Projekt domu "Kaprys"

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Romek
Żółtodziób
Posty: 9
Rejestracja: 19 cze 2013, 16:58
Kontakt:

Re: Projekt Kaprys

Post autor: Romek »

Zmiany w środku są bardzo praktyczne zastanawiam się tylko nad wydłużaniem garażu .Na planach umiejscowiliśmy dom 6 metrów od granicy działki ta zmiana przysunie go do niej o metr. Planujemy zmianę ścian na ytong (ściana jednowarstwowa)
Wstępnie stan surowy otwarty materiał + robota wyliczono na ok 150 .000 tyś zł.
wadus
Domator
Posty: 60
Rejestracja: 19 gru 2012, 13:23
Kontakt:

Re: Projekt Kaprys

Post autor: wadus »

Ostroznie z tymi kalkulacjami,

I duze ryzyko podniesienia kosztow to grunt. jak przyjdzie zalac chudziaka mi poszlo 8m3 (praca pompy o ramieniu 36m 240 zl/godz)

zanim zaczalem lac lawy juz mi poszlo na szalunki na zbrojenie i chudziaka z 6000 PLN, Same lawy to 24 m3 betonu B20 tez sporo t wychodzi.

Zasyp fundamentow o ile nie ma sie dobrego gruntu po wykopach to tez okolo 200 ton piasku/kruszywa 20T wywtotka = min 350 PLN + koparka i znowu mamy spory koszt.

a dalej ciagle nie rozowo stal na wieniec fundamentow zalanie posadzki min 16 m3 B15 i zonwu kasa

a w miedzyczasie przylaczenie wody 2000 PLN, kanaliza itd.
Tomek_CT
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2013, 09:55
Kontakt:

Re: Projekt Kaprys

Post autor: Tomek_CT »

Witam,

ja dzisiaj złożyłem wniosek o pozwolenie na budowę. Zobaczę, jak uwiną się w urzędzie. Wstępnie powiedzieli, że trzy tygodnie trzeba poczekać. Jeżeli się sprawdzi, to startuję z budową w sierpniu.
MartaMar
Żółtodziób
Posty: 22
Rejestracja: 24 cze 2013, 15:26
Kontakt:

Re: Projekt Kaprys

Post autor: MartaMar »

Witam,
My też dołączamy do grona budujących Kaprysa. Projekt kupiony, w tej chwili szukamy ekipy budowlanej. Ceny mniej więcej w granicy 50 tys. za SSO, ale ciężko znaleźć tą solidną i sprawdzoną.
Pozdrawiamy:)
wadus
Domator
Posty: 60
Rejestracja: 19 gru 2012, 13:23
Kontakt:

Re: Projekt Kaprys

Post autor: wadus »

To cieszy :) coraz wiecej osob decyduje sie na Kaprysa.

Wydaje mi sie, ze na chwile obecna jestem pierwsza osoba ktora zaczela juz go faktycznie budowac.
Aktualnie czekam na pogode bo dzis u nas tak zlalo ze moje fundamenty zamienily sie w basen.

jak wyciagne sciany fundamentowe to postaram sie zamiescic kilka zdjec.

Powierzchnia law fundamentowych robi wrazenie nie ma co do wbrew pozorom duzy dom.

Pozdrawiam wszystkich Kaprysowiczow

Z ostatniej chwili

DOstalem wyceny na strop

1)Plyta zeranska 15 tys netto
2)Filigran 5 cm 14 tys netto

Orientowal sie juz ktos z was ile moze wyniesc strop Teriva a ile monolityczny lany?
MartaMar
Żółtodziób
Posty: 22
Rejestracja: 24 cze 2013, 15:26
Kontakt:

Re: Projekt Kaprys

Post autor: MartaMar »

My chetnie też zaczęlibyśmy już w tym roku, no ale niestety załatwianie formalności chyba nam na to nie pozwoli:(
Rzeczywiście dom jest duży, no i dach ponad 300 m2, wielu budowlańców nam zwracało na to uwagę, ale domy parterowe mają to do siebie. Są też plusy budowania domów parterowych, bo odchodzi koszt schodów, balkonów, okien dachowych,itd.

Czy ktoś z Was planuje założenie pompy ciepła?
Tomek_CT
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2013, 09:55
Kontakt:

Re: Projekt Kaprys

Post autor: Tomek_CT »

Ja będę ogrzewał Kaprysa pompą ciepła firmy IVT.
MartaMar
Żółtodziób
Posty: 22
Rejestracja: 24 cze 2013, 15:26
Kontakt:

Re: Projekt Kaprys

Post autor: MartaMar »

A dlaczego akurat to firma IVT, jest chyba dość nie popularna, my myśleliśmy raczej o Veissman lub Danfoss.
Tomek_CT
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2013, 09:55
Kontakt:

Re: Projekt Kaprys

Post autor: Tomek_CT »

Dlatego IVT, bo firma ta jest czołowym producentem pomp w Skandynawii. Specjalizują się w tego typu urządzeniach. Działają na rynku od 40 lat. Urządzenia te mają dobre opinie w Skandynawii. Pompy są objęte 6 letnią gwarancją, a na sprężarkę gwarancja wynosi 10 lat.
Vissmann czy Danfoss produkują wszystko... Gdybym miał kupić piec gazowy, to rozważyłbym pewnie Vissmanna.
MartaMar
Żółtodziób
Posty: 22
Rejestracja: 24 cze 2013, 15:26
Kontakt:

Re: Projekt Kaprys

Post autor: MartaMar »

no to koniecznie zainteresuje się tą pompą:)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości