Projekt domu - As III G NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

dzięki Radku za opinie, my niedługo zalewamy strop i czas już układać prace kalendarzowo dalej, więc powoli do przodu. plan na ten rok to stan surowy zamknięty, żeby przed zimą zamontować piec akumulacyjny od pana Piotra Batury oraz w zimie działać dalej z instalacjami. Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 maja 2016, 06:47 przez femstudio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

mógłby ktoś wrzucić zdjęcie umiejscowienia pieca w kotłowni, ponieważ niedługo muruje komin i zależy mi na jak najlepszym wykorzystaniu miejsca.
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Czjeść Femstudio. :)
Odpowiadając na Twoją prośbę wrzucam zdjęcie kotłowni. Jak widać na zdjęciu została ona pomniejszona kosztem łazienki. Ściana na której zainstalowany jest rozdzielacz do podłogówki jest przesunięta w głąb kotłowni, tworząc w łazience wygodną kabinę prysznicową. Po lewej stronie powstała wnęka, w której idealnie zmieścił się kocioł gazowy z hydroforem. Pozdrawiam.
20160506_114015_resized.jpg
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

kilka zdjęć z placu budowy. Powoli ale do przodu.
Przy okazji mam pytanie, którędy i w jaki sposób puszczaliście kanał wentylacyjny od kuchenki w kuchni?Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

Cisza jakaś na forum, nikt nie buduje?
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cześć. :)
Kanał wentylacyjny od okapu poprowadziłem w ścianie szczytowej, wykuwajac bruzdę. Biegnie on prawie przez całą wysokość ściany i na poddaszu wychodzi na dach, gdzie zakończony jest kominkiem wentylacyjnym. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów na budowie. :)
Iwona
Domator
Posty: 15
Rejestracja: 14 lip 2015, 20:12
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Iwona »

Witamy wszystkich budujących!!
Faktycznie jakaś niebywała cisza nastała na naszym forum.
Trzeba w końcu pochwalić się naszymi działaniami. Aktualnie jesteśmy na etapie zakończenia pierwszej kondygnacji, zalaliśmy strop( chociaż nie zostało to uwzględnione na zdjęciach) i mamy przerwę. W tym roku planujemy przykryć dom i zostawić go w stanie surowym otwartym.
W tym momencie zastanawiamy się nad wyborem cegły klinkierowej na komin, cegła pełna czy dziurawka. Jakie są Wasze doświadczenia/wybory i dlaczego?

A propo pytania Femstudio, w jaki sposób puszczaliśmy kanał wentylacyjny od kuchenki?
Mąż mi tu podpowiada, że my zrobiliśmy to w ten sposób, że podczas murowania ścian wbudowaliśmy pustaki wentylacyjne w ścianę. Pustaki były z Kozłowic.

Pozdrawiam.Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

Widzę Iwono, ze wasz asik to też lustrzane odbicie. też zrobiliście dodatkowe drzwi w kotłowni.
Z tą wentylacją to chodzi mi dokładnie jak rozwiązaliście przejście kanału wentylacyjnego przez zbrojenie wieńca? Ja chyba wstawię przed zalewaniem rurę pomiędzy druty zbrojenia.
rafal
Domator
Posty: 13
Rejestracja: 23 wrz 2015, 20:03
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: rafal »

Witam,
Widze ze Asy ida w gore, co cieszy. Ja rowniez jest na etapie stropu, jednakze musze teraz podjac decyzje dotycza schodow czy pozostawic je takimi jakie sa w projekcie czy jednak zrobic je ze spocznikiem, moj majster twierdzi ze ze spocznikiem beda strome i nie wygodne bo jest za malo miejsca, czy moglby mi ktos podeslac rysunek takich schodow aby widoczne byly wymiary gdyz te dodane wczeniej sa zbyt nie wyrazne i nie daja sie odczytac.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

Ja rafale niestety nie mam takiego rysunku, bo mi jeszcze projektant nie przeliczył, więc tez poproszę.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 140 gości