Projekt domu - Dom na stoku NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
drza
Żółtodziób
Posty: 18
Rejestracja: 17 lut 2016, 14:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dom na stoku NF40

Post autor: drza »

Jestem na etapie stawiania piwnicy. Doradźcie mi proszę jaki komin systemowy wybrać. Jaka będzie długość komina od piwnicy aż po dach? Zastanawiam się czy brać komin Schiedel czy inny tańszy np. z allegro. Komin z jednym czy dwoma kanałami wentylacyjnymi?
drza
Żółtodziób
Posty: 18
Rejestracja: 17 lut 2016, 14:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dom na stoku NF40

Post autor: drza »

Może komuś się przyda. Kupiłem komin Zepal 11,66mb uniwersalny z jedną wentylacją - cena 2350 zł.
wojek8
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 23 lut 2016, 19:47
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dom na stoku NF40

Post autor: wojek8 »

wrzucam kilka zdjęć już z oknami:
P9164241.JPG
p
Załączniki
widok od strony salonu
widok od strony salonu
podbicie złoty dąb murłaty z kolorze dachu
podbicie złoty dąb murłaty z kolorze dachu
widok na salon i jadalnie
widok na salon i jadalnie
P9164236.JPG
kemotwsm
Domator
Posty: 14
Rejestracja: 27 lut 2015, 23:18
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dom na stoku NF40

Post autor: kemotwsm »

Witam. Nie pasują mi kominy ? jakaś zmiana w projekcie ?
wojek8
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 23 lut 2016, 19:47
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dom na stoku NF40

Post autor: wojek8 »

zmiana jest tylko taka że nie ma wentylacji mechanicznej tylko grawitacyjna i te 2 kominy ktore widac na zdjeciu sa wentylacyjne jeden ma 3 kanały a drugi ma 4 kanały. komin od c.o. i kominka jest taki jak w projekcie ale tego komina nie widac na zdjeciu bo facjatka go zasłania i w tych kominach spalinowych też mam jeszcze 3 kanaly wentylacyjne
drza
Żółtodziób
Posty: 18
Rejestracja: 17 lut 2016, 14:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dom na stoku NF40

Post autor: drza »

Wojtek super domek wygląda. Teraz jak jest już dach to prezentuje się rewelacyjnie.
Ja właśnie będę zalewał strop nad piwnicą. Wszystko mi się przedłużyło i muszę cisnąć żeby zdążyć przed zimą :D
W końcu mogę wrzucić jakieś zdjęcia na forum. U mnie zmiana najważniejsza jest taka, że taras jest nad garażem i dodatkowo balkon dołączony do tarasu. Na taki pomysł wpadłem i myślę, że wyszło super ;)


Obrazek

Obrazek

Obrazek
drza
Żółtodziób
Posty: 18
Rejestracja: 17 lut 2016, 14:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dom na stoku NF40

Post autor: drza »

wojek8 pisze:zmiana jest tylko taka że nie ma wentylacji mechanicznej tylko grawitacyjna i te 2 kominy ktore widac na zdjeciu sa wentylacyjne jeden ma 3 kanały a drugi ma 4 kanały. komin od c.o. i kominka jest taki jak w projekcie ale tego komina nie widac na zdjeciu bo facjatka go zasłania i w tych kominach spalinowych też mam jeszcze 3 kanaly wentylacyjne
Wojtek możesz wrzucić zdjęcia gdzie dokładnie wstawiłeś te kominy wentylacyjne, patrząc z wnętrza domu? Z tego co widzę to jeden idzie z kuchni po ścianie zewnętrznej, a drugi idzie z łazienki na dole. Też robię wentylację grawitacją i zastanawiam się jak to rozwiązać.

@wojtek8
wojek8
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 23 lut 2016, 19:47
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dom na stoku NF40

Post autor: wojek8 »

ten drugi komin o który pytałeś jest dokładnie pomiędzy tymi filarami dwoma które ida przez sam środek domu. w ścianie dokładnie pomiędzy salonem a ubikacją a na poddasz to tez wychodzi w śiance działowej pomiedzy pokojem a korytarzem. Jak będe na budowie to zrobie zdjecie i podesle. tam zrobiłem 4 kanały
drza
Żółtodziób
Posty: 18
Rejestracja: 17 lut 2016, 14:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dom na stoku NF40

Post autor: drza »

wojek8 pisze:ten drugi komin o który pytałeś jest dokładnie pomiędzy tymi filarami dwoma które ida przez sam środek domu. w ścianie dokładnie pomiędzy salonem a ubikacją a na poddasz to tez wychodzi w śiance działowej pomiedzy pokojem a korytarzem. Jak będe na budowie to zrobie zdjecie i podesle. tam zrobiłem 4 kanały
Dzięki teraz już będę wiedział jak to wygląda. Zrobię wentylację tak samo jak u ciebie, chyba że wykonawca wymyśli inaczej.
Tak na marginesie wybrałem materiał na ściany zewnętrzne i będzie to Ytong. Droższy od ceramiki, ale dostałem zniżkę i mam dodatkowo kupon 1 paleta za 1 zł. Dodatkowo oszczędzę na ociepleniu.
drza
Żółtodziób
Posty: 18
Rejestracja: 17 lut 2016, 14:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dom na stoku NF40

Post autor: drza »

Jak w końcu rozwiązaliście sprawę pionu kanalizacyjnego przechodzącego przez środek salonu? Własnie robię kanalizację i nie wiem jak to ugryźć. Ktoś wcześniej wymyślił, żeby puścić rurę na zewnątrz ściany nośnej i ukryć w warstwie ocieplenia. Jest to jakiś pomysł. A może jakieś inne rozwiązania?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości