Projekt domu - Lazur

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
admin
Administrator
Posty: 519
Rejestracja: 08 gru 2009, 15:27
Kontakt:

Projekt domu - Lazur

Post autor: admin »

Bob
Majsterkowicz
Posty: 27
Rejestracja: 02 sie 2010, 19:21
Kontakt:

Re: Projekt domu - Lazur

Post autor: Bob »

Fajny :)
ka_sia01
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 20 maja 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Projekt domu - Lazur

Post autor: ka_sia01 »

Właśnie budujemy ten domek w wersji lustrzanej ;] zaczęliśmy w tym roku i narazie wygląda to tak
Załączniki
2013-05-10 15.54.43.jpg
jano
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 28 lip 2013, 21:57
Kontakt:

Re: Projekt domu - Lazur

Post autor: jano »

ka_sia01 pisze:Właśnie budujemy ten domek w wersji lustrzanej ;] zaczęliśmy w tym roku i narazie wygląda to tak
Witam serdecznie. Też buduje Lazur i mam pytanie czy zmienialiście rozmiar okien w salonie. Mój salon rozmiarowo jest zgodny z projektem ale myślałem o zmniejszeniu okien ze 180x150 na 150x150 oraz drzwi tarasowych z 270x235 na 225x235 i nie wiem czy nie będzie za ciemno. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

pozdrawiam

Janek
ka_sia01
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 20 maja 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Projekt domu - Lazur

Post autor: ka_sia01 »

Bardzo się cieszę że ktoś napisał bo od dawna szukam kontaktu z kims kto też buduje ten projekt. Myśmy nie zmieniali rozmiaru okien ale wręcz zastanawialiśmy się nad wstawieniem dwóch na bocznej ścianie z salonie, no ale ostatecznie zostało tak jak jest w projekcie i jesteśmy zadowoleni bo światła z salonie jest faktycznie dużo, chyba trochę bym się bała zmieniać te wymiary zwłąszcza te tarasowe (bo to dość duża zmiana). Myśle że jeżeli chodzi o koszta to nie będzie to chyba jakaś dramatyczna różnica, chyba że jest jakaś super promocja na okna o takim wymiarze akurat. Czy robiliście może jeszcze jakieś zmiany?? U nas tego zbyt dużo nie było ale zrobiliśmy przejście z kotłowni do garażu i drzwi do kotłowni zrobiliśmy na tej ścianie bocznej a nie tak jak było w projekcie z tyłu domu, zmniejszyliśmy ilość okien dachowych no i w sumie tyle. Czekam na zdjęcia, dodaje swoje ze stanu obecnego i pozdrawiam ;]
Załączniki
2013-06-14 17.54.25.jpg
jano
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 28 lip 2013, 21:57
Kontakt:

Re: Projekt domu - Lazur

Post autor: jano »

Dziękuję za wiadomość. W takim razie w salonie zostaną okna 180x150 a jedynie minimalnie zmniejszymy okno tarasowe bo wychodzi na północny-wschód. Nasze zmiany są niewielkie. Po pierwsze zrobiliśmy tak jak wy przejście z garażu do kotłowni. Zrobiliśmy wejście z garażu do domu przez wiatrołap a w miejsce dawnego wejścia daliśmy toaletę. Minimalnie o jeden pustak poszerzyliśmy garaż. Teraz dopiero jesteśmy na etapie wznoszenia ścian parteru - pierwsze warstwy :) . Ważna zmiana dotyczy konstrukcji stropu nad poddaszem - będzie żelbetonowy. Zastanawiam się nad zmniejszeniem wielkości okien dachowych z 78x160 na 78x140. Będziemy montować też wentylację mechaniczną. Widzę, że jesteście już na etapie stanu surowego zamkniętego a domek już wygląda pięknie. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i rady.

pozdrawiam

Janek
ka_sia01
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 20 maja 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Projekt domu - Lazur

Post autor: ka_sia01 »

To jest najfajnieszy etap budowy bo widać jak ten dom z dnia na dzień wznosi się do góry;] Jeżeli chodzi o okno dachowe to też przez chwile się zastanawiałam bo pan z hurtowni to zaproponował, mówił że te mniejsze jest dostępne od ręki a na te większe trzeba będzie tydzień poczekać. Ale ja osobiście lubie duże okna więc postanowiliśmy poczekać. Ale jeżeli o światło chodzi myśle że te 20 cm nie zrobi wielkiej różnicy bo okno dachowe samo w sobie daje dużo światła.
jano
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 28 lip 2013, 21:57
Kontakt:

Re: Projekt domu - Lazur

Post autor: jano »

Mam pytanie jaką macie wysokość ścianki kolankowej i czy zmienialiście kont dachu. Wykonawca namawia mnie by ściankę podnieść do 120 cm a kont dachu zmienić z 42 na 40 stopni.
ka_sia01
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 20 maja 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Projekt domu - Lazur

Post autor: ka_sia01 »

U nas ściana kolankowa jest wysokości trzech bloczkow + wieniec, nie wiem dokladnie ile ma bloczek z gazobetonu wysokości (budując jeszcze raz ten dom to chyba byśmy zrobili na 4 bloczki). A kąta dachu nie zmienialiśmy. zreszta zmiana kąta dachu o dwa stopnie będzie praktycznie niezauważalna.
jimmy325
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 26 lis 2013, 08:31
Kontakt:

Re: Projekt domu - Lazur

Post autor: jimmy325 »

Ale jeżeli o światło chodzi myśle że te 20 cm nie zrobi wielkiej różnicy bo okno dachowe samo w sobie daje dużo światła.
You can easily check out our high quality pass4sure which prepares you well for the real IBM. You can also get success in real Stanford University exam with the quality wikipedia and selftestengine.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości