Projekt domu - As III G NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: jakubc »

femstudio pisze:pytanie do już mieszkających oraz biura projektowego. czy pojawiły się wam już jakieś pęknięcia na płytach k-g na poddaszu? Ostatnio znajomy podpowiedział mi, żeby zamiast płyt zrobić styropian na stelażu drewnianym i to wszystko zaciągnąć klejem i siatką i zatynkować. podobno ma nie być pęknięć. Czy spotkał się ktoś z takim rozwiązaniem?
Pękanie może zależeć od różnych rzeczy. Znam przypadek domu Kozińce (według naszego projektu ^^), który stoi od prawie 15 lat i pojawiło się tylko jedno pęknięcie w jednym z pokojów (dawno zamalowane, więcej nie pękało). Najprostsze rozwiązanie: położyć tapetę z włókna szklanego, nawet najtańszą. Takie tapety mają różne faktury i można je malować jak ścianę, efekt do uzyskania - dowolny.

Szczerze mówiąc myślę, że nawet pojawienie się niewielkiego spękania jest mniejszym problemem, niż zasugerowane rozwiązanie ze styropianem. Nie słyszałem o takim rozwiązaniu, ryzyko na własne życzenie :) Na oko wydaje się jednak dosyć problematyczne (mocowanie styropianu do stelażu, łączna grubość tych warstw, tynkowanie styropianu - jak rozumiem na skośnej powierzchni).
radek pisze: nas na suficie poddasza, w niektórych miejscach widać bardzo delikatne rysy na łączeniach płyt, ale trzeba się naprawdę dobrze przyjrzeć, żeby je zauważyć. Tak więc nie taki diabeł straszny...
...i o to chodzi ;)
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

Drodzy już mieszkający, macie może jakieś zdjęcia urządzonego wejścia oraz wyjścia na taras? fajnie byłoby zobaczyć przed zima jak zagospodarowaliście otoczenie i jak ono współgra z waszymi domkami.
rafal
Domator
Posty: 13
Rejestracja: 23 wrz 2015, 20:03
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: rafal »

Czesc wszystkim :)
cos cicho na forum, jak ida prace? My czekamy na okna i ruszamy z instalacjami. A tak wyglada salon powiekszony o pokoj, gdyby ktos sie zastanawial nad takim rozwiazaniem :)
Pozdrawiam
Załączniki
14741783_1687331798251058_1639399689_n.jpg
14658367_1687331748251063_1401036939_n.jpg
14628109_1687331671584404_1382682617_n.jpg
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

my tez czekamy na okna, na razie w poniedziałek będą kładli blachodachowkę, a ja muruję murek oporowy dla tarasu. Rafale czy bedziesz robił ciepły montaż okien?
rafal
Domator
Posty: 13
Rejestracja: 23 wrz 2015, 20:03
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: rafal »

Czesc Femstudio... Niestety zrezygnowalismy z tej opcji i montujemy okna w tradycyjny sposob. A ty zdecydowales sie na to rozwiazanie?
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

tak, zdecydowałem się ponieważ udało mi się wynegocjować dobrą cenę za okna przy moim własnym montażu, ponieważ firmy, które montują okna życzą sobie strasznie duże pieniądze za taki montaż. Drzwi wejściowe także tak będę robił. Rozważam (czytaj kalkuluję) teraz tylko czy zrobić to z systemie SWS czyli przy pomocy taśm paroszczelnych i paroprzepuszczalnych , czy w systemie pojedynczej taśmy rozprężnej. Okna powinny dotrzeć w przeciągu 2 tygodni wiec jak tylko będę robił montaż to na pewno wrzucę jakieś zdjęcia z przebiegu.
john21wall
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2016, 11:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: john21wall »

Do technik budowlany lub osoby która wybudowała ten dom. Poproszę o informacje odnośnie kosztów budowy
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

Kolego we wcześniejszych postach masz szczegółowa kalkulacje poszczególnych mieszkańców. SSO to około 85 tys na same materiały.
jeśli masz jakieś konkretne pytania to zadawaj to ci chętnie podpowiem.
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

Kilka fotek z dachu oraz chudziaka z mixokreta
Załączniki
DSCF6034.JPG
DSCF6011.JPG
DSCF6028.JPG
DSCF6027.JPG
DSCF6024.JPG
DSCF6020 - Kopia.JPG
DSCF6018.JPG
DSCF6009 - Kopia.JPG
vanmaniek1
Domator
Posty: 33
Rejestracja: 22 lut 2015, 13:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: vanmaniek1 »

Witam wszystkich !!!
Nie było mnie tu dawno, natomiast dla informacji wszystkich nasz Asik i wasz też oczywiście, jest bardzo wygodny w użytkowaniu ;) :D oraz wystarczająco przestronny dla rodziny 4 osobowej takiej jak nasza :) . Jeśli chodzi o pęknięcia na płytach gk to niestety nie zaobserwowaliśmy żadnych. Ale ma to pewnie związek z tym iż nie mamy typowych ław fundamentowych tylko płytę i to dosyć potężną,
a co do styropianu, tak słyszałem o takim rozwiązaniu z tym że jest to dosyć drogie i nie do końca chroni nas przed wszystkim złem jakie może nas zaskoczyć . Budynek musi swoje odstać i się ustabilizować więc życzę cierpliwości .
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości