Projekt domu - Maciejka

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
asti
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 09 cze 2011, 09:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - Maciejka

Post autor: asti »

Witam serdecznie.
Wczoraj odkryłam Maciejkę i zakochałam się w tym projekcie od pierwszego wejrzenia :)
Mam nadzieję, że wszystkie sprawy budowlane potoczą się po mojej i męża myśli i właśnie w takim domku zamieszkamy :)


Optymistka, proszę o więcej zdjęć :)
Gdzie budujecie?

Czy ktoś buduje w mazowieckim? Jakie okolice?

Pozdrawiam, asti
liska26
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 10 cze 2011, 08:21
Kontakt:

Re: Projekt domu - Maciejka

Post autor: liska26 »

Optymistko, zamiesc kolejne zdjecia domku jak mozesz ;))
optymistka
Żółtodziób
Posty: 10
Rejestracja: 26 kwie 2011, 19:40
Kontakt:

Re: Projekt domu - Maciejka

Post autor: optymistka »

Witajcie,
My budujemy parterową Maciejkę, ale teraz kiedy jest już więźba widać, że na poddaszu mogłoby powstać co najmniej 40m2 powierzchni bez żadnych skosów!
Obrazek
optymistka
Żółtodziób
Posty: 10
Rejestracja: 26 kwie 2011, 19:40
Kontakt:

Re: Projekt domu - Maciejka

Post autor: optymistka »

i dalszy ciąg zdjęćObrazek

Obrazek
damzawa
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 27 maja 2011, 09:18
Kontakt:

Re: Projekt domu - Maciejka

Post autor: damzawa »

widzę ze budowa bardzo posunęła się do przodu, czy mogłabyś zamieścić więcej zdjęć elewacji jak i zdjęć z wewnątrz budynku ? Dzieki 8-)
optymistka
Żółtodziób
Posty: 10
Rejestracja: 26 kwie 2011, 19:40
Kontakt:

Re: Projekt domu - Maciejka

Post autor: optymistka »

Na razie wewnątrz jest jeszcze las stempli. Po rozszalowaniu stropu wrzucę jakieś zdjęcia. Plan na najbliższe dwa tygodnie to pokrycie dachu i okna.
Pozdrawiam
agnieszka.s
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 06 maja 2011, 09:45
Kontakt:

Re: Projekt domu - Maciejka

Post autor: agnieszka.s »

Prace są już naprawdę zaawansowane. Optymistko, ciekawi mnie jak wygląda sprawa z kosztami budowy - czy kosztorys, który jest załączony do projektu oddaje je w miarę realnie? I jeszcze pytanie odnośnie tego jak budujecie, sami czy przez developera?
optymistka
Żółtodziób
Posty: 10
Rejestracja: 26 kwie 2011, 19:40
Kontakt:

Re: Projekt domu - Maciejka

Post autor: optymistka »

Agnieszko,
Budujemy tzw.systemem gospodarczym. Na razie wszystko robiła jedna ekipa ,ale już kończą . Zostały im jeszcze ścianki działowe, wyprowadzenie kominów i wylewka przed wejściem i na tarasie. I się z nimi żegnamy. Dzisiaj właśnie był dekarz, który zrobił pomiar dachu i czekamy na wycenę. Jużwidzę, że dach to będzie znacząca pozycja w kosztorysie.
Na razie koszty poniesione na stan widoczny na zdjęciach to ok.120 000 zł.
Kwiatek
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2011, 07:45
Kontakt:

Re: Projekt domu - Maciejka

Post autor: Kwiatek »

Witam poonownie.

Optymistko idziecie z budową jak lokomotywa. Miło się patrzy na "rosnącą" inwestycję.
My mamy dopiero projekt w kieszeni, ale plan jest nadal ambitny - rozpocząć budowę jeszcze w tym roku. Obecnie jesteśmy na etapie wprowadzania zmian do projektu oryginalnego. Zapomniałem wspomnieć, że planujemy jednak budowę wersji z poddaszem (Maciejka II). Uznaliśmy, że konstrukcyjnie to ten sam dom i szkoda nie wykorzystac przestrzeni na górze.

Plan jest jednak taki, aby podzielić inwestycję na dwa etapy:
- zrobienie i wykończanie dołu (140m2 to konkretny metraż pozwalający na zamieszkanie);
- zrobienie i niewykańczanie góry z wykonaniem ocieplenia i rozkładu pomieszczeń ze ściankami działowymi i wszelkich głównych instalacji.

Planujemy kompleksową budowę przy pomocy podwykonawcy do stanu developerskiego.

P.S.
Nie skłamię zapewne jak napiszę, że wszyscy czekamy na kolejne zdjęcia z budowy Optymistki :-)
Pozdrawiam
optymistka
Żółtodziób
Posty: 10
Rejestracja: 26 kwie 2011, 19:40
Kontakt:

Re: Projekt domu - Maciejka

Post autor: optymistka »

Witajcie,
Bardzo chętnie bym wstawiła jakieś kolejne zdjęcia, ale na razie nie ma żadnych zmian. Panowie rozszalowywują środek. A ja czekam z niecierpliwością kiedy to skończą i zabiorą się za ścianki działowe, bo już elektryk i hydraulik czekają w pogotowiu. A ja mam na początek lipca umówionego tynkarza i obawiam się, że będą go musiała trochę przesunąć.
Faktycznie tempo mamy niezłe. Od rozpoczęcia budowy nie minęło jeszcze dwa miesiące, ale mi się wydaje, że i tak za wolno prace się posuwają. Mam ambitny plan aby przed zimą zamieszkać w Maciejce. I cały czas jeszcze myślę, że może się to udać:)
Jak tylko coś się zmieni w wyglądzie domku to wkleję zdjęcia.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 142 gości