Projekt domu - As III G NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Wojtek100
Majsterkowicz
Posty: 36
Rejestracja: 13 sie 2014, 10:05
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Wojtek100 »

Dzięki Radek!
Wojtek100
Majsterkowicz
Posty: 36
Rejestracja: 13 sie 2014, 10:05
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Wojtek100 »

A propos wnęk na szafy, to "bardzo mi się podoba" ten myk w przedpokoju na dole, gdzie wg projektu żeby włączyć światło w łazience trzeba chyba najpierw otworzyć drzwi od szafy :D
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cześć. :)
W naszym Asie zrezygnowaliśmy z tej szafy, gdyż pomniejsza ona niewielki korytarz, co moim zdaniem powoduje poczucie ciasnoty i zagracenia. Drzwi do łazienki otwierają się w przeciwną stronę tzn. na ścianę gdzie według projektu miała być szafa. Natomiast włącznik światła umieściliśmy na ścianie po prawej stronie drzwi. Aby jednak mieć gdzie pomieścić rzeczy, to kosztem kotłowni powiększyliśmy wnękę na szafę w wiatrołapie. :idea:
j.szuma
Żółtodziób
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2016, 18:46
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: j.szuma »

Witam wszystkich forumowiczów :)
Buduję ( a w zasadzie czekam na pozwolnie) domek AS V, ale na moim forum trochę cicho, więc zwracam się do Was z pytaniem.
W obu domach as V/As III jest taki sam rozkład jeśli chodzi o schody, kuchnię i śpiżarnię. Dziękuje, że część z Was wrzuciła na forum zdjecia kuchni, dało mi to kilka pomysłów na zoorganizowanie jej, bo tak jak Wy bałam się, że jest tam mało miejsca.. Mam jeszcze jedną prośbę, czy możecie zrobić zdjęcie ile jest miejsca w spiżarni? Bo planuję drzwi do niej zrobić od frontu salonu, a nie od kuchni (marzy mi sie kuchni w kształcie litery U), ale nie wiem czy będzie tyle miejsca żeby tam wejsc.

Vanmaniek bardzo spodobał mi sie Twoj pomysł ze schowkiem od strony wiatrołapu. Czy mógłbyś podać wymiary otworu, odległość schowku od drzwi wejsciowych oraz jak masz rozwiązane wejście do spiżarni od strony kuchni? są to tzw. "drzwi ukryte"?

Dziękuje za odpowiedź,
J.
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cześć. :)
Temat spiżarki rozwiązaliśmy w ten sposób, że pomniejszyliśmy ją aby wygospodarować wnękę na lodówkę. Pozostała część w zupełności wystarcza na przechowywanie tego, na co w kuchni zwykle brakuje miejsca. Poniżej zamieszczam zdjęcie z widokiem od strony kuchni, natomiast zdjęcia samej spiżarki znajdziesz na stronie 26 tego forum. ;) Pozdrawiam.

Obrazek
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

Coś cicho ostatnio na forum. Roboty pozostałych asów stoją czy co?
Chciałem ogłosić, iż we wtorek zaczęliśmy murowanie, na razie powoli idzie ale jak do tad to kierownik budowy chwalił, ze fachowo ( w porównaniu do jego innej budowy która toczy się równolegle niedaleko) Wiec niejako utwierdził mnie w przekonaniu, ze samemu może i będzie wolniej ale najprawdopodobniej dokładniej.
vanmaniek1
Domator
Posty: 33
Rejestracja: 22 lut 2015, 13:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: vanmaniek1 »

Witam wszystkich ponownie!

Dawno mnie nie było na forum, ale postaram się odpowiedzieć na większość zadanych pytań. Poruszony został temat szafy w korytarzu i, z tego co zdążyłem zauważyć, kilkoro z Was zrezygnowało z tego pomysłu. Ja zdecydowałem się jednak na wykonanie tej szafy, jednakże w pomniejszonych rozmiarach (min. po to aby zmieścił się włącznik światła do łazienki) i muszą przyznać, że jest bardzo użyteczna. Wiszą tam min. moje marynarki, których nie muszę wynosić na górę do garderoby po powrocie z pracy, znalazła tam również miejsce torba na laptopa oraz torebki mojej żony. Natomiast przednie półki to doskonałe miejsce na np. klucze. Poniżej przesyłam zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Jeśli chodzi o drzwi do spiżarni, to otwierają się one od strony kuchni. Drzwi dodatkowo pomalowane są farbą tablicową i służą także jako podręczny notatnik... :D. Miejsca w spiżarni jest naprawdę sporo, właściwie zmieścił się tam cały sprzęt kuchenny, produkty, których nie trzeba trzymać w lodówce i wiele innych (co zresztą widać na zdjęciach... ;)):


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co do schowka pod schodami, to wymiary prześle jutro, gdyż dokładnie ich nie pamiętam, a dziś już nie mam energii, żeby biegać z metrówką. Schowek jest jednakże niezwykle pojemny, bo ciągnie się przez całą wnękę po prawej stronie schodów. Na chwilę obecną służy on jako miejsce na mniej używane buty, parownik oraz odkurzacz.

Pozdrawiam wszystkich!
Piotr
j.szuma
Żółtodziób
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2016, 18:46
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: j.szuma »

Radku, Piotrze, bardzo dziękuje za zdjęcia schowka w kuchni.
Ułatwiło mi to planowanie mojej kuchni.

Pozdrawiam,
Justyna
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

Koledzy. jestem na etapie wyboru pokrycia dachowego i tu moje pytanie jakie okno dachowe kupowaliście? jaki wyłaz, czy jest sens go montować czy lepiej okno wyłazowe? u mnie będzie jedynie jedno okno w pralni. okna z polecenia firmy montującej, czy sami wybieraliście?
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cześć. :)
W naszym Asie zamontowaliśmy wyłaz i okna dachowe firmy Fakro. Uważam, że na rynku jest dwóch godnych polecenia producentów, a mianowicie Fakro i Velux. Ponieważ hurtownia, w której się zaopatrywałem miała w ofercie tylko Fakro, a miałem tam spory rabat i okna dostałem w bardzo korzystnej cenie, więc zdecydowałem się na Fakro. Gdyby handlowali Veluxem wziąłbym Veluxa, bo tak jak pisałem wyżej, obie firmy są równie dobre. ;) Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości