Projekt domu - Bławatek II

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Masia
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2012, 19:33
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek II

Post autor: Masia »

Do krzysiek. Zobacz sobie na Bławatka III tam masz rozwiązanie dotyczące wejścia na strych przez klatkę schodową.
aga1
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 09 mar 2012, 22:09
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek II

Post autor: aga1 »

Cześć. My z mężem także będziemy budować ten dom. Czekamy już tylko na pozwolenie i jak tylko pogoda pozwoli zabieramy się do pracy. Faktycznie przestrzeń nad garażem nie jest zbyt ciekawie zagospodarowana. My myślimy nad wejściem z klatki schodowej. niestety wiąże się to ze zmianą przy schodach, ale trzeba to w jakiś sposób rozwiązać. Jeśli chodzi o materiał- budujemy z ceramiki.Mam także pytanie do Krzyśka. Możesz bliżej zlokalizować woj. lubelskie? My także w lubelskim.
Pozdrawiam
Marcin75
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: 08 lis 2011, 22:52
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek II

Post autor: Marcin75 »

Witam. Mam pytanko do Krzyśka zaczałeś juz może budowę?
krzysiek
Żółtodziób
Posty: 16
Rejestracja: 30 sty 2012, 22:22
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek II

Post autor: krzysiek »

cześć właśnie jestem w trakcie przygotowań, już po wizycie geodety. zaplanowałem sposób wykonania fundamentów : wykop pod całym budynkiem na głębokość 80cm pózniej wykopię ławy na 40cm. miałem zamiar wylać ławy do wysokości gruntu i oszczędzić sobie murowania ścian fundamentowych z bloczków oraz wybierania ziemi z pod całości, a następnie zasypania :) niestety cena betonu mnie powstrzymala. na ławy wyjdzie mi około 5.000zł jak bym chciał wylać do zera wyszło by ponad 3 razy tyle, a jak u pozostałych budowlańców?
Marcin75
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: 08 lis 2011, 22:52
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek II

Post autor: Marcin75 »

Witam. Ja dopiero doprowadzam prąd do działki. Myslę, że pod doprowadzeniu energi wytyczę bławatka II i wkręcę wodę no i potem sie zacznie :D. Pozdrawiam
gojda
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2012, 19:31
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek II

Post autor: gojda »

Witam! My też szukamy dobrego projektu i Bławatek II nam się spodobał. Niestety, to rozwiązanie z wejściem na strych z garażu to jakaś pomyłka :) Jak macie zamiar rozwiązać ten problem? Do Marcina: gdzie w mazowieckim się będziecie budować? (My też z mazowieckiego) Wiem, że pod Radomiem ktoś buduje podstawową wersją Bławatka. Pozdrawiam
krzysiek
Żółtodziób
Posty: 16
Rejestracja: 30 sty 2012, 22:22
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek II

Post autor: krzysiek »

witam moje fundamenty zaczeły rosnąć ObrazekObrazek
data w aparacie nie jest ustawiona poprawnie , przepraszam to naprawdę z tego roku
krzysiek
Żółtodziób
Posty: 16
Rejestracja: 30 sty 2012, 22:22
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek II

Post autor: krzysiek »

Obrazek
Marcin75
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: 08 lis 2011, 22:52
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek II

Post autor: Marcin75 »

Witam. Dawno mnie nie było a tu widzę, że mury pną się do góry. Krzysiek mam pytanie czym ocieplałeś fundament czy według projektu czy styropianem i folią. Pozdrawiam i czekamy na więcej zdjęć. Odpowiedź dla gojdy ja buduję się w okolicach Legionowa.
krzysiek
Żółtodziób
Posty: 16
Rejestracja: 30 sty 2012, 22:22
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek II

Post autor: krzysiek »

izolacja fundamentu to: zacier z zaprawy lepiki 8cm styropianu i znowu lepiki,
na koniec folia bąbelkowa
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości