Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4, Alt 7

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Vctorius
Domator
Posty: 7
Rejestracja: 17 lut 2016, 20:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: Vctorius »

Może nikt już nie wybiera tego świetnego projektu i nie buduje ALTA, ze względu chociażby na mało atrakcyjną - "prehistoryczną" wizualizację projektu. Nawet cena została obniżona, co może świadczyć właśnie o tym, że ALT przestał się cieszyć powodzeniem.
Dlatego zamieszczam tu kilka zdjęć, które pokazują ten dom w wersji bardziej nowoczesnej. Mam też nadzieję, że atrakcyjniejszej :PObrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
nikelek
Domator
Posty: 57
Rejestracja: 11 gru 2011, 20:24
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: nikelek »

Bardzo ładna wersja Alta :) Proszę o więcej zdjęć z wnętrza jeśli można i od strony tarasu.Mieszkam w owym domu 2 lata i jestem bardzo zadowolona ,dom jest bardzo wygodny przestronny.Pozdrawiam ;)
nikelek
Domator
Posty: 57
Rejestracja: 11 gru 2011, 20:24
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: nikelek »

Gosieńka chyba już skończyliście ,gdzie obiecane fotki? ;)
nokardia
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 31 paź 2015, 18:00
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: nokardia »

Witam właśnie jesteśmy na etapie projektu, a właśnie ten mnie urzekł pomimo archaicznego projektu. Wasze realizacje są fantastyczne co potwierdza mój wybór. Jeśli jesteście mi w stanie odpowiedzieć na pytania byłabym wdzięczna. 1. co z nachyleniem dachu czy ktoś zmieniał w stosunku do projektu? i co z kominkiem przesuwany czy tak na środku? Dzięki z góry odpowiedzi.
nikelek
Domator
Posty: 57
Rejestracja: 11 gru 2011, 20:24
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: nikelek »

Witam.My nic nie zmienialiśmy ani kąta nachylenia dachu ani umiejscowienia kominka i jest bardzo dobrze .Zdjęcia naszego domu na stronach wcześniejszych .Pozdrawiam.
osti23
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: 17 kwie 2013, 16:24
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: osti23 »

Witam, powoli wchodzimy do środka i zaplanowaliśmy przesunięcie kominka jeszcze dalej od komina, gdyż chcemy zainstalować kominek narożny tak, aby był widoczny też z korytarza. Dach bez zmian.
Vctorius
Domator
Posty: 7
Rejestracja: 17 lut 2016, 20:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: Vctorius »

Ja budując komin ustawiałem pustaki dymne z lewej strony na końcu fundamentu pod komin.
Dzięki temu mogłem wkład kominkowy przesunąć delikatnie w stronę wiatrołapu, zyskując w ten sposób trochę więcej miejsca od obudowy kominka do ściany z oknem tarasowym.
Jest to nieznaczne przesunięcie,ale kominek nie stoi już na środku salonu.
Planując przesunięcie kominka musicie wziąć pod uwagę podłączenie wkładu do komina, które powinno być raczej w zabudowie kominkowej a ta nie może być za szeroka, bo nie będzie to korzystnie wyglądać.

Dachu również nie zmieniałem.
W ogóle wybrałem ten projekt, bo nie musiałem w nim zmieniać nic.
Przepraszam jedynie co zrobiłem, to przesunąłem jeszcze ściankę między WC a wiatrołapem, zmniejszając w ten sposób wnękę na szafę a powiększając WC z którego powstała druga łazienka.
Zamieszczam też zdjęcia tarasu(jeszcze przed wykonaną elewacją), o które prosił nikelek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
nokardia
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 31 paź 2015, 18:00
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: nokardia »

gratuluje domku, wygląda FANTASTYCZNIE! :o Marzy mi się właśnie taki, dziękuję za odpowiedzi na moje pytania.
kami
Domator
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2012, 14:09
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: kami »

Piękne te nasze alty i wiecie, co? Mega wygodne a przez to ponadczasowe! Może nie tak popularne bo mało "wypasione", ja się tylko uśmiecham gdy "znajomi" się dziwią, że nie ma pralni, suszarni, garderoby,pokoju dla gości, graciarni itd. Nawet usłyszeliśmy, że nie po to się buduje dom, żeby wyglądał jak mieszkanie. Życze im wszystkim realizacji marzeń, bo z reguły są to tylko ich marzenia.
Vctortus, zaszaleliście z kostką, i super. świetne tarasy wam wyszły. My też mieliśmy wysokie fundameny i przez to problem z tarasami i podjazdem, robiliśmy kostke dwa lata temu, gdybyśmy wtedy widzieli wasze zdjęcia pewnie byśmy zrobili inaczej. I ścieżka świetnie, nowatorsko poprowadzona, rozwiązuje problem na prawo przesuwnej bramy. Brawo.
kami
Domator
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2012, 14:09
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt

Post autor: kami »

Może się przyda. Przed kostką i podbitką.
Załączniki
1 (1) (Kopiowanie).JPG
1 (5) (Kopiowanie).JPG
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 75 gości