Projekt domu - Maciejka

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
woodek
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 08 lis 2011, 11:37
Kontakt:

Re: Projekt domu - Maciejka

Post autor: woodek »

Witam

Nam również podoba się bardzo projekt "Maciejka" i jesteśmy na etapie analizy tego projektu.
Układem nam pasuje praktycznie idealnie (choć ideałów nie ma).
Czy ktoś z budujących zmieniał kąt dachu? jeśli tak to jak to wyglądało kosztowo? nam pasowało by zmniejszyć go do 30 stopni (bo jakiś taki za masywny nam się wydaje).
Prosiłbym osoby budujące "Maciejkę" o podanie kosztów stanu surowego otwartego i zamkniętego. Wiem że koszty będą różne dla różnych regionów kraju, ale będzie to jakiś wyznacznik.

Pozdrawiam
nadia
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 09 lis 2011, 10:20
Kontakt:

Re: Projekt domu - Maciejka

Post autor: nadia »

Witajcie, chciałabym wybudować Maciejkę II, bez wykańczania poddasza. Jedynie okna dachowe, schody..no i odpowiedni strop.
Może ktoś już skończył budowę?:) Jak to wyszło Was cenowo?:) Zastanawiam się czy za np. 400tysiącach jest szansa doprowadzić dom do stanu develep. ? Bardzo podoba mi się projekt. Ostatecznie nawet mogłabym zrezygnować z drugiej wersji, na rzecz pierwszej. Z tym, że wolałabym pozostawić sobie możliwość adaptacji:)
Czyli, jak cenowo?:) Jaki rejon kraju? Ja 40 km od Warszawy. Koszty robocizny średnie, chcę budować syst. gospodarczym, szukać korzystnych finansowo ekip..
Domek świetny, nie udziwniony, nie za mały, nie za duży... przestronny, bardzo wygodny:) Świetny projektant!:) Nic bym nie zmieniała..
globrol
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 19 wrz 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Projekt domu - Maciejka

Post autor: globrol »

Witam
Zostałem poproszony o zamieszczenie rysunków ze zmianami rozmieszczenia:
- łazienek (z oknem),
- pomieszczenia gospodarczego.
Obrazek

Obrazek
Kanapka
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2011, 22:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - Maciejka

Post autor: Kanapka »

Witam
My także jesteśmy zainteresowani budową Maciejki.
Wiem, że koszty budowy mogą być różne, ale czy ktoś kto już buduje/wybudował Maciejkę mógłby napisać, czy znacznie odbiegają od tego, co przedstawił projektant?
Porównując koszty budowy z innymi domami parterowymi o podobnej powierzchni zauważyłam, że Maciejka jest dużo droższa. Zastanawiam się więc, czy dlatego, że inni projektanci zaniżyli kosztorys, czy po prostu Maciejka zawiera w sobie takie elementy, które znacznie podwyższają koszt budowy?

Pozdrawiam serdecznie i trzymamy kciuki za wszystkich budujących
szymonek137
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 21 mar 2011, 13:42
Kontakt:

Re: Projekt domu - Maciejka

Post autor: szymonek137 »

Witam,
nasza Maciejka została w roku 2011zakończona w stanie surowym (zdjęcia z opisem zamieścił na forum mój mąż). Myślę, że koszty budowy Maciejki są duże przede wszystkim z powodu bardzo rozległego dachu (powierzchnia wg projektu to 380m2 -
(kupiliśmy 420m2 dachówki), a do tego ogromny garaż (u nas to 53m2), gdzie w większości projektów dwustanowiskowy garaż to jedynie 35-37m2. Nie bez znaczenia są podcienie, którą powiększają dach, ale również ławy fundamentowe i strop - to kolejne koszty z którymi trzeba się liczyć. Szacujemy, że budowa domu o tej samej powierzchni mieszkalnej, ale w wersji z użytkowym poddaszem i mniejszym garażem to około 50 tys. mniej. Inna sprawa, że chcieliśmy mieć dom parterowy (wygodny i rodzinny)i tak naprawdę nie żałujemy tych wydanych pieniędzy :) :)
Pozdrawiam
AW
Kanapka
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2011, 22:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - Maciejka

Post autor: Kanapka »

Dziekuje serdecznie za odpowiedz.
A czy dotychczasowe Wasze koszty mieszcza się w kosztorysie przedstawionym przez projektanta?
Generalnie chodzi mi o to, czy wybuduje Maciejke za 500 - 550 tys wraz z wykończeniem (woj. mazowieckie)?

Pozdrowienia :)
BUDUJĄCA
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 06 wrz 2012, 16:31
Kontakt:

Re: Projekt domu - Maciejka

Post autor: BUDUJĄCA »

Jeśli ktoś z Państwa buduje dom MAciejka lub Maciejka II w województwie mazowieckim proszę o kontakt! Zaczynamy budowę i wszelkie informacje są na wagę złota!
kkk
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 25 wrz 2012, 18:49
Kontakt:

Re: Projekt domu - Maciejka

Post autor: kkk »

MY BUDUJEMY W MALOPOLSCE DOM JEST NA ETAPIE TYNKOWANIA W SRODKU. JESLI KTOS MA JAKIES ZDJECIA Z URZADZENIA WNETRZ TO PROSZE O ZDJECIA
lstaszew
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 27 maja 2011, 19:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Maciejka

Post autor: lstaszew »

Niestety zdjęć "Maciejki" wybudowanej jak i w budowie nie ma za dużo, a dla budujących bądź zastanawiających się nad wyborem projektu jest to rzecz niezwykle pomocna. Na innym forum prowadzony jest dziennik budowy Maciejki:
http://forum.muratordom.pl/blog.php?147 ... C4%99-2011
(woj. Mazowieckie). Jeżeli ktoś posiada aranżacje wnętrz Maciejki, również przyłączam się do prośby o wklejanie zdjęć.
Kwiat
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 02 paź 2012, 22:58
Kontakt:

Re: Projekt domu - Maciejka

Post autor: Kwiat »

Witam Maciejkowicze!

Jak wasze rozpoczete (może już zakończone) inwestycje.
Zbirek, Sylwia0089, szymonek137, optymistko czy udało sie Wam już zamieszkać? Zaglądacie tu jeszcze czasami?
Globrol czy Wasza budowa zmieniła się w przytulny rodzinny dom?
My również rozpoczęlismy budowę "Maciejki II" w 2011 i małymi krokami napieramy do przodu spełniajac własne marzenia.

Obrazek

Czy mógłby mnie ktoś poratować informacjami na temat realnych kosztów wykonania tynków wewętrznych tego projektu, czy poniesionych kosztów na okna parteru? Może ktoś ma zrealizowaną instalację wentylacji mechanicznej zamiast grawitacyjnej w Maciejce? Chętnie zaczerpnę z doświadczeń osób, które przeszły już ten i dalsze etapy.
Budujemy w jednej z podwarszawskich miejscowości (ok. 25km od centrum).
Jeżeli ktoś zna/posiada jakieś inne linki do blogów, dzienników budowy i zdjęcia z realizacji projektu Maciejka to proszę o wklejenie na forum lub podesłanie na adres: kwiatek(at)kwiatek.net.pl

Pozdrawiam
Kwiatek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 50 gości