Projekt domu "Kaprys"

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Romek
Żółtodziób
Posty: 9
Rejestracja: 19 cze 2013, 16:58
Kontakt:

Re: Projekt Kaprys

Post autor: Romek »

warto się zainteresować żywotnością tych urządzeń .
MartaMar
Żółtodziób
Posty: 22
Rejestracja: 24 cze 2013, 15:26
Kontakt:

Re: Projekt Kaprys

Post autor: MartaMar »

No i u nas w końcu dobre wiadomości:) załatwiliśmy już te wszystkie sprawy papierkowe, geodetów, architektów, itd., pozwolenie i rozpoczniemy budowę już na początku września. Nareszcie znaleźliśmy fajną ekipę budowlaną, i mamy nadzieję że już w grudniu będziemy mieli SSO:) Co do zmian w projekcie to musieliśmy zwęzić dom o 15 cm, bo mamy warunki zabudowy tylko na 16m, usunęliśmy okno w spiżarni i robi dużą kuchnię otwartą z potrójny oknem i wyspą; dodaliśmy okno w dachu, gdzie mamy zamiar w przyszłości zrobić jakiś pokoik gościnny czy graciarnię; małą łazienkę zrobimy na pralnio-suszarnię, z miejscem na odkurzacz, mopy, itd.

Co do pomp ciepła to mamy mętlik w głowie, bo jest tyle ofert i wycen, że trzeba to naprawdę dobrze przemyśleć. Jak na razie najlepsza jest z pewnej firmy, która montuje pompy firmy Danfoss, zaproponowali ok. 80 tys. za montaż pompy i kolektorów, cała instalację hydrauliczną i wentylacyjną, oczyszczalnia ścieków, czyli całkiem fajnie. Szkoda tylko, że w naszym województwie nie ma żadnych dopłat:(
JUSTYNA D
Żółtodziób
Posty: 14
Rejestracja: 01 sie 2013, 11:30
Kontakt:

Re: Projekt Kaprys

Post autor: JUSTYNA D »

WITAM!ZACZYNAM WŁAŚNIE KOPAĆ FUNDAMENTY, I MAM TAKIE PYTANIE CZY TO MOŻLIWE ŻEBY BYŁY POTRZEBNE AŻ 60 KUBIKÓW BETONU?
wadus
Domator
Posty: 60
Rejestracja: 19 gru 2012, 13:23
Kontakt:

Re: Projekt Kaprys

Post autor: wadus »

JUSTYNA D pisze:WITAM!ZACZYNAM WŁAŚNIE KOPAĆ FUNDAMENTY, I MAM TAKIE PYTANIE CZY TO MOŻLIWE ŻEBY BYŁY POTRZEBNE AŻ 60 KUBIKÓW BETONU?
U mnie fundamenty robilem wg projektu

15 cm chudziaka okolo 92 metry biezace poszlo mi 8 m3 betonu b15
lawy szerokosci rozne 60-65-70 cm wysokosc 40 cm tak samo 92 mb poszlo rowno 24 m3 betonu b20
lawy byly szalowane z desek poszlo okolo 4 m3 desek roznowymiarowych

teraz bloczkow betonowych 1450 szt (6 warstw na wysokosc 102 cm)

na koniec idzie jeszcze wienec czyli liczac stal fi 12 na lawy + wieniec ponad 1t stali

jeszcze nie zalewalem podlogi ale wydaje mi sie ze pojdzie z minimum 20 m3

Czyli lacznnie okolo 52 m3 betonu
wadus
Domator
Posty: 60
Rejestracja: 19 gru 2012, 13:23
Kontakt:

Re: Projekt Kaprys

Post autor: wadus »

Czesc wszystkim

Dzis skonczylem fundament!

betonu na chudziaka i wieniec poszlo 20 m3
lawy fundamentowe 24 m3
chudziak pod lawy 8 m3
stali 1 tona
wadus
Domator
Posty: 60
Rejestracja: 19 gru 2012, 13:23
Kontakt:

Re: Projekt Kaprys

Post autor: wadus »

Troszke sie ruszyla budowa
budowa sciany-12.jpg
budowa sciany-19.jpg
budowa sciany-33.jpg
budowa sciany-41.jpg
MartaMar
Żółtodziób
Posty: 22
Rejestracja: 24 cze 2013, 15:26
Kontakt:

Re: Projekt Kaprys

Post autor: MartaMar »

Gratuluję Wadus! Prezentuje się super, jesteś chyba jednym z pierwszych, więc czekamy na pierwsze spostrzeżenia:)
Z czego budujesz Kaprysa? A wybrałeś już dachówkę?
wadus
Domator
Posty: 60
Rejestracja: 19 gru 2012, 13:23
Kontakt:

Re: Projekt Kaprys

Post autor: wadus »

Kaprys nie rozczarowuje :)

Naprawdę jest przestronny. w oryginalnej wersji garderoba jest duzo wieksza ale na wprost wejscia. My przenieslismy ja do WC poszerzajac sciane mamy 120 x 200 cm na mala garderobe lub pralnie i dokleilismy ubikacje 120 x 160 cm co dalo nam hol prawie 20 m2

Przedsionek i kotlownia tez przebudowana. Planujemy ekogroszek wiec drzwi do pomieszcznia technicznego sa z garazu, ktory zostal wydluzony o 90 cm. Dzieki temu mamy tam wystarczajaco miejsca na 1 duzy i 1 sredni samochod.

Spizarke zmniejszylismy i dalismy na przeciwna strone kuchni dzieki temu mamy duzo przestrzeni pomiedzy wiatrolapem-holem-salonem

Wejscie do salonu zostalo powiekoszone o do 2m slup przesuniety troche, a komin przerzucony na druga strone dachu

Na fundamenty poszlo 51 tys (ale w tym juz mam przylacze wody, wymiane gruntu - 28 wywrotek piasku)

Tez mi sie tak wydaje, ze jestem pierwsza osoba, ktora wybuduje "Kparysa" :)

Kaprys nr 00001 to brzmi dumnie :)

W tym roku robimy do dachu - bez szalenstw mysle ze dachowka cementowa Brass no ale zobaczymy jak to z kosztami wyjdzie?. strop Teriva mysle ze pojdzie z 16 tys na sam material (nie liczac stepli, nadprozy, stali, wiencow, betonu b20)
Załączniki
kaprys rzut.jpg
06 3D.jpg
JUSTYNA D
Żółtodziób
Posty: 14
Rejestracja: 01 sie 2013, 11:30
Kontakt:

Re: Projekt Kaprys

Post autor: JUSTYNA D »

WITAM!JA TEŻ JUŻ ZAKOŃCZYŁAM FUNDAMENT,I RUSZAM Z MURAMI.MÓJ KAPRYS MA WYDŁUŻONY SALON DO SAMEGO KOŃCA ,NATOMIAST TARAS ZADASZYŁAM Z BOKU.
wadus
Domator
Posty: 60
Rejestracja: 19 gru 2012, 13:23
Kontakt:

Re: Projekt Kaprys

Post autor: wadus »

Witam,

No to salon bedzie naprawde spory... :)

Gdzie sie budujesz?

Mam nadzieje, ze niedlugo zaczna sie pojawiac zdjecia innych kaprysow. Napenwo wiekszosc ludzi na to czeka :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 98 gości