Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4, Alt 7

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
młody
Żółtodziób
Posty: 16
Rejestracja: 03 lut 2019, 00:29
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4

Post autor: młody »

Witam
Podpowiedzcie mi proszę jak zrobiliście nawiew do kotłowni i kominka? Na jakim etapie to było? Nadmienię, że będę miał w domu wentylację mechaniczną. Dziękuję z góry za pomoc
Pawlak2201
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 01 wrz 2017, 18:55
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4

Post autor: Pawlak2201 »

Witam ponownie, czy moglibyście podzielić się informacją ile weszło betonu na strop teriva? Liczę ale nie jestem pewny czy 25m3 które obliczyłem jest poprawne. Strop razem ze słupami.
MagdaS
Żółtodziób
Posty: 10
Rejestracja: 20 paź 2017, 10:42
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4

Post autor: MagdaS »

WojtekW pisze: 13 cze 2019, 13:09 Witam wszystkich altowiczow. Zamierzamy budować Alta w woj.mazowieckim. Chciałem zapytać czy ktoś z Państwa buduje bądź wybudował już ten dom w woj. mazowieckim i czy byłaby możliwość aby się spotkać, porozmawiać i obejrzeć domek, będziemy bardzo wdzięczni.
My budowalismy Alta w mazowieckim. Pomiedzy Warszawa a Minskiem Mazowieckim. Moga Panstwo podjechac i zobaczyc. Prosze o kontakt na maila maciochmagda@gmail.com
MagdaS
Żółtodziób
Posty: 10
Rejestracja: 20 paź 2017, 10:42
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4

Post autor: MagdaS »

młody pisze: 16 cze 2019, 21:00 Witam
Podpowiedzcie mi proszę jak zrobiliście nawiew do kotłowni i kominka? Na jakim etapie to było? Nadmienię, że będę miał w domu wentylację mechaniczną. Dziękuję z góry za pomoc
Nawiew do kominka robilismy w momenci rozkladania rur do kanalizacji. Zrob wiekszy przekroj np.fi 150- zawsze mozna zmiejszyc. Do kotlowni nie mamy bo mamy gaz. Komin z pustakiem wentylacyjnym.
MagdaS
Żółtodziób
Posty: 10
Rejestracja: 20 paź 2017, 10:42
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4

Post autor: MagdaS »

Sylwia90 pisze: 13 cze 2019, 18:07 Witam, przymierzam sie do budowy Alt N. Ktoś buduje, jakieś koszty może podać??
300 tys. To tak lekko. Wiadomo wyposazenie domu to juz indywidulana sprawa. Ja skonczylam liczyc na 340 tys. Ale ja kupuje cos jesli mi sie podoba a jak na to nie mam to czekam az uzbieram i kupuje. Nie robimy polsrodkami. I pewnie bez drzwi wewnetrznych bedziemy jeszcze z rok 😉 ale uwielbiam nasz dom 😍
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4

Post autor: jakubc »

MagdaS pisze: 15 lip 2019, 21:12
Sylwia90 pisze: 13 cze 2019, 18:07 Witam, przymierzam sie do budowy Alt N. Ktoś buduje, jakieś koszty może podać??
300 tys. To tak lekko. Wiadomo wyposazenie domu to juz indywidulana sprawa. Ja skonczylam liczyc na 340 tys. Ale ja kupuje cos jesli mi sie podoba a jak na to nie mam to czekam az uzbieram i kupuje. Nie robimy polsrodkami. I pewnie bez drzwi wewnetrznych bedziemy jeszcze z rok 😉 ale uwielbiam nasz dom 😍
No cóż, wśród architektów coraz częściej się słyszy, ze wydzielanie pomieszczeń to przeżytek. Może w ogóle olać drzwi? :)
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
baggio
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:43
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4

Post autor: baggio »

Witam
Jestem z woj. łódzkiego przymierzam się do budowy Alta. Przejrzałem wszystkie posty dot. tego projektu, czy jest ktoś z Łódzkiego kto postawił ten piękny dom i mógłby polecić firmę budowlaną ?
Pawlak2201
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 01 wrz 2017, 18:55
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4

Post autor: Pawlak2201 »

Witam, Ja wraz Żoną budujemy w łódzkim, jesteśmy teraz na etapie dachu. Większość pracy wykonaliśmy własnymi siłami. Niestety nie jestem w stanie polecić żadnej firmy. Gdybyś miał jakieś pytania dotyczące SSZ, chętnie pomogę.
baggio
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:43
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4

Post autor: baggio »

Czy mógłbym poprosić o namiarki jakieś na baggio.widzew@gmail.com?
Pollos
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: 01 sie 2019, 14:05
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4

Post autor: Pollos »

Witam wszystkich,

wraz z żoną planujemy rozpocząć budowę Alt 4.
Chcelibyśmy dowiedzieć się kilka kwestii od doświadczonych altowiczów, którzy już się wybudowali bądź są w trakcie budowy.

1. Czy warto zmniejszyć kąt nachylenia dachu do 25 stopni, aby zmniejszyć koszty dachu oraz poprawić atrakcyjność budynku? Czy widzicie w tym jakieś wady oprócz zmniejszenia powierzchni poddasza. Z góry mówię, iż nie planuję mieć poddasze użytkowe.

2. Kwestia stropu drewnianego. Czy są jakiekolwiek przeciwności, bądź minusy zmiany stropu na drewniany?

3. Czy warto zmieniać ana projekcie każdy szczegół typu zmiana wielkości okien, usunięcie spiżarki? Czy można się później dogadać z budowlańcami?


Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości