Lukas »

Od strony podatkowej najbardziej opłacalny jest garaż wbudowany w część mieszkalną przynajmniej tak jest u nas w mieście (Zabrze). Wg. urzędników As iii ma garaż nie w bryle budynku i jest traktowany jak garaż wolnostojący. Wiąże się to z dużo wyższymi opłatami ponad 7zł za metr.
Jaka jest interpretacja podatkowa w waszej okolicy jeśli chodzi o taki garaż? Taka jak za mieszkanie czy jak garaż wolnostojący?
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Hej. :)
W naszej gminie, garaż z projektu As IIIG uznawany jest za wbudowany w bryłę budynku. Wynika to z między innymi z tego, że posiada wspólne fundamenty, wieniec i jest nieodłączną częścią projektu. Pozdrawiam.
Lukas
Majsterkowicz
Posty: 34
Rejestracja: 23 lut 2016, 01:48
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Lukas »

Pozazdrościć lepszego otoczenia urzędników... U nas jest tylko finansowanie Górnika i nic ponad to.
Tak z ciekawości jak z wykorzystaniem wykusza w salonie? Tak się zastanawiamy czy w praktyce jest to część do wykorzystania? Podoba nam się rozwiązanie z lodówką pod schodami i małego schowka. Co umożliwia pomimo niewielkiej powierzchni kuchni sensowne jej wykorzystanie.
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cieszę się, że pomysł z umiejscowieniem lodówki się spodobał. :D
Jeśli chodzi o wykusz to akurat dla nas miał on duże znaczenie. W jadalni mamy duży stół, który gdyby nie wykusz, nie zmieściłby się w jadalni i blokowałby wejście do kuchni. Moim zdaniem, poza funkcjonalnością wykusz dodaje bryle budynku uroku, przez co staje się ona ciekawsza, ale to już kwestia gustu...
Z drugiej jednak strony są inwestorzy, którzy z niego zrezygnowali i nie narzekają. ;)
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

a ja wstawię w wykusz stół prostopadle do kuchni i zrobię siedzący parapet, na którym zmieści się 6 osób, więc stół praktycznie nie będzie zbytnio wystawał na część salonowa, coś takiego
Załączniki
casa-bela-jantar-com-banco-14.jpg
Bettomas
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2017, 10:50
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Bettomas »

Witam was drodzy asowicze :D stalem sie nowym nabywca Asika :D projekt zakupiony co prawda bez garażu. Planuję na wiosnę ruszyć z budową domu. Gość z budowlanki wycenil mi usługę budowlana na 30 tys. SSO. począwszy od fundamentów. Oczywiście plus materiały. Jak to było u was? Za jaką cenę wam stawiali asiki? Ile też mniej więcej liczyliście na materiały na SSO. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości