Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4, Alt 7

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Sylwia90
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 13 cze 2019, 16:07
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4

Post autor: Sylwia90 »

Witam, przymierzam sie do budowy Alt N jesli kos mogloby podzielic sie informacjami na te mat kosztow, bylabym wdzieczna. ziuta13d@interia.pl
Pollos
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: 01 sie 2019, 14:05
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4

Post autor: Pollos »

Czy wszyscy altowicze tacy zajęci budowa? :)

Pytanie czy ktoś z was budował dom z wykorzystaniem wiązarów?

Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam
młody
Żółtodziób
Posty: 16
Rejestracja: 03 lut 2019, 00:29
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4

Post autor: młody »

Witam
Oczywiście, pogoda dopisuje więc trzeba korzystać i budować :D . Ja będę miał wiązary. Ale obecnie jestem na etapie wieńca, więc do wiązarów jeszcze troszkę zostało. Ale wiązary już zamówione.
Pozdrawiam
Pollos
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: 01 sie 2019, 14:05
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4

Post autor: Pollos »

Witam,

dobrze słyszeć, że są jeszcze osoby budujące Alty :)

Mógłbyś powiedzieć ile mnie więcej kosztowały Cię wiązary? Jak długo trzeba czekać? Jaką firmę wybrałeś?


Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam i życzę powodzenia na budowie.
sumamk
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 09 lis 2018, 09:57
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4

Post autor: sumamk »

Witam.
Pytanie do świeżo budujących.. jaki rodzaj styropianu stosowaliście na ocieplenie ścian fundamentowych? (producent, itp?)
młody
Żółtodziób
Posty: 16
Rejestracja: 03 lut 2019, 00:29
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4

Post autor: młody »

Wiązary kosztowały mnie 33 000zł. Umowę podpisałem już w kwietniu. Realizacja jak jest zapisane w umowie będzie w czasie 2-3 tyg od dokonania pomiaru budynku przez firmę. Jutro wylewam wieniec i zgłaszam żeby zrobili pomiarów. Więc mam nadzieję w połowie września będzie montaż. :D. W związku że mieszkam w Gorzowie Wlkp. to wybrałem firmę ze Świerkocina "Wiązary Lewandowski"
Pozdrawiam
młody
Żółtodziób
Posty: 16
Rejestracja: 03 lut 2019, 00:29
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4

Post autor: młody »

A ja mam pytanie do osób które mają w domu wentylację mechaniczną. Jakie systemy kominowe zastosowaliście w kotłowni i salonie (kominek)? Chodzi mi w szczególności jak poprowadziliście rurę odpowietrzającą kanał sanitarny? Czy w kominie w kanale wentylacyjnym czy może jakieś inne rozwiązanie?
młody
Żółtodziób
Posty: 16
Rejestracja: 03 lut 2019, 00:29
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4

Post autor: młody »

Do ocieplenia ścian fundamentowych zastosowałem: STYROPIAN GIAS STYRODUR XPS GRAFITOWY 10cm kupiony na Allegro :D
Mariuszw20
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 15 paź 2019, 22:27
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: Mariuszw20 »

MagdaS pisze: 02 lis 2018, 15:38 A tak wygląda nasz Alt w połowie drogi :)
Witam czy mozna wiedziec jakie koszty domu alt i czy jest tam wystarczajaco miejsca zeby zrobic pokoje na poddaszu? Czy to wersja alt 102.55m?
zwery
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 05 sie 2018, 18:10
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4

Post autor: zwery »

hej ja już postawiłem swojego alta na razie stan surowy otwarty chętnie odpowiem na parę pytań jak macie
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości