Projekt domu - Goździk II

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
admin
Administrator
Posty: 519
Rejestracja: 08 gru 2009, 15:27
Kontakt:

Projekt domu - Goździk II

Post autor: admin »

izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk II

Post autor: izucha »

Jestem bardzo szczęśliwa, że mam przyjemność wypowiedzenia się, jako pierwsza przy siostrzanym projekcie naszego Goździka - czyli przy Goździku II. Super, że powstał ten projekt. Gdyby był wcześniej zdecydowanie bym go kupiła, bo robimy adaptację góry na własną rękę - a nie jest to wcale takie łatwe, jak się to z pozoru może wydawać. Nasz projektant nie do końca sobie z tym poradził (szczególnie w kwestii kanalizy do łazienki na górze). Nie tak dawno na forum Goździka rzuciłam właśnie kwestię - dlaczego nasz Goździk, nie ma kolejnych wersji tak jak Babie Lato. Dziś się udało i nastał dla nas historyczny moment - NASZ PIĘKNY GOŹDZIK został doceniony i jest jego kolejna wersja! :D
Dziękujemy!
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk II

Post autor: cdbeavis »

Izucha = "Goździkowa Mama" :) Gratulacje dla Studia i dla między innymi Ciebie Izucha! za Goździka II - rzeczywiście ujmuje on kilka zmian względem bazowego projektu, które były naniesione na budowanych Goździkach. Ja nadal będę kibicował powstaniu Goździka może w wersji III? z bali drewnianych.. Cieszy taki rozwój bo czuje się człowiek jakby uczestniczył w jego powstawaniu :)
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk II

Post autor: izucha »

cdbeavis - dziękuję za honorowy tytuł goździkowej mamy :D (ubawiłam się, że hej :lol: ). Biorąc tym samym pod uwagę fakt, że tytuł "matki" zobowiązuje do działań, pozwolę sobie zwrócić się z APELEM do pracowni DK (w imieniu całej naszej Goździkowej Rodzinki) - PROSIMY O KOLEJNE WERSJE GOŹDZIKA, które będą bardziej spełniały funkcjonalne i wizualne oczekiwania przyszłych szczęśliwych posiadaczy projektów a przy okazji będą dla nas obecnych posiadaczy projektu, jakimś natchnieniem czy koncepcją do wprowadzenia zmian w trakcie budowy naszych zakupionych już "Goździków". No i ostatnia prośba w tym naszym APELU: PROSIMY O ZAPROJEKTOWANIE WERSJI GOŹDZIKA Z BALI. Jesteśmy pewni, że to dopiero byłaby prawdziwa projektowa perła Domowych Klimatów (posiadaczem takiego cuda będzie już niedługo cdbeavis, który jest w trakcie robienia adaptacji projektu Goździk w wersji z bali drewnianych); tak więc czekamy już z utęsknieniem na kolejne wersje projektu Goździk.

Ps. A tak na marginesie, to wydaje mi się, że te cztery okna dachowe od strony frontowej, trochę psują urok Goździka II. No i jeszcze kwestia wielkości powierzchni użytkowej poddasza, która jest bardzo duża (co dla niektórych zdecydowanie za duża) a którą można zmniejszyć, przez np. postawienie ścianki i tym samym zwiększenie strychu. Wtedy można by było zmniejszyć liczbę pokoi na górze a przy tym zrobić inną opcję z oknami od frontu, żeby nie zatracić magii dworkowej tego rzeczywiście bardzo pięknego domu, jakim niewątpliwie jest Goździk.
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk II

Post autor: cdbeavis »

też uważam, że te okna dachowe nie koniecznie są "fajne" szczególnie od frontu... No ale dzięki temu jest więcej światła na poddaszu.. Nie jest to łatwe. Jak Izucha wiesz bawole oka ciężko przy tym dachu wcisnąć nie mówiąc już o tym, że dają one o wiele mniej światła niż te zwykłe dachowe.. Może lukarny by tu pomogły ale.. to już robota dla wspaniałych architektów :) My co najwyżej możemy swoje westchnienia wylewać na łamach tego forum :P
Renata0306
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 24 sty 2015, 23:50
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk II

Post autor: Renata0306 »

Bardzo podoba mi się projekt domu Goździk II ale na wielu forach ludzie wypowiadają się, że w budowie jest bardzo drogi :( w porównaniu z innymi projektami. Dlatego, mam ogromną prośbę do tych wszystkich, którzy są w trakcie budowy lub jego szczęśliwymi już mieszkańcami, aby określiły, + - oczywiście, jaki był ich przybliżony koszt domu z dachem, tynkami wewnętrznymi, kanalizacją i elektryką. Z góry dziękuję.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości