Projekt domu - Bławatek II

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
admin
Administrator
Posty: 519
Rejestracja: 08 gru 2009, 15:27
Kontakt:

Projekt domu - Bławatek II

Post autor: admin »

robert3286
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2011, 20:57
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek II

Post autor: robert3286 »

Czy ktoś buduje lub myśli o Bławatku II. Jak dla nas prosty a jednak dobrze zorganizowany. Jedynie myślimy o zamianie jednej z łazienek na garderobę. Co Wy na to?? Pozdrawiamy
Marcin75
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: 08 lis 2011, 22:52
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek II

Post autor: Marcin75 »

Witam. Ja już kupiłem ten projekt i mam pozwolenie na budowę. Ruszamy w lipcu. Z tą garderobą też tak myslałem ale postanowiliśmy z małżonką zrobić tam pralnię. Szukamy również osób które kupiły ten projekt lub zaczęły budowę.
krzysiek
Żółtodziób
Posty: 16
Rejestracja: 30 sty 2012, 22:22
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek II

Post autor: krzysiek »

My też już kupiliśmy projekt, zaczynamy budować w kwietniu lub w maju w zależności od pogody. W momencie zakupu projekt wydawał nam się prosty i co za tym idzie tani w budowie ale po otrzymaniu porojektu i konsultaji z wykonawca (kuzynem) doszedłem do wniosku (już bez żony :roll: ) że nie będzie tak prosto czytaj tanio :shock: Żona pociesza :D . No cóż zobaczymy. Najważniejsze że dom mi się podoba, jest zgraby, funkcionalny, eleganckii i nie jest to kolejny projekt domu w stylu pseudo-pałacyku (kolumny plus 12spadowy dach) już tak pospolitego i oklepanego w naszym kraju. bławatkowcy łączmy się i do pracy pozdrawiam wraz z żoną
Marcin75
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: 08 lis 2011, 22:52
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek II

Post autor: Marcin75 »

Pytanie do Krzyśka.Czy robicie jakieś zmiany czy budujecie według projektu.Ja jestem z województwa mazowieckiego.
krzysiek
Żółtodziób
Posty: 16
Rejestracja: 30 sty 2012, 22:22
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek II

Post autor: krzysiek »

Cześć Marcinie75. My będziemy się budować w województwie lubelskim. Jeśli chodzi o zmiany to mój pogląd jest taki że ciężko jest wymyśleć coś lepiej od projektanta który podczas projektowania stara się znalezć najbardziej funkcionalne rozwiązanie. lecz w tym wypadku ktoś zupełnie zawalił sprawę z wykożystaniem przestrzeni nad garażem, my mamy zamiar zmienic wejście do tego miejsca. mamy plan wchodzić tam przez drzwi z klatki schodowej na wysokości spocznika dzięki temu powstanie pomieszczenie z normalnym wygodnym wejściem. Nie robimy też garażu jego kosztem powiększymy kotlownie(planujemy piec na paliwa stale więc potrzeba nam troche więcej miejsca. no i mały warsztacik bo co to za dom bez małego warsztatu :) . Zrezygnowaliśmy też z balkonu (program cięcia kosztów w porozumieniu z pogłądem "że po co na wsi balkon jak będzie taras" narazię to tyle. POZDRAWIAM
Marcin75
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: 08 lis 2011, 22:52
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek II

Post autor: Marcin75 »

Cześć Krzysiek. Mam pytanie co do tego wejścia nad garaż. Czy przy zmianie schodów nie zmienia się ich wymiar i czy zmieniasz wysokość stropu nad garażem. Jak dowiadywałem się w pracowni do poradzili mi żeby wejście nad garaż zrobić z jednego z pokoi co uważam za niekorzystne. Pozdrawiam Marcin
krzysiek
Żółtodziób
Posty: 16
Rejestracja: 30 sty 2012, 22:22
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek II

Post autor: krzysiek »

Witam Marcinie, zgadzam się z tobą w sprawie tego wejścia z pokoju, też myślałem o tym przez chwilę ale takie rozwiązanie trąci mi architekturą z PRLu "jak u mojego dziadka biieganie w koło domu z pokoju do pokoju przez pokój" Mój plan jest taki że na spoczniku schodów mam drzwi, otwierane na korytarz (spocznik)za nimi mam kilka stopni w górę. To rozwiązanie też nie jest dla mnie idealne ale jak narazie nic lepszego nie wymyśliłem. Dodam, że przestrzeń kotłownio-garażowa będzie troche wkopana.Obniżenie stropu jest ciekawe ale za dużo zmian od okna do do stromu jest 35 cm trzeba by zmienić wysokość okien a tego nie chcę. Pozdrawiam
Marcin75
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: 08 lis 2011, 22:52
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek II

Post autor: Marcin75 »

Witam dzięki za odpowiedź ja w nastepnym tygodniu będę u swojego kierownika budowy który obecnie zapoznaje się z projektem pod kątem co można zmienić i jak żeby nie ładować się w koszty. Jak już coś będę wiedział to napiszę.Pozdrawiam Marcin
Marcin75
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: 08 lis 2011, 22:52
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek II

Post autor: Marcin75 »

Witam Bławatkowiczów. Jakaś cisza na forum. Mam pytanie z jakiego materiału będzie murować domy ceramika czy beton komórkowy.Pozdrawiam Marcin.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości