Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4, Alt 7

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
calineczka
Domator
Posty: 22
Rejestracja: 14 gru 2011, 19:01
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: calineczka »

Cicho na forum, bo wszyscy na budowie ;) My zaczeliśmy końcem marca i mury już rosną, trochę wolno to idzie bo robimy metodą gospodarczą, ale myslę, że przed zimą uda nam sie zamknąć.
Mohini
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 08 maja 2012, 10:32
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: Mohini »

hej, przymierzam się do kupna projektu ALT, bardzo mi się podoba, którys z użytkowników pisał ze buduje dom w lubuskim - mam pytanie w któej części lubuskiego?
czy byłaby mozliwość zobaczyć domek? :)
drugie pytanie do osób które robią poddasze użytkowe - gdzie robicie schody?
na początek wystarczy pytań, pozdrawiam i niech się dobrze buduje :D
calineczka
Domator
Posty: 22
Rejestracja: 14 gru 2011, 19:01
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: calineczka »

Czy ktoś układał tarasy z kostki brukowej zamiast betonu?!
Bob
Majsterkowicz
Posty: 27
Rejestracja: 02 sie 2010, 19:21
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: Bob »

TAK! - tzn.układała ekipa, która robiła podjazd. Taras z kostki wygląda pięknie i co najważniejsze jest niezniszczalny :) Wg naszej opinii warto wydać troszkę więcej bo efekt i jakość bez porównania z innymi rozwiązaniami.
calineczka
Domator
Posty: 22
Rejestracja: 14 gru 2011, 19:01
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: calineczka »

My mamy trochę większy taras, bo w sypialni wstawimy drzwi balkonowe, więc taras będzie przedłużony. A czy przy odbiorze budynku nie ma jakiegoś problemu, że taras nie jest betoniowy? I jaki jest przybliżony koszt takich tarasów z kostki ? Fotki mile widziane :) Dziękuję
jazon
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2012, 19:35
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: jazon »

Witam wszystkich "Altowiczów"
Jestem na etapie budowy Dachu. Czy ktoś z budujących myślał o wykorzystaniu poddasza? Po postawieniu więźby dachowej okazało się że jest mnóstwo bardzo ciekawego miejsca do zagospodarowania. Myślę intensywnie nad montażem dodatkowych okien doświetlających strych. Użytkowego poddasza już raczej nie da rady wykonać. Właz ma tylko 120 na 80cm więc w związku z tym nie da się już tam nic wnieść itp...
calineczka
Domator
Posty: 22
Rejestracja: 14 gru 2011, 19:01
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: calineczka »

Witam, my też niedługo stawiamy dach :) na etapie zalewania płyty, zostawiliśmy ewentualny otwór na schody,częściowo w przedpokoju i dużej łazience od strony wiatrołapu. Myślę, że kiedyś zrobimy tam jakies wąskie schody na poddasze.A wyjście przewidziane w projekcie przenieśliśmy do garażu. A co na dach blacha czy dachówka?! My zastanawiamy sie nad ruukki Finnera, czy może ktoś miał tą blachodachówkę?
jazon
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2012, 19:35
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: jazon »

Moj dach jest już gotowy. Na dach dachówka zgodnie z projektem dachówka cementowa BRAAS. Tylko kolor zmieniłem - grafitowa BAŁTYCKA CISAR. Gdybym zdecydował się na przebudowę strychu to zdejmuję parę dachówek i wszystkie materiały dostarczam przez dach. Również wejście techniczne na strych umieściłem w garażu...
calineczka
Domator
Posty: 22
Rejestracja: 14 gru 2011, 19:01
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: calineczka »

Jeśli mogę zapytać jaki jest koszt dachówki i dodatków na dach Alta ?
jazon
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2012, 19:35
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: jazon »

Koszt dachu wyniósł mnie tyle ile w oficjalnym kosztorysie (minimalnie poniżej). Poprosiłem o wycenę wiele firm. Rozbieżność kosztów była bardzo duża :-(. Wybrałem sobie technologię wykonania dachu i ostaecznie rozmawiałem z 3 wykonawcami. Zdecydowałem że dachówka będzie grafitowa, rynny tytan-cynk a podbitka ukośna (świerkowa barwiona na jasny dąb). Jak cena zblizyła się do oficjalnego kosztorysu to podpisałem umowę. Pewnie można było trochę taniej ale zależało mi na jakości i terminach...
Ostatnio zmieniony 01 lut 2014, 20:29 przez jazon, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 2 gości