Projekt domu - Dom na stoku NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
kemotwsm
Domator
Posty: 14
Rejestracja: 27 lut 2015, 23:18
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dom na stoku NF40

Post autor: kemotwsm »

Witam serdecznie mam zamiar wybudować ten piękny dom. Proszę o opinię co do projektu osoby, które już wybudowały lub są w trakcie realizacji. Interesują mnie zarówno koszty jaki i ewentualne zmiany w projekcie. :D
kemotwsm
Domator
Posty: 14
Rejestracja: 27 lut 2015, 23:18
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dom na stoku NF40

Post autor: kemotwsm »

Witam serdecznie mogę się pochwalić ze prace zostały już rozpoczęte 20 maja 2015r. Nadal szukam osób które budują ten dom. Chciałbym uzyskać informację na temat stropu. Pozdrawiam wszystkich
kemotwsm
Domator
Posty: 14
Rejestracja: 27 lut 2015, 23:18
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dom na stoku NF40

Post autor: kemotwsm »

Witam serdecznie
Strop na piwnicą zrobiony, ściany parteru skończone (silka E24) trwają prace nad stropem nad parterem. Pozdrawiam :D
drza
Żółtodziób
Posty: 18
Rejestracja: 17 lut 2016, 14:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dom na stoku NF40

Post autor: drza »

WItam,
Projekt Dom na stoku już zakupiony :) Obecnie jestem na etapie adaptacji projektu. Dom będę budował metodą tradycyjną i nie nf40 tylko standardowe ocieplenia i współczynniki.
Proszę o kilka porad użytkownika kemotwsm. Na co zwrócić uwagę na etapie projektowania. Widzę, że już piwnica skończona więc prace postępują ;)
drza
Żółtodziób
Posty: 18
Rejestracja: 17 lut 2016, 14:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dom na stoku NF40

Post autor: drza »

Moje zmiany:
- likwidacja lukarny, zostawiam tylko tą od frontu domu,
- dodałem dłuższy strop nad tarasem bo u mnie będzie na wysokości nad garażem
- zmieniłem kilka okien na mniejsze, te na poddaszu, zamiast balkonowych sa zwykle okna 150/120
- likwidacja jednego komina bo bedzie pompa ciepła powietrze woda
wojek8
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 23 lut 2016, 19:47
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dom na stoku NF40

Post autor: wojek8 »

witam

właśnie budujemy z żona ten dom i jesteśmy na etapie dachu więc jeśli ktoś ma pytania to prosze pytać. Wbrew temu że jest to projekt gotowy ma kilka mankamentów które trzeba poprawić. Dom budujemy w woj. Świętokrzyskim może ktoś będzie chciał zobaczyć go na żywo też nie ma sprawy.

Zmiany jakich dokonaliśmy:

piwnica:
- Podwyższona kondygnacja o 20 kilka cm.
- Ławy fundamentowe ze zbrojeniem schodkowym przednia ściana na 120cm tył i wewnetrzne na 50cm ((tylnia ściana i połowa bocznych i tak sa obsypane ziemia wiec nie ma potrzeby kopać głęboko bo one i tak nie przemarzną)
- obok bramy garażowej tam gdzie jest okno obok schodów zrobiłem dodatkowe drzwi
- schody wejsciowe sa zawieszone na ścianie a ławy zalewałem tylko na końcu gdzie dotykaja ziemi i efekt jest taki że wisza w powietrzu z ziemia stykaja się tylko na końcu
- budowe zaczynaliśmy w listopadzie więc razem z fundamentami zalałem płyte na całej powierzchni budynku na 10cm grubości (musiałem tylko wcześniej rozprowadzić kanalizacje przed zalaniem)
- pomieszczenie gdzie jest kotłownia powiekzyłem kosztem tego sąsiedniego ponieważ w projekcie jest przewidziany kocioł gazowy a ja chciałem taki na paliwa stałe (wegiel drewno) i nie byłoby miejsca na składowanie opału
- schody wewnętrzne też były lekko zmienione na samym zakrecie ponieważ te z projektu wychodzą bardzo strome

chyba tyle w piwnicy:P

parter

- okno w jadalni nie do samej ziemi tylko normalne bo obok jest wyjście na taras szerokie i wrażenie jest takiem jak wymurują że prawie nie ma ściany tylko same okna
- okno to duże z salonu zmniejszyłem na wyokość bo w projekcie jest tak wymyślone że parapet jest na wysokości połowy łydki więc podniosłem 1 warstwe leiera
- na stropie wstawiłem słupa dodatkowego tam gdzie strop wystaje nad taras
- dodatkowa belka na stropie "oddzielająca" salon od jadalni
- nie mam wętylacji mechanicznej tylko grwitacyjną wię wstawiłem chyba około 10 komonów wentylacyjnych

poddasze

tutaj wsumie nei zmieniłem prawie nic poza tym że nad poddaszem zalałem skosy

i koniec bajki


Jak będzie kogoś interesować to moge napisac ile zużyłem materiału i tak daje jak cos to pytać:p

pzdr Paweł
drza
Żółtodziób
Posty: 18
Rejestracja: 17 lut 2016, 14:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dom na stoku NF40

Post autor: drza »

Super, że jest osoba która już buduje i chce się podzielić doświadczeniami :)

Jeśli to nie jest problem to poproszę i zestawienie ile poszło materiałów bo nie wiem jak to się ma do tego zestawienia, które dostaliśmy z projektem. U mnie będzie trochę inaczej bo likwiduję jedną lukarnę i piwnicę robię jak w projekcie na 220cm. Schodów zewnętrznych nie robię bo u mnie wejście będzie na płaskim. Zastanawiam się jeszcze nad oknami tymi 360/180. Zostawiłem tak jak jest bo architekt mi powiedział żeby zostawić zapas 20-25cm na rolety wbudowane nad oknami.
Kila pytań:)
1. Też zostawiałeś miejsce nad oknami czy rezygnujesz z rolet?
2. Ile Cię kosztował SSO bez dachu (sama robocizna) bo właśnie jestem na etapie negocjacji i wyboru ekipy?
3. Z jakich bloczków budowałeś dom - ceramika czy beton komórkowy? Ile ocieplenia na ściany zewnętrzne(ile na ściany piwnicy)?

Prosimy jeszcze o kilka zdjęć obecnego stanu ;) Szkoda, że nie mieszkam bliżej to bym zobaczył na żywo domek.
Z góry dzięki i pozdrawiam
wojek8
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 23 lut 2016, 19:47
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dom na stoku NF40

Post autor: wojek8 »

to napisze po kolei:

zestawienie materiałów:
-bloczki betonowe około 2100 szt.
-stal drut 12 kupiłem 6 ton poszło około 5,5tony tylko tak jak juz pisałem zalewałem też stop skośny nad poddaszem
-parter i poddasze budowałem z ceramiki konkretnie leier 25P+W na palecie jest 72szt. i kupiłem 21 palet, może być troche za dużo ale to jeszcze nie wiem bo jeszcze szczyty nie są wymurowane.
-ścianki działowe też leiery tylko połówki 11,5cm kuiłem 5 palet
- beton fundamenty (całe lane i płyta na całości 28m3, strop nad piwnicą 19m3, nad parterem 19m3, i skosy 11m3 stropy zalewane na 16cm grubości w tym oczywiście schody wszystkie nadproża i słupy oporowe w piwnicy
- tam gdzie budowane z ceramiki to gotowe nadproża kupowałem
- piasek 25ton i wystarczyło
- drut 6 na jarzemka około 280kg
- 6m3 desek
około 100 stempli
2 kominy koszt duży bo około 5tyś
wstawiłem też sporo kominów wentylacyjnych ale to musiałbym policzyc ile w sztukach
całość kosztów (papiery robota i materiał bez działki) około 100tyś to jest oczywiście bez dachu

robocizna kosztowała 25tys płatne po każdym stropie
piwnica z fundamentami 9tys
parter 8tyś
skosy 8tyś

ekipa 6 ludzi wszystko robili sami czasem nie było mnie po 2 dni wcale na budowie, cały sprzęt mieli swój ja tylko dowoziłem im wode w beczce nawet przywozili agregat prądotwórczy bo na działce nie mam prądu, kondygnacja zajmowała im około 6-7dni (dni zimowych oczywiscie max do 16 robili po potem sie ciemniło) wydaje mi się że dużo nie zawołali. Jedyne czego nie mieli to koparki musiałem sam wynajmować do wykopu no i kierownik budowy tez sam załatwiałem

to okno w salonie zmniejszyłem od podłogi powinno byś na 3 szychtach tej ceramiki a ja dołożyłem jeszcze jedną i jest na 4 czyli na wysokość będzie nie 180 tylko 160 a tak wogóle to wyszło to okno bardzo duże

radze też się zastanowić nad tymi oknami na poddaszu bo one są do ziemi głównie dlatego że jak się da mniejsze to będzie ciemno w pokojach zwłaszcza w tym gdzie okno wychodzi na ścianie szczytowej. okno jest nie na środku pokoju tylko w rogu i jak będzie małe to się ciemno zrobi

ocieplenie to narazie tylko piwnica i zrobiłem na 10cm a na ścianach chce dać 15cm
drza
Żółtodziób
Posty: 18
Rejestracja: 17 lut 2016, 14:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dom na stoku NF40

Post autor: drza »

Dzięki Paweł , bardzo pomocne informacje podałeś.
Super cena za SSO - 25 tys to bardzo tanio. Ja na razie mam dwie wyceny: 45 i 35 tys.
Mam pytanie jeszcze odnośnie schodów w piwnicy. Pisałeś, że te w projekcie są strome. Co zrobiłeś, żeby było lepiej?
Też będę budował z bloczków ceramicznych także dzięki za informację o zużyciu.
Jakie bloczki kupiłeś na piwnicę (2100szt) ? Jakie wymiary i typ? Ściany nośne w piwnicy też z tych bloczków?
Zastanawiam się jeszcze z tymi oknami. Zmniejszę te okno 360/180 na 360/160 i podniosę tak jak pisałeś o jednego pustaka.
Zastanawiam się nad wysokością poddasza bo w projekcie jest 270. Zmniejszałeś na 260?
Jakie dałeś ocieplenie stropów? Te w projekcie jest według mnie zdecydowanie z duże.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości