Projekt domu - As III G NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cześć. :)
Ewelino, każdy materiał ma swoje zalety i wady, więc nie ma jednoznacznej odpowiedzi, który jest lepszy. W moim przypadku wybór padł na dachówkę ceramiczną (Creaton Titania). Myślę, że wybór producenta ma znaczenie wtórne więc podaję tę informację mimochodem. ;) A teraz powody, dla których dokonałem takiego, a nie innego wyboru:

- materiał niezwykle trwały i nie wymagający konserwacji (blachę czy też blacho-dachówkę co parę lat trzeba malować, aby nie korodowała)
- blacho-dachówka jest w prawdzie tańsza, ale trzeba ją kłaść na pełnym deskowaniu, pokrytym papą, co podnosi koszty
- w przypadku blacho-dachówki trzeba zwiększyć grubość izolacji termicznej poddasza, w przeciwnym wypadku w lecie kiedy blacha mocno się nagrzeje na poddaszu będzie bardzo ciepło.

Biorąc wszystkie te rzeczy pod uwagę, to moim zdaniem różnica w cenie pomiędzy tymi dwoma rodzajami pokryć przestaje mieć znaczenie, a w dłuższym okresie czasu (koszty konserwacji blachy i blacho-dachówki) dachówka może wyjść nawet taniej.

Janusz dzięki za gratulacje, mieszka się naprawdę super! :D Jednak obserwując tempo prac przy budowie Waszego Asa, to jestem pewny, że jeszcze w tym roku będziemy świętować kolejną przeprowadzkę. :D
Ewelina11
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2016, 19:22
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Ewelina11 »

Na was naprawdę można liczyć:-) Dziekuję bardzo za odpowiedzi
Iwona
Domator
Posty: 15
Rejestracja: 14 lip 2015, 20:12
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Iwona »

Hej wszystkim!
A propo pytania Rafała dotyczącego schodów:
Aktualnie nie posiadam żadnego ich rysunku, ale mogę to Ci mniej więcej wyliczyć.
Wygląda to następująco:

- po pierwsze to wysunęliśmy pierwszy stopień schodów do przedpokoju,
- po drugie obniżyliśmy strop o 12 cm,
- po trzecie poszerzyliśmy wnętrze=środek domu o 12 cm z każdej strony ( przez to, że zmniejszyliśmy grubość styropianu z 25 cm na 12 cm). Dom na zewnątrz nie został powiększony, bryła została jak w projekcie.

Wymiary naszych schodów:
Wysokość naszych stopni to 18 cm, a szerokość to 27 cm, oprócz pierwszego i ostatniego.

Szczegóły:

- Schody od chudziaka do spocznika to 9 stopni (18 cm wysokości, 27 szerokości), przy czym 9-ty stopień to już spocznik. Pierwszy stopień ma 33 cm (dojdzie ocieplenie i wylewka i będzie tak samo jak reszta)
- Druga część schodów od spocznika to 6 stopni, Ostatni stopień to przedpokój.
Wysokość ostatniego stopnia to 6 cm (dojdzie do tego styropian i wylewka)

Schody wyszły jak najbardziej komfortowe, wchodzi się po nich i schodzi wygodnie i nie są w żaden sposób strome.
Także jestem absolutnie na "tak" za spocznikiem.
Może jeszcze uda mi się zrobić prowizoryczny rysunek, jeśli tak to go wrzucę tu na forum.
Kurczę, mam nadzieję, że w miarę jasno to opisałam.
W razie pytań, pisz, chętnie odpowiem.

pozdrawiam,
Iwona.
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cześć. :)
Do wszystkich zainteresowanych schodami ze spocznikiem: Od jakiegoś już czasu na stronie domowych klimatów jest zamieszczona nowa, poprawiona wersja Asa III G NF40, w której schody są już ze już spocznikiem. Skontaktujcie się z adminem bo myślę, że tym, którzy kupili oryginalny projekt pracownia powinna bez żadnego problemu udostępnić ten rysunek. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: jakubc »

radek pisze:Od jakiegoś już czasu na stronie domowych klimatów jest zamieszczona nowa, poprawiona wersja Asa III G NF40, w której schody są już ze już spocznikiem.
Zgadza się! Dla tych, którzy chcą na szybko, można się sporo dowiedzieć z rysunków szczegółowych:
http://www.domoweklimaty.pl/pubonline/c ... _merge.pdf

A resztę proszę o dalsze sugestie co do projektu - każdy dom da się przecież ulepszyć ^^
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
rafal
Domator
Posty: 13
Rejestracja: 23 wrz 2015, 20:03
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: rafal »

Hej :)
Dzieki Iwona za szegolowy opis schodow, bardzo mi pomaglas :) tobie radku tez dziekuje za pomoc :) tak jak wczeniej pisalem jestem na etapie stropu i narazie mam kilku tygodniowy przestuj ale mam nadzieje ze ekipa szybko powroci na plac boju :D pozdrawiam i wrzucam pare fotek Obrazek

Obrazek

Obrazek
fhuzbych
Żółtodziób
Posty: 10
Rejestracja: 23 maja 2016, 17:39
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: fhuzbych »

Pytanie do vanmaniek1 w sprawie technologii system wienerberger dryfix ?
Jak ta metoda ma się jeśli chodzi jakość / cena, gdyż rozumiem iż jest to metoda droższa, lecz ponoć posiadająca sporo zalet.
Czy jest to tylko ułatwienie dla firmy budującej czy też są jakieś istotne korzyści dla inwestora, jak to ma się w praktyce ?
Pozdrawiam
vanmaniek1
Domator
Posty: 33
Rejestracja: 22 lut 2015, 13:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: vanmaniek1 »

Witam wszystkich ponownie,

Dawno mnie tu nie było i aż miło patrzy się na taki ruch na forum. Odpowiadając na pytanie dotyczące dryfix, to ma on wiele zalet, pomimo nieco wyższej ceny. Przede wszystkim zależało mi na tym, aby jak najszybciej wprowadzić się do domu, bez odczekiwania jednego sezonu, a aby było to możliwe, musiałem zminimalizować użycie tzw. mokrych materiałów, tj. min. zaprawy do murowania. Murowanie na piankę sprawia, że znacznie skraca się czas schnięcia murów. Poza tym, murowanie tą techniką jest znacznie szybsze oraz ogranicza się powstawanie mostków termicznych, co było kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem dryfix.

Co do pokrycia dachowego, też jestem zdecydowanie za dachówką. Jak już wcześniej pisałem, wybrałem dachówkę Koramic Wienerbergera, marsylkę i stwierdzam, że prezentuje się i spełnia swoją funkcję rewelacyjnie.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Piotr
vanmaniek1
Domator
Posty: 33
Rejestracja: 22 lut 2015, 13:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: vanmaniek1 »

Dodam jeszcez, iż zakupując pustaki szlifowane do metody dryfix, piankę dostaje się w cenie pustaka (choć zużycie jest oczywiście nieco wyższe, niż to wyliczone przez producenta i kilka sztuk pianki musiałem dokupić). Cenowo materiał na murowanie tą metodą jest o ok 10-15% droższy, jednak mając swoich ludzi oszczędziłem na czasie pracy i w sumie, koszt całościowy był niższy, niż gdybym zdecydował się na murowanie metodą tradycyjną. Jednakże, z uwagi na fakt, że metoda ta jest relatywnie nowa, często wykonawcy liczą wyższą cenę za murowane.
fhuzbych
Żółtodziób
Posty: 10
Rejestracja: 23 maja 2016, 17:39
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: fhuzbych »

Witam
Jestem po rozmowie z jednym z wykonawców, który przedstawił wstępny kosztorys na budowę As-a III wersja bez garażu.
Wyliczenie obejmuje stan surowy otwarty razem z materiałem metodą wienerberger dryfix razem z ściankami działowymi dach dachówka ceramiczną, Cena bez przyłączy mediów bez tarasu itp. , ale za to z kierownikiem budowy nadzorem ubezpieczeniem budowy jak i gwarancją ceny w momencie podpisania umowy.
Nie będę wyliczał wszystkich materiałów ale mam zapewnienie o wyborze średniej półki cenowej.
A teraz cena ... 146 000 netto
Dużo ? mało ? mam wrażenie iż trochę sporo, jak to widzicie z perspektywy własnej budowy ?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości