Projekt domu - As III G NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
biper78
Domator
Posty: 52
Rejestracja: 11 lip 2015, 23:27
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: biper78 »

Jakiej pianki używaliście do ocieplenia dachu? Pytam ponieważ na rynku jest parę firm a nie wiem której wybrać. Jakie macie doświadczenia ?
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cześć. :)
Piotrze, ponawiam pytania z 23.02.2016 r. Czy zamontowaliście tylko jeden rozdzielacz do podłogówki i gdzie go umiejscowiliście? Pozdrawiam.
vanmaniek1
Domator
Posty: 33
Rejestracja: 22 lut 2015, 13:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: vanmaniek1 »

Witam,

Dawno mnie tu nie było...stąd właśnie Radku brak odpowiedzi na Twoje pytanie...cóż ciągle coś do zrobienia w domu...
Zatem już odpowiadam: tak mam jeden rozdzielacz do podłogówki zlokalizowany w pomieszczeniu gospodarczym pomiędzy wiatrołapem a garażem.
Dodam jeszcze info od siebie dotyczące ocieplenia poddasza, Ja u siebie ociepliłem i strop i dach wełną Rockwool 15 cm. Efekt jest wystarczający, na strychu jest ciepło. Osobiście nie wybrałbym pianki, z uwagi na brak przepuszczalności materiału, ale oczywiście każdy ma swoje zdanie na ten temat,

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
vanmaniek1
Domator
Posty: 33
Rejestracja: 22 lut 2015, 13:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: vanmaniek1 »

Radku, mam jeszcze pytanie do Ciebie. Udało Ci się w końcu wprowadzić?
Czekam również na jakieś nowe zdjęcia Asików
Pozdrawiam raz jeszcze
Piotr
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cześć. :)
Dzięki za odpowiedź. Teraz rozumiem już, gdzie zamontowałeś rozdzielacz. Zastanawiałem się gdzie zrobiłeś pomieszczenie gospodarcze, a teraz wiem, że chodziło o kotłownię. :) Mam teraz pytanie odnośnie ocieplenia poddasza: ocieplałeś tylko skosy pomiędzy krokwiami, czy kładłeś dwie warstwy?
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Jeszcze nie, ale jesteśmy chyba na ostatniej prostej. :D Stolarz robi schody i jak tylko skończy będziemy się wprowadzać. Będzie jeszcze trochę zamieszania, bo czekamy na meble, ale myślę, że jakoś damy radę. :D
vanmaniek1
Domator
Posty: 33
Rejestracja: 22 lut 2015, 13:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: vanmaniek1 »

Kładłem jedną warstwę pomiędzy krokwiami, co okazało się wystarczającym ociepleniem.
Super, że niedługo już będziecie mieszkać w nowym domu...tylko współczuję przeprowadzki, jeszcze świeżo mam w pamięci..:)
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

pytanie do tych co już postawili. jakiej firmy `kominy wybraliście i ewentualnie dlaczego. ja chyba wybiorę pomiędzy leier, schiedel a plewa. te pieniądze, które zaoszczędzę na robociźnie przeznaczę na lepszą jakość materiałów.
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Witaj Femstudio. :)
Wybrałem system kominowy Schiedla. O wyborze zdecydowała jakość materiałów i opinie fachowców. Zanim podjąłem decyzję, co do systemu kominowego zapytałem kilku wykonawców oraz kierownika budowy i wszyscy mi go polecili. Z ich opinii wynikało, że zastosowany przez Schiedla okrągły przewód ceramiczny w otulinie z wełny mineralnej sprawdza się najlepiej i jest najbardziej trwały. Patrząc z perspektywy czasu jestem zadowolony z podjętej decyzji, komin sprawuje się bez zarzutu. :D Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

Radku, czy dodawałeś jakieś dodatkowe kanały wentylacyjne poza tymi co w projekcie czyli na salon, kotłownie, łazienki?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości