Projekt domu - As III G NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

Radku mam prośbę mógłbyś w wolnym czasie zrobić nam zdjęcie spiżarki, interesuje nas ile miejsca w niej jest po wsunięciu do niej lodówki.
vanmaniek1
Domator
Posty: 33
Rejestracja: 22 lut 2015, 13:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: vanmaniek1 »

Witam wszystkich w Nowym Roku i życzę wszystkiego dobrego i oczywiście ukończenia w tymże roku naszych Asów.
Radku, wow...jestem pod wrażeniem...super, że już skończyłeś kuchnię...fajnie się to prezentuje, miło popatrzeć na świeżo ukończone wnętrze, bez rozgardiaszu remontowego...:).
A u nas jeszcze dużo do zrobienia...przeprowadzka najprawdopodobniej w drugiej połowie lutego. Tak to obecnie wygląda:
Łazienka dół:


Obrazek

Obrazek

łazienka góra:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Góra:
Obrazek

Obrazek

I wreszcie salon:
Obrazek
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

Vanmaniek1 jeśli mogę coś podpowiedzieć, to spróbuj puścić wodę z prysznica zanim jeszcze masz skończoną łazienkę bo zdarzało mi się poprawiać odpływy liniowe u klientów, bo płytkarz zrobił za mały spadek i woda stała na łazience, lub była konieczność wstawiania szyby aby nie bryzgało po całej łazience.
W salonie masz panele gipsowe 3D na ścianie?jakiej firmy i ile płaciłeś za montaż. pytam, bo sam się zajmuję montażem takich paneli.
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Witam.:)
Femstudio, odpowiadając na Twoją prośbę wrzucam fotki spiżarki. Ponieważ nie wiem dokładnie co miałeś na myśli, zrobiłem parę różnych ujęć. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dla zainteresowanych jeszcze parę fotek tego co do tej pory udało nam się zrobić. ;)

łazienka na dole

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pralnia

Obrazek

łazienka na górze

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

sypialnia

Obrazek

i salon :D

Obrazek

Piotrze dzięki za miłe słowa, ale Wasz Asik również prezentuje się coraz ładniej i z tego co widzę na zdjęciach lada chwila będzie gotowy. :) Mam pytanie czy elewacja zewnętrzna jest już gotowa, czy będziecie ją jeszcze malować?
vanmaniek1
Domator
Posty: 33
Rejestracja: 22 lut 2015, 13:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: vanmaniek1 »

Witam wszystkich!

Femstudio, dzięki za przydatną radę, na pewno skorzystam. Jeśli chodzi o panele 3d, to kupowałem od firmy z Białystoku, surowe do wyprawienia i pomalowania. Początkowo chciałem kupić z Loft System ale cena była zdecydowanie wyższa. Jeśli chodzi o położenie, to nie mam pojęcia ile ekipa bierze za ich położenie, ponieważ ja mam dogadaną cenę na całą wykończeniówkę.

Radku, wow....ależ jesteście blisko! Fajnie popatrzeć na Twoje wnętrza. U nas prace pełną parą, sypialnie na górze prawie skończone, więc luty staje się coraz bardziej realny. Jeśli chodzi o elewację, to tak będziemy ją malować, ale dopiero na wiosnę, ponieważ pogoda nie pozwoliła na ukończenie prac.

Czekam na dalsze fotki Waszych Asów

Z pozdrowieniami

Piotr
ask_domowy
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2015, 16:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: ask_domowy »

Bob pisze:Dzięki! - pomogłeś i to bardzo.
Pozdr.
Dzięki Radek, mnie również pomogłeś, bo czeka mnie taka inwestycja z sąsiadem i szwagrem :)
Zapewne będziemy musieli to zrobić we własnym zakresie bo się gmina do nas nie przyznaje :?
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

mam pytanie do Radka oraz vanmaniek1 jeśli można wiedzieć to jak kosztowo przedstawia się zakres dotychczasowej inwestycji. Wiadomo, że są jakieś założenia ale mnie ciekawi jak to realnie wygląda, ile mniej więcej będzie kosztować stan wykończony.
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cześć. :)
Femstudio odpowiadając na Twoje pytanie, chciałbym zauważyć, że porównanie kosztów na etapie wykończenia domu jest mało obiektywne i może prowadzić do wyciągnięcia fałszywych wniosków. O ile porownanie kosztów SSO ma sens, gdyż większość z nas używa tych samych lub podobnych materiałów, to w przypadku wykończenia wnętrz sprawa wygląda zupełnie inaczej. Materiały, a co za tym idzie ich ceny są tak różne, że porównywanie ich jest pozbawione sensu. Na przykład płytki ceramiczne można kupić za 20 zł za m2, albo za 150 - 200 zł za m2. Meble na wymiar i sprzęt AGD do kuchni mogą kosztować w sumie 20000 zł albo 40000 zł. To samo dotyczy schodów, łazienek, kominka, podłóg, drzwi wewnętrznych itd. Do tej pory nasz Asik bez działki kosztował około 430000, ale ktoś inny wyda na tym samym etapie 350000 albo 600000. Wszystko zależy od zasobności portfela inwestorów. ;)
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

dzięki Radku, wiem, że różnica na etapie wykończenia może być znaczna, zdaję sobie z tego sprawę, po prostu tak mniej więcej interesuje mnie rozpiętość kosztów wykończenia.Twój asik prezentuje się naprawdę super.
vanmaniek1
Domator
Posty: 33
Rejestracja: 22 lut 2015, 13:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: vanmaniek1 »

Witam ponownie Wszystkich Forumowiczów,

Jeśli chodzi o koszty, to my zamkniemy się w kwocie ok. 450 000 zł, nie wliczając prac zewnętrznych, tj., kostki czy ogrodzenia. Najdroższe zdecydowanie były żelbety, dach i ogrzewanie. Natomiast wykończeniówka to w naszym przypadku koszt ok. 120 000 zł, wliczając już robociznę i większość mebli. Jednak muszę przyznać, że nieco się nagimnastykowaliśmy, aby za tą kwotę wykończyć dom w dobrym standardzie. Pod koniec tygodnia wrzucę kilka zdjęć przedstawiających nasze wnętrza.

Pozdrowionka
Piotr
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 134 gości