Projekt domu - As III G NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
vanmaniek1
Domator
Posty: 33
Rejestracja: 22 lut 2015, 13:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: vanmaniek1 »

:D Hej everybody
Widzę że forum ma się całkiem dobrze i grono uczestników wciąż rośnie :D , fajnie .
Nie było nas dosyć długo ponieważ jak każdy chcemy jak najszybciej dokończyć nasze dzieło jakim jest Asik.
U nas mamy już po tynkach teraz szukamy wykonawcy elewacji , co jest dosyć trudne w tych okolicach, poza tym muszę się przyznać że podejrzeliśmy projekt kuchni który dodałeś Radku, nie koniecznie z niego skorzystamy choćby i dla tego iż nie mamy takiej zabudowy, ale częściowo będzie taka sama.
P.S. podrzucam kilka zdjęć dla zainteresowanych PozdrawiamObrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cześć. :)
Pracowaliście chyba w systemie trójzmianowym, bo tempo prac jest imponujące! Gratulacje, wygląda naprawdę super! :D Oglądając zdjęcia Waszego Asika od strony tarasu myślałem, że cofnąłem się w czasie i oglądam swój dom :) Mam dwa pytania: Dach domu kryłeś dachówką, a dach garażu blachodachówką, czy tylko wygląda to tak na zdjęciach? I drugie pytanie: Czy znajdujące się po prawej stronie okno dachowe wstawiłeś nad klatką schodową? Pozdrawiam. :)
Wojtek100
Majsterkowicz
Posty: 36
Rejestracja: 13 sie 2014, 10:05
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Wojtek100 »

Cześć Dziewczyny i Chłopaki

Pięknie te Wasze domki się prezentują. :) Ja jak zwykle mam pytanie :D Chciałem Was zapytać o słupy na poddaszu, nie zastanawialiście się nad ich pozbyciem, tzn. czy może je czymś zastąpić albo całkowicie wywalić?
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cześć. :)
Wojtku, możesz zastąpić drewniane słupy na poddaszu innymi słupami np. stalowymi, albo część z nich nawet usunąć, ale nie możesz tego zrobić samodzielnie. Słupy są elementami konstrukcyjnymi budynku, więc decyzję w tej sprawie musi podjąć osoba z uprawnieniami konstruktora. Najlepiej będzie jeśli zapytasz o to swojego kierownika budowy. My niestety przeoczyliśmy tę kwestię, a kiedy dach był gotowy było już za późno na zmiany. Nie stanowi to jednak dla nas wielkiego problemu, bo zabudowaliśmy słupy płytami kartonowo-gipsowymi i moim zdaniem całkiem nieźle to wygląda. :D
Wojtek100
Majsterkowicz
Posty: 36
Rejestracja: 13 sie 2014, 10:05
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Wojtek100 »

Hej Radek

Tak, tak rozmawiałem z moim KB ale nie podoba mu sie pomysł zrezygnowania z tych słupów. Dlatego pytałem właśnie z ciekawości czy Wy rozwazaliscie kwestie ich usunięcia. No bo patrząc tak na zdrowy rozsądek to więźba jest podparta w tylu miejscach na sciankach działowych i skrajnych nośnych, że te słupy wydają się zbędne. Chociaż napewno nikt ich tam nie zaprojektował ot tak sobie, tylko ich użycie jest wynikiem jakichś obliczeń.
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Dokładnie tak Wojtku. Rozmieszczenie słupów nie jest przypadkowe, wynika między innymi z konstrukcji dachu oraz obciążeń jakie przenosi na bryłę budynku. Z tego co się orientuję, właśnie dlatego więźba nie może opierać się bezpośrednio na ścianach działowych, tylko na nośnych, które pokrywają się ze ścianami nośnymi parteru. Skoro Twój kierownik budowy nie jest w stanie rozwiązać tego problemu, skontaktuj się z adminem, może on będzie w stanie Ci pomóc. Jak sam dobrze pamiętasz w naszym Asiku słupy też dawały nam się we znaki, ale z zupełnie innych powodów... :)
vanmaniek1
Domator
Posty: 33
Rejestracja: 22 lut 2015, 13:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: vanmaniek1 »

Hej wszystkim

Super że ci się podoba Radku, ale jeśli jest się inwestorem i wykonawcą w jednej osobie, jest naprawdę szybciej i łatwiej 8-) .
Jeśli chodzi o twoje pytania to "NIE , NIE , I TAK " :) . Pierwsze "NIE" ponieważ nie robiliśmy w trzech zmianach, tyko tak jak na początku wspomniałem mam troszkę łatwiej :D . Drugie pytanie co do dachu nad garażem "NIE" tam także jest dachówka, ale nie ukrywam że trzeba było deskować całą powierzchnię dachu, po czym pokryć ją papą przed dachówką. Tak więc doszliśmy do pytania nr 3 " TAK " to dodatkowe okno jest nad klatką schodową, aby uzyskać więcej światła na górze. Jak wszystko pójdzie według planu to posadzki już będą w następną sobotę . No i to by było na tyle, jeśli chodzi o pośpiech. Ponieważ teraz trzeba będzie poczekać przynajmniej miesiąc aż ściany i posadzki oddadzą wilgoć. Ale za to będę miał mnóstwo czasu na oglądanie waszych zdjęć, bo będziecie dodawać oczywiście?, w szczególności twoje Radku , może uda mi się coś powielić :D Pozdrawiam wszystkich
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cześć. :)
Oczywiście, dodamy kolejne zdjęcia pod warunkiem, że postęp prac będzie wystarczający. ;) Teraz mieliśmy dwutygodniowy przestój, ale od czwartku roboty znów nabrały tempa. :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
vanmaniek1
Domator
Posty: 33
Rejestracja: 22 lut 2015, 13:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: vanmaniek1 »

Witam wszystkich ponownie!

To kiedy Radku ostatecznie planujesz zamieszkanie? Masz już jakieś pomysły na wykończenie. Ja dla wszystkich zainteresowanych przesyłam wstępny projekt wykończenia łazienki na górze. Zastanawiam się wciąż czy nie zamienić wanny stojącej i prysznica na wannę zabudowaną, bo koszty takiego rozwiązania są zdecydowanie tańsze. Cóż, przy końcu budowy trzeba trochę oszczędzać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A obecnie jesteśmy na etapie podłogówki:


Obrazek

Obrazek

Obrazek
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cześć. :)
Planujemy wprowadzić się pod koniec listopada, lub na początku grudnia, ale to tylko orientacyjny termin. Na dzień dzisiejszy nie mamy jeszcze gazu, więc nie możemy wygrzewać posadzek, a tym samym nie ma mowy o zrobieniu podłóg. :evil: Tak więc określanie terminu przeprowadzki, to jak wróżenie z fusów. :? Wczoraj instalatorzy z gazowni podłączyli nas do sieci, ale nie możemy korzystać z gazu, bo w dalszym ciągu czekamy na montaż licznika. Miejmy nadzieję, że do końca października pracownicy PGNiG się wyrobią i w końcu uda nam się ruszyć z miejsca. Aktualnie trwają prace w górnej łazience, niestety to dopiero początki, więc nie ma się czym chwalić. Kiedy będzie już widać jakieś konkretne efekty wrzucę parę fotek. Na razie musi Ci wystarczyć projekt. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości