Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4, Alt 7

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
admin
Administrator
Posty: 519
Rejestracja: 08 gru 2009, 15:27
Kontakt:

Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4, Alt 7

Post autor: admin »

Strona projektu - Alt N
Alt - widok frontowy.jpg
Alt - widok frontowy.jpg (29.47 KiB) Przejrzano 33828 razy
Strona projektu - Alt 4
Alt 4 - widok frontowy.jpg
Alt 4 - widok frontowy.jpg (30.31 KiB) Przejrzano 33828 razy
Strona projektu - Alt 7
Image
gosiawoj14
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 15 cze 2010, 13:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: gosiawoj14 »

Witam. Piękny projekt. Czy wiadomo już coś wstępnie o kosztach budowy?
izka1985m
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2010, 13:32
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: izka1985m »

Czesc
Ja rowniez czekam na jakiekolwiek info o tym domku. Od razu wpadl mi w oko i musze przyznac, ze spelnia moje i reszty rodzinki oczekiwania.
Kontaktowalam sie z biurem i uzyskalam informacje, ze trzeba poczekac ok. 1 miesiaca na szczegoly, poniewaz nadal nad nim pracuja.
sisters4
Domator
Posty: 31
Rejestracja: 03 paź 2010, 11:55
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: sisters4 »

Witam.
Kupiliśmy ten projekt. Naszym zdaniem jest świetny, w tej chwili jest u projektanta i robi sie adaptacja. Zmian mieliśmy kilka, a mianowicie :
- zmiana stropu na płyty żerańskie
- z garazu zrobiliśmy duża kotłownie i łazienkę
- z łazienki garderobe/schody na strych
- dodaliśmy okno w kuchni , takie małe i zmniejszylismy istniejace na 150/150
- no i drzwi na zewnatrz z kotlowni

Wszedzie szukalismy projektu z duza kotlownia gdyz chcemy piec z podajnikiem automatycznym, niestety kotlownia musi byc wtedy ok 3x3m wiec nie bylo wyjscia jak przerobic ja z garazu.
Alt wpadl nam w oko od razu bo ma 2 tarasy, spizarke, ustawny salon, 3 pokoje , duzy strych, prosta bryłę. Garaz niestety wybudujemy osobno, wyjdzie taniej, bo nie z takich materialów jak dom.
W tym roku pewnie nie uda sie wylac fundamentów , no chyba że zima ku temu by sprzyjała, ale ponoc ma byc ostrzejsza niż poprzednia, wiec ruszymy na wiosne 2011.Teraz planujemy zrobic zjazd na dzialke , mamy juz pozwolenie na bud, bo to droga wojewódzka.
Jeżeli ktoś juz ruszy z budową lub kupi ten projekt to zapraszam do dyskusji na forum, bede tu zaglądać co jakiś czas.
aant31
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2011, 20:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: aant31 »

Witam,proszę mi powiedzieć jaka jest powierzchnia dachu domu ALT? z góry dziękuję :)
Emi:)
Domator
Posty: 10
Rejestracja: 08 lut 2011, 00:43
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: Emi:) »

Witam! Jeśli chodzi o pow. dachu Alta tj 258m2. Koszt naszego dachu to jakieś 30 tyś ( za materiały), dachówka roben czrnobrązowa glazurowana, 2 okna dachowe fakro,rynny tytan-cynk, więźba i w naszym wypadku strop drewniany. Pozdrawiam
efkanika
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2011, 11:06
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: efkanika »

Witam
Zastanawiam sie jak Wam idą budowle Alt-a?:) właśnie mam zamiar kupić ten projekt i chciałabym sie dowiedzieć czy już ktoś moze coś powiedzieć na ten temat.
__BENY__
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 12 cze 2011, 22:24
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: __BENY__ »

Witam!
Mi również bardzo podoba się ten projekt ale w internecie bardzo mało jest informacji na jego temat. Prosiłbym forumowiczów lub administrację forum o jakieś dodatkowe info, link, zdjęcie lub cokolwiek co przekonałoby mnie do budowy właśnie tego domu. Najbardziej zależałoby mi na zdjęciu bądź wizualizacji tylnej elewacji. Aha wie może ktoś jaka jest szerokość wjazdu do garażu bo na pierwszy rzut oka wydaje się wąski.
Mój mail: beny_dobrzyca@onet.eu
Pozdro
Emi:)
Domator
Posty: 10
Rejestracja: 08 lut 2011, 00:43
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: Emi:) »

Witam wszystkich forumowiczów serdecznie! Widzę że jest kilka pytań o ALT-a, a DOMOWE KLIMATY podają dość mało informacji. My kupiliśmy projekt w zeszłym roku jesienią a w tej chwili jesteśmy na etapie układania stropu ( w naszym przypadku drewniany ). Budowa idzie dość sprawnie, projekt jest dość prosty co ułatwia pracę, ale nie jest pozbawiony drobnych wad. Mieliśmy problem, może to za dużo powiedziane, z otworami na okna i drzwi tz otwory w ścianach mają takie same wymiary jak cała stolarka, a powinny być większe o ok 5cm. Trzeba się zastanowić czy chce się mieć drzwi 90cm czy 80cm, jeśli 90 to otwór w ścianie trzeba powiększyć. Takie przeróbki to żaden problem, ale trzeba mieć je na uwadze. My w swoim projekcie troszkę zmieniliśmy, zrobiliśmy drzwi do dużej łazienki bezpośrednio z sypialni, małą łazienkę powiększyliśmy o 60cm kosztem przedsionka, zmieniliśmy strop na drewniany (+ 3 belki stalowe), zmniejszyliśmy ławy fundamentowe, może uda się jeszcze zmniejszyć kąt dachu (mówię "może" bo juz wszystko jest zamówione i jeśli wykonawca da radę to zmienić to kąt będzie mniejszy a jeśli nie to d..a :( )
Widziałam na forum pytanie o bramę garażową ma ona wymiary 246,5cm szeroka na 244 wysoka, ale my dopasowaliśmy ją do wymiarów standardowych(garaż ma 567cm na 327cm). Pozdrawiam !!!
__BENY__
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 12 cze 2011, 22:24
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: __BENY__ »

Witam!
Po wstępnej rozmowie z architektem adaptującym, zdecydowaliśmy się kupić ten projekt. Emi:) dzięki za wskazówki, szczególnie te dotyczące otworów na okna bo w ogóle nie zwróciłem na to uwagi. Z wstępnych ustaleń będziemy zmieniać:
1. wjazd do garażu poszerzymy co najmniej do 2700 mm
2. ogrzewanie na paliwo stałe (miał)
3. obniżamy poziom garażu i kotłowni (więcej miejsca na opał)
4. ze spiżarni żona chce zrobić garderobę(wejście od strony salonu)
I to na razie tyle. Jeśli ktoś ma jakieś cenne wskazówki, ewentualnie uwagi proszę pisać na forum albo PW.
P.S. Emi:) masz jakieś foto z budowy aha z czego budujecie mury i jak ocieplacie bo jeszcze nie zdecydowałem. Z góry dzięki.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości