Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4, Alt 7

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Marta124
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 05 lis 2018, 20:08
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: Marta124 »

Witam pani Magdo. Widze że u pani alcik stoi. My zamieżamy zacząc na wiosnę. Tylko zastanawiamy się nad układem ścian działowych (wejść do pokoi), aby nie były ze 'skosa'. Czy można prosić zdjęcia tych wejść do pokoi od strony przedpokoju. Łazienka super.
Pozdrawiam serdecznie.☺
Ostatnio zmieniony 06 lis 2018, 00:02 przez Marta124, łącznie zmieniany 2 razy.
Marta124
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 05 lis 2018, 20:08
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: Marta124 »

Witam wszystkich altowiczów. Czy jest ktoś z Częstochowy lub okolic co buduje alta?
nikelek
Domator
Posty: 57
Rejestracja: 11 gru 2011, 20:24
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: nikelek »

Witam jestem z Mikołowa mieszkamy w domku od 5 lat ,jesteśmy mega zadowoleni .Duża przestrzeń jak dla mnie pięknie.Pozdrawiam.
nikelek
Domator
Posty: 57
Rejestracja: 11 gru 2011, 20:24
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: nikelek »

MagdaS pisze: 02 lis 2018, 15:38 A tak wygląda nasz Alt w połowie drogi :)
Piękny.Odpowiadam na pytanie mamy w łazience prysznic i wannę i miejsca nie brakuje ;) Mamy też w wiatrołapie schody na górę i adoptujemy poddasze.Pozdrawiam. ;)
sumamk
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 09 lis 2018, 09:57
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: sumamk »

Witam forumowiczów.
Ktoś tu wspomniał o zmianie układu ścian do pokoi (bez skosów). Nakreśliłem trochę po swojemu swoją wizje tego projektu i mam pytanie czy wydaje się to sensowne i czekam na opinie :D nie ukrywam, że projekt baaardzo przypadł nam do gustu i chcemy troszkę go pozmieniać. Pozdrawiam Tom
Załączniki
parter adaptacja 4.jpg
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: jakubc »

sumamk pisze: 09 lis 2018, 10:08 Witam forumowiczów.
Ktoś tu wspomniał o zmianie układu ścian do pokoi (bez skosów). Nakreśliłem trochę po swojemu swoją wizje tego projektu i mam pytanie czy wydaje się to sensowne i czekam na opinie :D nie ukrywam, że projekt baaardzo przypadł nam do gustu i chcemy troszkę go pozmieniać. Pozdrawiam Tom
Nie chcę zniechęcać, ale nie bardzo rozumiem jaki jest cel wprowadzania takich zmian, jakie widać na rysunku. Nie dają zysku powierzchni, żadne pomieszczenie nie staje się bardziej ustawne, zaś najmniejszy pokój właściwie staje się mniej ustawny. Być może potrzeba tu jakiegoś dodatkowego komentarza?

Tak czy siak - polecam też zapoznać się z nowowydanym Altem 4 (https://www.domoweklimaty.pl/pl/projekt ... domu-alt-4)
- niemal identyczny, ale nieco zoptymalizowany :)
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
MagdaS
Żółtodziób
Posty: 10
Rejestracja: 20 paź 2017, 10:42
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: MagdaS »

Marta124 pisze: 05 lis 2018, 20:21 Witam pani Magdo. Widze że u pani alcik stoi. My zamieżamy zacząc na wiosnę. Tylko zastanawiamy się nad układem ścian działowych (wejść do pokoi), aby nie były ze 'skosa'. Czy można prosić zdjęcia tych wejść do pokoi od strony przedpokoju. Łazienka super.
Pozdrawiam serdecznie.☺
Jasne jak bede w domu to zrobie. Tez mialam wątpliwości czy będzie to dobrze wygladalo i czy bedzie funkcjonalnie. W sumie okaze sie jak zamieszkamy. Ale na ten moment uwazam ze jest to super rozwiazanie- dzieki temu pokoje sa ustawne i mamy do wykorzystania prawie 4 sciany 😉 ja nie robilam spizarni dzieki temu kuchnia jest ogrooomna 😁
szati1515
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 03 gru 2018, 11:34
Kontakt:

Projekt domu - Alt

Post autor: szati1515 »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów:-)
Mam do was gorącą prośbę o odpowiedź...
Obecnie jestem na etapie oczekiwania na dokumenty, tj. mapki, wypisy, wyrysy itp. Przyszła Pani kierownik budowy i jednocześnie osoba adaptująca projekt zamówi mi projekt Alt przez swoje biuro w momencie otrzymania wszystkich dokumentów. Orientowałam się jak w chwili obecnej wygląda zakup pustaków.... i jest tragedia:-(. Wszyscy z branży budowlanej (okolice Puław) informują, że nie ma, albo że będą za dwa miesiące a jak będą to prawdopodobnie o min. 30% droższe:-(. Zostały tam gdzie są najdroższe. W związku z tym moje pytanie do was... Ile poszło Wam pustaków na budowę Waszych Alcików? Nie wiem nawet ile przewiduje projekt... Uwzględniając podwyżki chciałabym może zamówić te pustaki jeszcze przed świętami... Chodzi mi o pustaki w wymiarze 24x24x49 cm. Ale najważniejsze ile ich potrzebuje na mojego Alcika? Z góry dziękuję za odpowiedź.
rumidaniel
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 05 gru 2018, 10:38
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: rumidaniel »

szati1515 pisze: 05 gru 2018, 08:39 Witam serdecznie wszystkich forumowiczów:-)
Mam do was gorącą prośbę o odpowiedź...
Obecnie jestem na etapie oczekiwania na dokumenty, tj. mapki, wypisy, wyrysy itp. Przyszła Pani kierownik budowy i jednocześnie osoba adaptująca projekt zamówi mi projekt Alt przez swoje biuro w momencie otrzymania wszystkich dokumentów. Orientowałam się jak w chwili obecnej wygląda zakup pustaków.... i jest tragedia:-(. Wszyscy z branży budowlanej (okolice Puław) informują, że nie ma, albo że będą za dwa miesiące a jak będą to prawdopodobnie o min. 30% droższe:-(. Zostały tam gdzie są najdroższe. W związku z tym moje pytanie do was... Ile poszło Wam pustaków na budowę Waszych Alcików? Nie wiem nawet ile przewiduje projekt... Uwzględniając podwyżki chciałabym może zamówić te pustaki jeszcze przed świętami... Chodzi mi o pustaki w wymiarze 24x24x49 cm. Ale najważniejsze ile ich potrzebuje na mojego Alcika? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Wszystko zależy od tego czy wszystkie ściany robicie zgodnie z projektem (u mnie mała część ścian 24x24x49 wewnątrz odpadła ze względu na to, że kupiliśmy gotowe wiązary dachowe i zrezygnowaliśmy z żelbetowego stropu).
Podjedź do najbliższego Leroy Merlin, weź bloczki TERMOBET - tak z 28-29 palet (po 48 szt. bloczka na każdej) powinno wystarczyć (o ile majstry nie narobią nie wiadomo ile odpadów). Bloczki są po około 8,60 zł / szt. i to aktualnie bardzo dobra cena. No i są dostępne często w ciągu kilku dni. Nie chcę polemizować na temat jakości - my z nich ściany postawiliśmy (sąsiedzi również) i nikt na nic nie narzeka(ł). Solbet czy inny Ytong pewnie już koło 11 zł / szt. także warte przemyślenia przy tej ilości bloczków.
Nagraj sobie od razu większy HDS bo jak Ci 6 razy będą wozić, to "popłyniesz" na transporcie.
młody
Żółtodziób
Posty: 16
Rejestracja: 03 lut 2019, 00:29
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4

Post autor: młody »

Witam wszystkich Altowiczów. Mamy z żoną zakupiony projekt. Obecnie się adoptuje. Potem pozwolenie i mamy nadzieję, że na wiosnę zaczniemy naszą życiową przygodę. I od razu mam pytania do Krzychu: te 22 m3 betonu na ławy to były z tym naddatkiem który widać na zdjęciu czy już po odjęciu naddatku? Jeżeli z naddatkiem, to czy możesz podać ile tego naddatku zostało żeby o tyle mniej zamówić. Ile bloczków zużyłeś na ściany fundamentowe? Czy dawałeś chudziaka pod ławy? Bo na zdjęciu widać jakby nie było. Jeżeli nie dawałeś, to czy w związku z tym zwiększałeś grubość fundamentu? Dziękuję za odpowiedź. :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości