Projekt domu - As III G NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
biper78
Domator
Posty: 52
Rejestracja: 11 lip 2015, 23:27
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: biper78 »

Witam ja buduje asa z garazem wybieram materiały sredniej i wyzszej polki i do stanu jak wyzej na zdjeciach /bez zakupu dzialki/ przekroczylem wlasnie 200.000 takze budowalem systemem tylko zleconym. Od jutra lazienki zaczynamy kłaść plytki :lol:
fhuzbych
Żółtodziób
Posty: 10
Rejestracja: 23 maja 2016, 17:39
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: fhuzbych »

biper78 pisze:Witam ja buduje asa z garazem wybieram materiały sredniej i wyzszej polki i do stanu jak wyzej na zdjeciach /bez zakupu dzialki/ przekroczylem wlasnie 200.000 takze budowalem systemem tylko zleconym. Od jutra lazienki zaczynamy kłaść plytki :lol:
A koszty takie jak : projekt, pozwolenia, doprowadzenie mediów jak woda, kanalizacja, gaz itp są ujęte w całościowym rozrachunku ? bo wbrew pozorom to też się uskłada.
Powiem wprost aktualnie dysponuję ok 300 tyś i chciałbym w tej kwocie się móc wprowadzić przynajmniej na parter nie robiąc ścian ze złota ale z wykończeniem gustownym, jest to realne finansowo ? (As bez garażu, ogrzewanie raczej gazowe z możliwością przejścia na paliwo stałe i może blacho-dachówka. Działka już jest :)
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

wydzielenie działki geodeta 1800
przepisanie działki 1000
takie małe zestawienie kosztów
poszczególne czynności
zakup projektu 2400
Adaptacja projektu 1200
zmiana stropu na teriva 150
przyłącze woda 350
przyłącze elektryka 400
przyłącze kanalizacja 350
szambo 300
wyciąg z planu zagosp. 100
mapka do celów projektowych 300
wyłączenie z prod rolniczej 300
usuniecie humusu 100
wytyczenie osi fundamentu 450
koparka wrzucenie piachu 50
koparka wrzucenie piachu 150
koparka przewóz belitu 100

materiały
deski szalunkowe 0,75 m3 400
piasek 30t 500
stal zbrojeniowa 1300
Beton 21 m3 4750
uziom 17
drut wiązałkowy 26
piach do murowania 30 T 600
bloczek B15 2,30 2346
cement 360
uplastyczniasz 23,5
Folia 0,5x30mb 190,2
śruby kołki, druty 100
zbrojenie wieńca fundamentowego 580
deski szalunkowe wieńca 444
Beton 4,5 m3 plus dostawa 1090
dysperbit 200
styropian 1092
siatka do styropianu 100
klej do styropianu 120
klej do siatki 84
piach podsypkowy 1920
wycena ing 350
stemple 500
suporek syke 12000
teriva 3000
piach murowanie 30t 750
kliny 75
zaliczka dach 2000
Komin 2847
kliny 75
stal zbrojeniowa 1600
bloczki 6x24 133
cement 68
wkręty 15,62
papa 672
gwoździe 22
drut wiązałkowy 11
wkręty 34
deski szalunkowe 50m2 580
Kształtki na szalunek wieńca, pustaki kominowe, wentylacyjne, szalunkowe1900
stal fi 16 225
beton ma slupy 675


nie licząc narzędzi potrzebnych do sprawnego działania systemem gospodarczym do do stanu powyżej czyli układanie stropu, stal na zbrojenie juz jest, suporek na sciany, działowe, kolankowe i szczytowe już jest. Razem to koło 40 tys.
zamówiony materiał na dach-7500 zł,
pokrycie dachowe blacho dachówka modułowa i orynnowanie 10000zł

Według mnie systemem zleconym to się nie zmieścisz, ja chciałbym aby systemem gospodarczym się wyrobić w kwocie poniezej 300 tys. .
fhuzbych
Żółtodziób
Posty: 10
Rejestracja: 23 maja 2016, 17:39
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: fhuzbych »

femstudio pisze:

Według mnie systemem zleconym to się nie zmieścisz, ja chciałbym aby systemem gospodarczym się wyrobić w kwocie poniezej 300 tys. .
Dzięki za tak skrupulatne wyliczenia no cóż nie co dzień buduje się dom
Szczerze mówiąc kończę spłacać kredyt mieszkaniowy i nie za bardzo mam ochotę brać kolejny na dom ale jak będzie trzeba ...
Większość osób które wybudowały swój wymarzony twierdzą, iż po podliczeniu wychodzi zwykle 30% więcej niż zamierzali wydać.
Że braknie kasy to jeszcze nie problem, pytanie brzmi ile braknie albo ile tak naprawdę potrzeba aby się wprowadzić i zamieszkać choćby w wersji minimum, w takim "Asie" ?

Nie będę się mądrzył, mogą się wypowiadać tylko Ci którzy wybudowali już swoje cztery ściany z garażem lub bez.
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

Wszyscy mówią tez ze żeby się wprowadzić to po wybudowaniu stanu surowego podlicza się koszty i mnoży razy dwa i tyle jeszcze potrzeba na wykończenie wraz z meblami itd.
Pytanie do jakubc, jak uwzględniliście to przesuniecie w wiatrołapie alby była szafka na buty.Chyba bipper to robił więc byłbym wdzięczny za podesłanie jakichś rysunków lub wytłumaczenie jak to zrobiliście.
biper78
Domator
Posty: 52
Rejestracja: 11 lip 2015, 23:27
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: biper78 »

Witam ja u siebie dadawalem do kosztow nawet koszty folii rekawic itp.... wydane 200.000 to calosc lacznie z zakupem pieca, przylaczem wody pradu ... i bombonierkami w urzedach :D natomiast jesli chodzi o wykonczenie to orientacyjne koszty podawal vamaniek i on tez robil wneke na buty ja w wiatrolapie nie zmienialem nic. Przed moja rodziną najprzyjemniejsze wykanczanie środka. Zamowilismy juz drzwi wewnetrzne, schody zabudowy kuchni garderoby jednej i drugiej oraz lazienek i wiatrolapu. Pozdrawiam ;)
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cześć. :)
Myślę, że Femstudio podał słuszne wyliczenia. U nas SSO wyniósł 165 000 zł., natomiast całkowity koszt inwestycji tzn. pełne wykończenie wraz meblami oraz z wykończonym płytkami garażem zamknął się ostatecznie w kwocie 450 000 zł. Dodam, że nie zrobiłem płotu i bruków, na które zabrakło mi już kasy, jednak uważam, że lepiej zainwestować większe pieniądze w dobrej jakości materiały i porządnych fachowców, a ogród dokończyć później. Nie oszczędzałem ani na jednym, ani na drugim, ale też nie przepłacałem. Materiały brałem z wyższej półki (nie najwyższej), ale płaciłem jak za materiały ze średniej półki, bo miałem wynegocjowany duży rabat w zamian za to, że całość materiałów brałem u jednego dostawcy. Dodam, że na końcowym etapie budowy część prac wykończeniowych zrobiłem samodzielnie, na czym zaoszczędziłem około 10 000 - 15 000 zł. Tak więc Zbychu życzę Ci jak najlepiej, ale uważam, że za 300 000 zł. raczej nie wybudujesz Asa systemem zleconym, nawet jeśli będzie to wersja bez garażu. Pozdrawiam.
fhuzbych
Żółtodziób
Posty: 10
Rejestracja: 23 maja 2016, 17:39
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: fhuzbych »

Działka jest kasa hm... no nie cała jest, pora szukać ekipy i w przyszłym roku postawić stan surowy otwarty i do przodu. Grunt to odpowiednio ustawić priorytety to reszta się znajdzie, w końcu banki mamy na każdym rogu ;)

A tak na poważnie bardzo fajne forum i dobre funkcjonalne projekty a przede wszystkim mili i przyjaźni chcący pomóc, doradzić czy choćby podzielić się doświadczeniem ludzie - to podstawa.
Ewelina11
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2016, 19:22
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Ewelina11 »

Co macie na dachu dachówka czy blachodachówka? Orientujecie sie moze jaka jest róznica w cenie? Chodzi mi o to czy blachodachówka wychodzi duzo taniej czy nieznaczaco?
biper78
Domator
Posty: 52
Rejestracja: 11 lip 2015, 23:27
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: biper78 »

Witam. Ewelino ja zastosowalem u siebie dachowke ceramiczna nelskamp w kolorze czarnym. Firma dekarska bardzo chwalila jakosc twardosc i komfort kladzenia takze polecam. Jesli chodzi różnicę miedzy blachą a dachówka tez rozwazalem co polozyc jednak kierownik budowy, znajomi itp..." kladz dachowke". :roll: Widocznie roznica ceny nie byla az tak znaczaca ze sklonilem sie ku dachówce. GRATULACJE Radku mieszkasz super vanmaniek rowniez Gratulacje. Piekna sprawa lato tuz tuz mozna korzystac z uroku tarasu i przestrzeni domowego zacisza. ;)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 137 gości