Projekt domu "Kaprys"

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Romek
Żółtodziób
Posty: 9
Rejestracja: 19 cze 2013, 16:58
Kontakt:

Re: Projekt Kaprys

Post autor: Romek »

Witam przygotowania do wylania stropu a w między czasie wylany został taras i schody. Czy jakiś Kaprysik powstaje w okolicach Warszawy? Pozdrawiamy :D
Załączniki
DSC_0111[1].jpg
DSC_0112[1].jpg
MartaMar
Żółtodziób
Posty: 22
Rejestracja: 24 cze 2013, 15:26
Kontakt:

Re: Projekt Kaprys

Post autor: MartaMar »

My budujemy na Mazurach.
Romek , Ty chyba budujesz odbicie lustrzane?

Ale budowy idą jak burza:) U nas też postępy!
Załączniki
DSCF0200.JPG
JUSTYNA D
Żółtodziób
Posty: 14
Rejestracja: 01 sie 2013, 11:30
Kontakt:

Re: Projekt Kaprys

Post autor: JUSTYNA D »

Witam! mam pytanie ,czy ktoś przymierza się już do budowy dachu?Jestem właśnie przed tym zadaniem,ale okazuje się ,że nasz kochany dach nie należy do prostych.
wadus
Domator
Posty: 60
Rejestracja: 19 gru 2012, 13:23
Kontakt:

Re: Projekt Kaprys

Post autor: wadus »

No ja za tydzien moze znaczne dach, juz wiezba zamowiona i zalatwiam wlasnie dachowki.

A wczym problem z tym dachem? Moj wykonawca zapytany czy trudny powiedzial dach jak dach, nie jeden w zyciu robil a ten wcale nie az tak skomplikowany.
JUSTYNA D
Żółtodziób
Posty: 14
Rejestracja: 01 sie 2013, 11:30
Kontakt:

Re: Projekt Kaprys

Post autor: JUSTYNA D »

A mam pytanie,czy wszystkie belki zostawiasz ?czy będziesz likwidował? my mieliśmy mieć otwartą przestrzeń tzn 3 ściany nośne miały podtrzymywać dach,ale ilośc drzewa jest wtedy ogromna,więc wracam do projektu oryginalnego,i chciałam usunąć parę belek podporowych,tylko zastanawiam się czy z dachem będzie ok?już trzeci konstruktor podchodzi do tematu.A ile zamówiłeś kubików drzewa na dach? i czy coś zmieniłeś w belkach? My mamy strop w monolicie.(płyta 20cm grubości,ogrom stali ,betonu b25-48,5 kubików= duże koszty)a jeszcze jedno czy podnosisz wysokość poddasza,ja myślę o jeden pustak,ale nie wiem czy to przejdzie?
wadus
Domator
Posty: 60
Rejestracja: 19 gru 2012, 13:23
Kontakt:

Re: Projekt Kaprys

Post autor: wadus »

Ja z racji tego, ze wymyslilem strop teriva musialem kombinowac z podciagami pod slupy tym samym zaangazowalem dekarza i projektanta do przeprojektowania dachu.

Oto wykaz drewna
Wiezba.jpg
Dekarz doklada jedna narozna krokiew (140/200) 10,8 m dzieki czemu robi stol w formie prostokata jako jedna spieta konstrukcje dopiero do tego doda kolejna konstrukcje podtrzymujaca czesc dachu nad garazem (ja mam garaz wydluzony o 90 cm)

Srodkowe slupy nie beda potrzebne dzieki zastosowaniu kleszczy (dzieki czemu tam moge zrobic kiedys klatke schodowa na ktora juz przewidzialem dziure w stropie)

z tego co pamietam platwie beda na wysokosci okolo 190 cm od posadzki co daje okolo 60 m2 pow. bez slupow i ze stropem na wys. min 190 cm z czescia nad garazem daje to juz prawie 80 m2 powierzchni z wysokoscia min 190 cm bez slupow.

mowisz o podnoszeniu poddasza? czy masz na mysli scianke kolankowa?
skoro robiliscie monolit to wg projektu tez wieniec pod murlata jak i scianka jest monolitem , moj wykonawca proponuje mi zrobic to inaczej zrobic wasy co jakis kawalek a pusta przestrzen wypelnic pustakiami, tak polaczy sie dwa wience ten na stropie i ten pod murlata.

Mam sporo pustakow jeszcze i moglbym dac 2 rzedy ale chyba to bedzie za wysoko w projekcie jest 18cm wienca + 44cm scianki pod murlata (razem 62cm).

ja mam teraz 27 cm wienca na stropie + 24 cm pustak + ~24 cm wieniec pod murlate czyli okolo 75 cm wiecej nie mi nie potrzeba
Romek
Żółtodziób
Posty: 9
Rejestracja: 19 cze 2013, 16:58
Kontakt:

Re: Projekt Kaprys

Post autor: Romek »

Nasz Kaprys jest w odbiciu lustrzanym tak mamy usytuowaną działkę .
W tym tygodniu będziemy zalewać strop .
Jeżeli chodzi o dach to zastanawiamy się nad zmianą na blachodachówkę.
Pozdrawiamy :)
Załączniki
DSC_0122[1].jpg
DSC_0126[1].jpg
MartaMar
Żółtodziób
Posty: 22
Rejestracja: 24 cze 2013, 15:26
Kontakt:

Re: Projekt Kaprys

Post autor: MartaMar »

A czemu rozważasz blachodachówkę,chodzi o kwestię finansową,czy może coś innego?
My wybraliśmy dachówkę ceramiczną firmy Koramic, jest chyba jedną z najtańszych,a co do jakości to się okaże w przyszłości.
U nas strop zalany, i w tym tygodniu już wezmą się za więźbę.
Załączniki
DSCF0254.JPG
DSCF0253.JPG
DSCF0251.JPG
DSCF0248.JPG
DSCF0243.JPG
DSCF0242.JPG
DSCF0240.JPG
DSCF0235.JPG
Romek
Żółtodziób
Posty: 9
Rejestracja: 19 cze 2013, 16:58
Kontakt:

Re: Projekt Kaprys

Post autor: Romek »

Marta to bardziej kwestia estetyczna na blachodachówce podobno mniej się zbierają naloty, na decyzją mam jeszcze czas, teraz zamówiłem więźbę (ok 12metrów) czas oczekiwania to 2 tygodnie .Od jutra majster stawia kominy i szaluje wieniec, po więźbie deskowanie i papa.
MartaMar
Żółtodziób
Posty: 22
Rejestracja: 24 cze 2013, 15:26
Kontakt:

Re: Projekt Kaprys

Post autor: MartaMar »

Znajomy też położył blachodachówkę, oczywiście w innym projekcie, i jest bardzo zadowolony, i szczerze mówiąc dużej różnicy nie widać z daleka. Podobno dają na nią aż 30 lat gwarancji!
Nas też czeka deskowania i papa,a póki co więźba jest stawiana.
Załączniki
DSCF0278.JPG
DSCF0274.JPG
DSCF0263.JPG
DSCF0261.JPG
DSCF0260.JPG
DSCF0257.JPG
DSCF0256.JPG
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości